Izterjava

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Imam s.p. in drugi d.o.o. mi dolguje 3000 eur. Katero druzbo za izvensodno izterjavo priporocate, rad bi njim predal zadevo. Ko gledam mnenja in ocene na googlu, ni nihce od teh izterjevalcev najbolje ocenjen, kar se mi po eni strani zdi logicno, saj v slo pri teh stvareh nimas najboljsih moznosti za uspeh.
 

B81

22. jul 2007
34.577
9.017
113
Torej se je že poslal opomin pred izvršbo in ima d.o.o. blokiran račun?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.629
232
113
das direktno izvrsbo na sodisce. vse je online, ne rabis nikamor hodit.

prej poslji se opomin pred izvrsbo.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Jaz sem poslal samo opomin za neplacane racune. Racune nimajo blokirane. Imajo pa odprte tozbe za terjatve nekje 30k. Izvrsba je v slo kar nekaj. On se bo pritozil in kaj potem? Gres na sodisce. Za 30k ze, za 3k pa bom imel vec stroskov kot koristi. Mislil sem, da bi preko take druzbe samo pritisnil na njih in sel v izvensodno izterjavo ali pa odkup terjatev....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.134
113
40
MB
Jaz sem poslal samo opomin za neplacane racune. Racune nimajo blokirane. Imajo pa odprte tozbe za terjatve nekje 30k. Izvrsba je v slo kar nekaj. On se bo pritozil in kaj potem? Gres na sodisce. Za 30k ze, za 3k pa bom imel vec stroskov kot koristi. Mislil sem, da bi preko take druzbe samo pritisnil na njih in sel v izvensodno izterjavo ali pa odkup terjatev....
Jaz imam z izvrsbami pred sodisca dobre izkusnje.

sploh ce imas za prilozit polek neplacane fakture se kake druge dokaze, se pol tud tezje pritozuje, sploh pa ce racun ni blokiran je to to.

v najslabsem primeru te stane 40e
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
In kaj mislis, da bos dosegel preko tretje osebe, ki se ukvarja z izterjavo? Ene 40% bo tvojih od tega kar dobijo, mogoce.
Ce poslujejo in niso blokirani, vlozo izvrsbo, ce se pritozijo gre v pravdo. V kakem letu bos prisel do denarja z zamudnimi in stroski.
Ce ze danes nic nimajo, ti tudi nobena firma, ki se s tem ukvarja ne bo prevzela.
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
A je že kdo delal EU vložitev izvršbe na podlagi verodostojne listine?

Nekaj se delajo neumne in bom eno multinacionalko terjal.
Gre pa za par k€, tako da ne bi ravno začel s tožbo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Jaz sem poslal samo opomin za neplacane racune. Racune nimajo blokirane. Imajo pa odprte tozbe za terjatve nekje 30k. Izvrsba je v slo kar nekaj. On se bo pritozil in kaj potem? Gres na sodisce. Za 30k ze, za 3k pa bom imel vec stroskov kot koristi. Mislil sem, da bi preko take druzbe samo pritisnil na njih in sel v izvensodno izterjavo ali pa odkup terjatev....
Jaz sem dal eizvrsbo in so se pritozili. Not so navedli da ne poznajo sploh terjatve. Kar je bil salto mortale ker so pred tem zavrnili racun.

sel do odvetnika, tozba, potem je se njihov odvetnik klical da bi placali ce damo 50% diskonta kar smo zavrnili in rekli da bomo ze pocakali da jim sodisce pobere kar so dolzni. Nato so vse placali.

edit: slo se je za 1200 eur. Naj ti ne bo skoda denarja, gre za princip.
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
A je že kdo delal EU vložitev izvršbe na podlagi verodostojne listine?

Nekaj se delajo neumne in bom eno multinacionalko terjal.
Gre pa za par k€, tako da ne bi ravno začel s tožbo.
Jaz sem dal evropsko izvršbo na avstrijsko sodišče za dolg €30k+. Trajalo je 5 let do odločitve, stalo me je €45k. Zamenjale so se 4 sodnice in iskreno povedano sem imel v celem procesu edino z zunanjim izvedencem pozitivno izkušnjo. Nategunstvo, laži, nekompetentnost...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Jaz sem dal evropsko izvršbo na avstrijsko sodišče za dolg €30k+. Trajalo je 5 let do odločitve, stalo me je €45k. Zamenjale so se 4 sodnice in iskreno povedano sem imel v celem procesu edino z zunanjim izvedencem pozitivno izkušnjo. Nategunstvo, laži, nekompetentnost...
Pa si bil na koncu v plusu ali minusu? Naša firma se je nekaj let nazaj tožarila s stranko, ki ni v EU. Na koncu je za sodne stroške šlo toliko, da smo zaslužili ničlo. Od takrat laufa samo še predplačilo.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Jaz sem dal eizvrsbo in so se pritozili. Not so navedli da ne poznajo sploh terjatve. Kar je bil salto mortale ker so pred tem zavrnili racun.

sel do odvetnika, tozba, potem je se njihov odvetnik klical da bi placali ce damo 50% diskonta kar smo zavrnili in rekli da bomo ze pocakali da jim sodisce pobere kar so dolzni. Nato so vse placali.

