Izplačilo iz nezg.zav. za poškodbo

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.538
61
48
Sprašujem se samo hipotetično ali bi se v primeru strganja ahilove tetive zaradi nezgode (npr. nerodno stopiš, skočiš,...) lahko zavarovalnica kjer imam sklenjeno nezgodno zavarovanje "obesilo" in se izgovarjalo na to, da je bila pred nezgodo ahilova tetiva vneta (če bi šli brskat po zgodovini zdravstvene kartoteke kjer bi pisalo da obstaja vnetje tetive) oz. bi morda rekli da je obstajalo bolezensko predstanje zaradi katerega je nato prišlo do strganja, in da poškodba ni posledica nezgode? Seveda, če bi potem poskušal uveljavljati neko odškodnino iz nezgode (npr. trajno invalidnost, ipd).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.073
1.310
113
Zavarovalnica se bo vedno izgovarjala, ko je potrebno plačati.
Se moraš kar prirapviti vnaprej da bo potrebno tožit zavarovalnico.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Matey

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.372
2.092
113
Poslati moras kartoteko za zadnjih par let, da vidijo predhodno stanje, tako da verjetno bi bil problem v tvojem primeru
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.062
14.974
113
Ogromno (če ne vse) je odvisno od postopka pred sklepanjem nezgodnega zavarovanja in korektnoti pri izpolnjevanju zdravstvenega vprašalnika ter navajanja morebitnih dogodkov iz preteklosti. Če stranka reče, da je (bilo) vse OK, ni bilo poškodb, bolezni, preiskav, itd. in se to kasneje ob nekem dogodku izkaže za napačno, je to deefinitivno dobeer recept za komplikacije. Po drugi strani pa, če stranka navede obstoj določenih zadev, zavarovalnica to sproceesira in ti brez kakšnih opomb v obliki omejitev, izkljulčitev ali doplačil pri zavarovanju izdela ter pošlje polico, je pa to to - ob škodnem primeru nimajo kaj komplicirat in zavračat izplačila. V dotičnem primeru odpiralca topica je torej vse odvisno od tega kateri nezgodni produkt točno ima, kakšna so (bila) vprašanja o stanju zavarovanca pred sklenitvijo in kakšni točno so zavarovalni pogoji na delu klasičnih izključitev kritja. V njegovem primeru jaz načeloma ne bi pričakoval komplikacij, možne pa so ampak v tem primeru pa bi jim jaz kontriral z izvedenskim (zdravniškim mnenjem) o povezanosti med vneto in kasneje strgano tetivo. V najslabšem primeru je vnetje morda lahko vzrok za hitrejše (na)trganje tetive ampak do tega trganja pa brez nezgode (t.j. nenadno delovanje sile od zunaj na zavarovančevo telo) spet ne more priti.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.073
1.310
113
Ogromno (če ne vse) je odvisno od postopka pred sklepanjem nezgodnega zavarovanja in korektnoti pri izpolnjevanju zdravstvenega vprašalnika ter navajanja morebitnih dogodkov iz preteklosti. Če stranka reče, da je (bilo) vse OK, ni bilo poškodb, bolezni, preiskav, itd. in se to kasneje ob nekem dogodku izkaže za napačno, je to deefinitivno dobeer recept za komplikacije. Po drugi strani pa, če stranka navede obstoj določenih zadev, zavarovalnica to sproceesira in ti brez kakšnih opomb v obliki omejitev, izkljulčitev ali doplačil pri zavarovanju izdela ter pošlje polico, je pa to to - ob škodnem primeru nimajo kaj komplicirat in zavračat izplačila. V dotičnem primeru odpiralca topica je torej vse odvisno od tega kateri nezgodni produkt točno ima, kakšna so (bila) vprašanja o stanju zavarovanca pred sklenitvijo in kakšni točno so zavarovalni pogoji na delu klasičnih izključitev kritja. V njegovem primeru jaz načeloma ne bi pričakoval komplikacij, možne pa so ampak v tem primeru pa bi jim jaz kontriral z izvedenskim (zdravniškim mnenjem) o povezanosti med vneto in kasneje strgano tetivo. V najslabšem primeru je vnetje morda lahko vzrok za hitrejše (na)trganje tetive ampak do tega trganja pa brez nezgode (t.j. nenadno delovanje sile od zunaj na zavarovančevo telo) spet ne more priti.
Ko sem jaz uveljavljal odškodnino zaradi poškodbe ahilove je zavarovalniva gladko zavrnila odškodninski zahtevek. Na podlagi izmišljotin.

