Izrael

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Seveda se vrneš.

Tile kibuci so res ena zanimiva stvar, še posebej uni na severu, kjer imaš 1x na dan vajo za bežanje v bunker. Mislim, da imajo pravilo, da mora biti omogočeno vsem, da so v 20-tih sekundah v bunkerju.

Jeruzalem je res impresiven, mrtvo morje tudi, ostalo pa malo manj, razen če si res veren al pa kak verski fanatik.

Držim pesti, da ti ne bo prevroče...namreč tisto kar oni imenujejo nacionalni park z veliko zelenja je tako šavje kot pri nas na morju po največji suši
smile-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Seveda se vrneš.

Tile kibuci so res ena zanimiva stvar, še posebej uni na severu, kjer imaš 1x na dan vajo za bežanje v bunker. Mislim, da imajo pravilo, da mora biti omogočeno vsem, da so v 20-tih sekundah v bunkerju.

Jeruzalem je res impresiven, mrtvo morje tudi, ostalo pa malo manj, razen če si res veren al pa kak verski fanatik.

Držim pesti, da ti ne bo prevroče...namreč tisto kar oni imenujejo nacionalni park z veliko zelenja je tako šavje kot pri nas na morju po največji suši
smile-1.gif

hahaha Prav nasmejati se moram ob vsem tem, kar napišete in kako napišete
cool-1.gif

Prej sem bila vesela, da grem v to državo... sedaj pa me prav mika, da vidim to vse skupaj
smile-1.gif



Stanovala bom v tem judovskem kibutzu v Tel Avivu (ali bližini).
Zame bodo skrbeli domačini (židje), tako da mislim, da ne bo problemov. Oni me bodo tudi peljali okoli po državi (Jeruzalem, mrtvo, rdeče morje,..)
Pa kaj konec oktobra je tam še zmeraj tako vroče?
tongue-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Jebena puscava so. VEDNO je vroce.

Ce bos pri folku "doma" samo ne pozabi da se 1) mlecni izdelki in meso NE mesata, nikoli in nikjer, ter da pujsev jejo ne sploh, in da 2) odvisno od ortodoksnosti ne pijejo alkohola (na sploh) in/ali delajo KARKOLI ob sobotah (do te mere, da luci ne prizgejo). Aja, pa da je vikend petek in sobota
smile-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Puma, ti se kar lepo pusti poučit židom, kaj je kosher (hrana, način življenja, tudi vklapljanje česarkoli ob sobotah, ipd.). To se jim vedno zdi ful fino razlagat.
Ampak večinoma židom dol visi za kosher, še posebej, ker se jih je zadnje 20 let preselilo dol 1/3 vsega prebivalstva.
Pravzaprav je meni to najbolj zanimivo v Izraelu, da so res mešanica vseh živih kultur iz praktično celega sveta.

Vreme Oktobra zna biti glih fajn toplo. Svinjsko vroče je npr. sedaj. Amapk na srečo ni vlage, takod a se vročino enostavno zdrži. Ti smao dosti pij, pa bo! tudi pivo poznajo...uf, pa še kako
wink-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Jebena puscava so. VEDNO je vroce.

Ce bos pri folku "doma" samo ne pozabi da se 1) mlecni izdelki in meso NE mesata, nikoli in nikjer, ter da pujsev jejo ne sploh, in da 2) odvisno od ortodoksnosti ne pijejo alkohola (na sploh) in/ali delajo KARKOLI ob sobotah (do te mere, da luci ne prizgejo). Aja, pa da je vikend petek in sobota
smile-1.gif

Joj, mene bo konec od smeha
hysterical-1.gif

Edino smešno mi ni to, da bom zopet ob pujska na krožniku
uf-1.gif
Zakaj že nonstop hodim v dežele, kjer ne jedo dooobregaaa pujska!

Meso in mlečni izdelki se ne mešajo?? Kako že to mislite?
Ne da se recimo kos sira na piščančka in se to zapeče? Ali pa pije mrzlo mleko h kosilu?
smile-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Puma, ti se kar lepo pusti poučit židom, kaj je kosher (hrana, način življenja, tudi vklapljanje česarkoli ob sobotah, ipd.). To se jim vedno zdi ful fino razlagat.

eee, pa točno tako bom naredila!
Pa da vidimo v kakem stanju pridem nazaj
smile-1.gif


Po tem, ko so bili v SLO se spomnim samo to, da ko so govorili v svojem jeziku, je bila skoraj vsaka druga črka H
evil.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Meso in mlečni izdelki se ne mešajo?? Kako že to mislite?
Ne da se recimo kos sira na piščančka in se to zapeče? Ali pa pije mrzlo mleko h kosilu?
smile-1.gif

Yep. Ne bo slo
smile-1.gif


https://en.wikipedia.org/wiki/Kosher_foods

ajojjjj, o tem nisem imela niti pojma!!
Mi smo pa tega Izraelca, ki je bil večkrat pri nas v SLO hranili z vsem živim in mrtvim (največkrat je bil na krožniku PUJS)
evil.gif

Pa se nikoli ni zbunil... po moje ni upal :D
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Po moje se ni hotel braniti
smile-1.gif
Dol ma pa prveč prič, ode služba.
Saj po Izraelu bi ti pa priporočal lep obisk v Saudijski arabiji; boš vidla, ni neke razlike...
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Po moje se ni hotel braniti
smile-1.gif
Dol ma pa prveč prič, ode služba.
Saj po Izraelu bi ti pa priporočal lep obisk v Saudijski arabiji; boš vidla, ni neke razlike...

Nikoli ni nič rekel, nič bunil...samo full všeč mu je bilo vse tukaj.hehe

Grem v Bahrain še po Izraelu...tak, da bom doživela letos kar nekaj tega "vzhodnjaškega vzdušja"
evil.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Bahrain is for pussies; Saudi Arabia and Afghanistan is hardcore for women;
Iran je pa čist v redu za vse...
smile-1.gif

Good luck, inshallah
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
No, pa letim drug teden v Izrael... Tel aviv, Jeruzalem, mrtvo morje...
Pa poročam, ko se vrnem!

Še kaka pomembna informacija? O trenutnih razmerah? Da me kje ne razstrelijo
cry12bpy.gif

Šalim se
cool-1.gif