edit: slo se je za 1200 eur. Naj ti ne bo skoda denarja, gre za princip.
Hvala za opisano izkušnjo. Gre za princip in denar, oboje. Verjetno je res najboljše, da kar vložim za izvršbo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Jaz sem dal eizvrsbo in so se pritozili. Not so navedli da ne poznajo sploh terjatve. Kar je bil salto mortale ker so pred tem zavrnili racun.

sel do odvetnika, tozba, potem je se njihov odvetnik klical da bi placali ce damo 50% diskonta kar smo zavrnili in rekli da bomo ze pocakali da jim sodisce pobere kar so dolzni. Nato so vse placali.

edit: slo se je za 1200 eur. Naj ti ne bo skoda denarja, gre za princip.
Kaj je bilo vse?


Če uspeš na izvršbi zahtevaš plačilo( iz principa):
računa z zamudnimi obrestmi vred,
stroške izvršbe,
stroške odvetnika (tu pazi, ker je priznano samo do uradne tarife),
stroške opominov.


Seveda moraš prej preveriti, da upnik denar ima. Sicer je vse skupaj strel v koleno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Kaj je bilo vse?


Če uspeš na izvršbi zahtevaš plačilo( iz principa):
računa z zamudnimi obrestmi vred,
stroške izvršbe,
stroške odvetnika (tu pazi, ker je priznano samo do uradne tarife),
stroške opominov.


Seveda moraš prej preveriti, da upnik denar ima. Sicer je vse skupaj strel v koleno.
Vse kar sem zahteval vkljucno s stroski.

Verjetno si mislil da moras preverit da ima denar dolznik, upnik ga namrec caka :)

denarja so imeli skoraj neomejeno tako da to ni bil problem. Slo je za zgodbo ko so po opravljeni storitvi zahtevali porabate itd….
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
ups. seveda sem se zatipkal.

Določene malo večje firme ima kar poslovni model, da zadnje plačilo malim podizvajalcem "pozabijo".
Ker večina njih zaradi nevednosti ne vloži izvršbe.

Če tako nat... 10 firm na leto je to lep dodatek..
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Pa si bil na koncu v plusu ali minusu? Naša firma se je nekaj let nazaj tožarila s stranko, ki ni v EU. Na koncu je za sodne stroške šlo toliko, da smo zaslužili ničlo. Od takrat laufa samo še predplačilo.
Vsekakor bo plus, se pa še odvija. Tožbo smo dobili in načeloma dobim glavnico + 9% letnih obresti + povrnjenih (večino) stroškov.

Žal ... moja odvetniška pisarna (sicer ena najprestižnejših v AT) so zgleda naredili napako in poslali na sodišče premalo stroškov za povračilo. Na srečo sem takrat že pričakoval neumnosti s strani Avstrijcev (res imam slabe izkušnje) in sem se s pogodbo in dokumentiranim dogovorom zavaroval tudi proti lastnim odvetnikom, tako da če bodo problemi, tožim še njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in jonny77

erikson

Guru
25. avg 2007
21.494
5.488
113
Imam s.p. in drugi d.o.o. mi dolguje 3000 eur. Katero druzbo za izvensodno izterjavo priporocate, rad bi njim predal zadevo. Ko gledam mnenja in ocene na googlu, ni nihce od teh izterjevalcev najbolje ocenjen, kar se mi po eni strani zdi logicno, saj v slo pri teh stvareh nimas najboljsih moznosti za uspeh.
Ali so se kaj odzvali na račun? Da imaš pisno, da ni sporen in da so ga prejeli. Ali pa potrditev, da je bilo delo opravljeno / blago dostavljeno. To potem priložiš izvršbi.

Če TRR dolžnika ni blokiran izvršba preko spleta lepo deluje, pod strošek dodaš še strošek izvršbe. Jaz sem vedno poslal še opomin s priporočeno pošto in napisal datum, kdaj bom vložil izvršbo. Nekateri so potem ta zadnji dan plačali.

Opažam sicer, da se trenutno (po nekajletnem zatišju) pri nekaterih strankah spet podaljšuje rok plačila.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Ali so se kaj odzvali na račun? Da imaš pisno, da ni sporen in da so ga prejeli. Ali pa potrditev, da je bilo delo opravljeno / blago dostavljeno. To potem priložiš izvršbi.

Če TRR dolžnika ni blokiran izvršba preko spleta lepo deluje, pod strošek dodaš še strošek izvršbe. Jaz sem vedno poslal še opomin s priporočeno pošto in napisal datum, kdaj bom vložil izvršbo. Nekateri so potem ta zadnji dan plačali.

Opažam sicer, da se trenutno (po nekajletnem zatišju) pri nekaterih strankah spet podaljšuje rok plačila.
Odzvali se seveda niso, niti z besedo kdaj bi terjatve poravnali. Nimam nobenih pisnih dokazil, čeprav sem jih dokumentacijo dostavljal po pošti brez priporočene pošiljke. Ima pa vse mailih, ker so jim bili dostavljeni elektronska dokumentacija, računi, opomini, itd.