Dokler nisem šel v tožbo in tožbo gladko dobil. Pa nisem imel nobene poškodbe prej ali problemov pred nesrečo.
Izvedenec, ki ga je zavaovalnica privlekla na sodišče je gladko odj*** ker je pisal in pravil neumnosti.
Moj je pa se je držal zdravniške dokumentacije, ki je zavarovalniški kot kaže sploh ni prebral in se je izgovarjal na seminarje itd...

Torej da so mi zavrnili izplačilo 700€

So morali plačati 3x izvedenca, odvetnika in sodne stroške.
Več kot očitno pa se jim to izplača.

Zavarovalnica nebo nič izplačala, ker oni imajo zaposlene odvetnike in ti avtomatsko vse zavračajo. Ker jih popolnoma nič ne stane.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.062
14.974
113
Ko sem jaz uveljavljal odškodnino zaradi poškodbe ahilove je zavarovalniva gladko zavrnila odškodninski zahtevek. Na podlagi izmišljotin.

Dokler nisem šel v tožbo in tožbo gladko dobil. Pa nisem imel nobene poškodbe prej ali problemov pred nesrečo.
Izvedenec, ki ga je zavaovalnica privlekla na sodišče je gladko odj*** ker je pisal in pravil neumnosti.
Moj je pa se je držal zdravniške dokumentacije, ki je zavarovalniški kot kaže sploh ni prebral in se je izgovarjal na seminarje itd...

Torej da so mi zavrnili izplačilo 700€

So morali plačati 3x izvedenca, odvetnika in sodne stroške.
Več kot očitno pa se jim to izplača.

Vem, da se žal dogajajo raznorazne scene in da se morajo zavarovanci prav prevelikokrat boriti, da dobijo od zavarovalnice kar jim pripada ampak tole spodaj...
Zavarovalnica nebo nič izplačala, ker oni imajo zaposlene odvetnike in ti avtomatsko vse zavračajo. Ker jih popolnoma nič ne stane.
...je pa čista izmišljotina. Niti pod razno ne zavračajo vsega in ne samo to - dejansko zavračajo zahtevke v veliki manjšini vseh prijavljenih oz. obravnavanih primerov.

Potem je pa tu še zadnja stvar - če že pride do zavrnitve, je do tožbe oz. reševanja spora na sodišču še zelo dolga pot in v 99% primerov se le-te reši še pred prihodom na sodišče. Tako da res lepo prosim na nehaš nakladat in zavajat morebitne zavarovalniško neizkušene bralce foruma.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.062
14.974
113
Ja seveda, da če ne zlepa pa zgrda ampak najprej po prvi morebitni zavrnitvi sledi pritožba na to zavrnitev (seveda čimbolj argumentirana in podkrepljena z raznimi dokazi - izjavami strokovnjakov itd.) in obravnava le-te s strani strokovne komisije zavarovalnice, potem imaš kot naslednji korak na voljo za pomoč AZN (SAgencija za zavarovani nadzor), nato mediacijo in šele potem se lahko dejansko realno pogovarjamo o neki tožbi.

To s temi 20% me pa spominja še na tiste čase, ko so ti v primeru (ekonomske) totalke vozila ponudili neke podobne žaljivo majhne številke a si potem že takoj po enostavno spisani pritožbi prišel na prave oz. veliiiko številke. Žal so bili mnenja "pa dajmo probat, morda gre čez" in ker veliko ljudi nima pojma kako in kaj, je ogromno takšnih (blazno) prenizkih ponudb dejansko šlo čez in je zavarovalnica tako privarčevala marsikateri €vro na račun nevednosti strank. Dandanes pa so te ponudbe že veliko bolj realne, saj so na zavarovalnicah ugotovili, da ljudj sedaj veliko bolje vedo kako&kaj ter se jim enostavno ne splača ubdati s toliko dodatne papirologije na podlagi nesmislenih številk, ker se praktično vsak nezadovoljen s ponudbo pritoži. Vsaj nekaj.