Izrednji studij in ponavlanje

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Po končani srednji soli, sem se vpisal na FRI. Bil redno vpisan eno leto in nato se eno leto pavziral. Potem sem se vpisal izredno na Varstvo pri delu in prisel v 2. letnik. Ker imam slab obcutek pri zadnjem izpitu, ki je bil pogoj imam nekaj vprasanj. Ker nisem redno zaposlen, moram delati preko studenta, da si lahko placam fax. Glede na to, da sem ze drugic vpisan, lahko ponavljam letnik na tem drugem faxu? Se lahko vpisem na kaksen drugi fax za eno leto, tako, da lahko delam. Je ta vpis mozen samo vzporedno ali obstaja kakna moznost, da se vpisem kam drugam oz. je kdo ze imel podoben problem.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Izredno lahko ponavljaš brez problema. Mislim pa, da plačaš vseeno polovico šolnine. Verjetno pa se od faxa do faxa razlikuje.
Sicer pa ti še nisi izkoristil možnosti ponavljanja oz. prepisa, ker študiraš izredno, to pa se vodi ločeno, tko da se lahko nekoč vpišeš še na kakšen redni fax
smile-1.gif

Mislim pa, da na dveh faxih hkrati ne moreš biti vpisan, ker se moraš najprej iz enega izpisati in šele na to vpisati na drugega, torej če želiš nadaljevati šolanje na starem faxu to ne gre.
Lahko pa se vpišeš na nek višješolski program (2 leti) in tako pridobiš status.
lp
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
@grenivka, hvala za info. Da ponavljam mi je jasno, da nekaj plačaš, kar sploh ni problem. Bom videl kako bo z izpitom potem pa pokličem na referat. Drugače me je pa bolj zanimalo, če se lahko nekam vpišem, vsaj toliko da imam status in zgleda bo višješolski program prava stvar.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Glej, da ne bomo nekaj ful ugibali ti svetujem da si pogledaš TOLE . Drugače se pa lahko, tudi če nimaš statusa študenta (kar ga nimaš, če pavziraš), vpišeš na katerikoli visokošolski zavod ali šolo za izobraževanje odraslih in si s tem pridobiš status za delo preko študentskega servisa.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Trenutno sem v 2.letniku izredno in naprej bom tudi študiral izredno. Vendar moram se vedno opraviti pogoj za napredovanje v 3. letnik.

@Anamarija, si bom malo prebral zgornji link.