Izrael - Palestina

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
kako radi uporabljate ta izraz "dokončna rešitev". Pa ravno za žide je bil izumljen in ravno židi so precej pretrpeli zaradi tega. In sedaj ga izvajajo nad drugimi.

in spet se lahko vrnemo nazaj k vprašanju, kaj žene okoliške rakteratske klube v to agresijo proti izraelu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
saj mir bo tudi, če Izrael "dokončno reši" problem

in ta druga opcija je tako in tako edina verjetna
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
ja, to je vse res.

ampak dokočna rešitev ne more biti tako izvršena, kot si vi predstavljate, ali pa si jo je hitler.

Poglej Gazo... kok mio ljudi je tam? zdej so jih pobili 40.000? to je 8%, pa je cel svet na nogah. Kako si predstavljaš dokočno rešitev, da pobijejo še ostalih 90%?

Ali pa zdej libanon. kaj, a bojo kar vseh 5mio pobil?

ne gre to tko.

Treba jih je zresetirat (kar so zdej naredili), nastavit neko "novo miroljubno" (proizraelsko) vlado, določit meje in se jih držat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.587
-216
113
pri meni ni naših. To imate vi bolj to pripadnost vcepljeno, da je 100% vse prav in res, kar izreče nekdo od vaših.

če mlati prazno slamo, mi to ni problem poslat v k.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
ampak dokočna rešitev ne more biti tako izvršena, kot si vi predstavljate, ali pa si jo je hitler.
Realnost je, da živi miljone ljudi dobesedno v živalskem vrtu, za vsako odvrženo petardo pa dobijo vrnjeno 100x nazaj. Tisti v živalskem vrtu ali izven njega. V primeru, da bi jim dejansko kakorkoli resno uspelo ograzit obstoj Izraela, pa itak, glede na izraelsko doktrino glede uporabe jedrskega orožja, sledi game over.

Ni treba pobit 10 miljonov, da prepoznaš, da je zadeva rešena, samo še priznat si je treba, da je rešena do konca in it naprej v prihodnost v boljše življenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
s takim odnosom bo vedno odpor.

ni to rešitev.
Podobnih pizderij, vojn in razseljevanjka ljudi je bilo sicer tudi v ne tako daljni zgodovini ogromno. Tudi Slovenci smo si priznali, da Trst in Koroška nista več naša

Je pa težko, če se pizderija vleče čez več generacij in nihče več ne zna drugače kot imet sovražnika in se z njim tolčt. Zraven pa na obeh straneh eni, ki vedno prilivajo olja na ogenj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur