Izpis podatkov o osebah prijavljenih na mojem naslovu

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Ali lahko še kako drugače izvem kdo vse je stalno ali začasno prijavljen na naslovu mojih nepremičnin?

Vem da greš lahko osebno na UE kjer ti to povedo, lahko pa oddaš vlogo na e-upravi za kar ti zaračunajo 3€ za vsako nepremičnino. Ampak če hočeš to stvar redno preverjat vsakih nekaj mesecev, je teh 3€ absurdnih, še posebej ko se gre za mojo lastnino. In še bolj bizarno je to, da se lahko vsak neznanec prijavi na tvojem naslovu brez tvoje vednosti, za kar te sploh ne obvestijo. Kakšna banana republika smo to?

Ali se da kako to ugotoviti tudi preko edavkov, geodetske uprave ali kakega drugega načina?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Ne. In ne more se kdo prijavit ne zacasno in ne stalno na tvojem naslovu brez kaksne podlage (dokumenta).
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
236
43
Brez tvojega podpisa ni prijave:poreden:-oziroma lastnikovega podpisa če to nisi ti.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Brez tvojega podpisa ni prijave:poreden:

Res je pa težko narediti eno kraco na papirju. A misliš da gre tista za šalterjem preverjat iz arhiva če se ta podpis ujema s prejšnjimi? Seveda ja, grafologa imajo tam ki bo vse to preverjal, lepo te prosm ne bit tko naiven. Dovolj je že izjava s ponarejenim podpisom. Pa še to rabijo soglasje samo enega solastnika. Po domače povedan če sta lastnika dva ki sta mogoče med sabo skregana, ti bo lahko drugi brez problema na tvojem naslovu prijavil 5 šiptarjev samo zato da dobijo stalni naslov v EU. Hkrati pa preusmerijo vso njihovo pošto poštno ležeče ali v nek poštni predal, da lastnik sploh ne ve za to.

Evo lep primer zlorabe:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Ko se je naš sorodnik prijavljal pr nas ni nič dobiil od nas razen ustnega soglasja, pa mu je brez težav uspelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
UE. 3€. Kar tako (brez podpisanega soglasja lastnika / najemne pogodbe) se ne bi smel prijaviti. Postopek za odjavo (če ga sprožiš) pa je dolgotrajen (več mesecev), saj poleg pisnih izjav, priče tudi vabijo na razgovor itd.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Ampak kot že ugotovljeno se da podpis enostavno ponarediti, ker tam na občini nihče ne ve ali je podpis pravi ali ne. Jaz lahko ta trenutek napišem soglasje lastnika in se spodaj podpišem kakor hočem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
Ko sem jaz tole urejal, je moral biti vsak lastnik zraven in se je pred oslužbenko na krajevnem uradu podpisal z osebnim domumentom kot izkaz. Tudi solastnik ki je bil zgolj 20% lastnika, je to moral storit.
To je edino prav. Če so se kaj zakoni sptemenili zadnjih par let pa me naj kdo drug popravi. Če se pa niso, pa sigurno obstaja pritožba, in nekdo zrel za odpoved.
Si predstavljate Texas da se lahko vsak prijavi kje mu je volja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Zakaj bi pa to bilo? Zahtevano je soglasje lastnika - to dobiš če prideš tja skupaj s tistim ki ga prijavljaš in se izkažeš z dokumentom, ali pa če tisti ki se prijavlja pritrese notarsko/na UE overjeno izjavo lastnika/ov. Drugače se ne moreš prijavit. Pravna varnost je tu povsem zadostna, kar je manj pač spada pod kaznivo djeanje nevestno delo v službi ali kaj podobnega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
Seveda, notarsko uverjen podpis je enako kot osebna udeležba pri podpisu na krajevnem uradu.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
A to govoriš kako je bilo v Jugoslaviji al kaj?

Ma pa kakšen notarski zapis nekaj.

Ob prijavi stalnega prebivališča je treba predložiti dokazilo o pravici do prebivanja na naslovu, ki se prijavlja. Kot dokazilo, da ima posameznik pravico do prebivanja na naslovu, šteje:

  • izjava o njegovem lastništvu oziroma solastništvu,
  • najemna ali podnajemna pogodba,
  • dokazilo o užitku, rabi ali služnosti,
  • dokazilo o stavbni pravici,
  • dokazilo o preužitku,
  • soglasje lastnika, če je lastnikov več, zadostuje soglasje enega solastnika,
  • soglasje stanodajalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
A to govoriš kako je bilo v Jugoslaviji al kaj?

Ob prijavi stalnega prebivališča je treba predložiti dokazilo o pravici do prebivanja na naslovu, ki se prijavlja. Kot dokazilo, da ima posameznik pravico do prebivanja na naslovu, šteje:

  • izjava o njegovem lastništvu oziroma solastništvu,
  • najemna ali podnajemna pogodba,
  • dokazilo o užitku, rabi ali služnosti,
  • dokazilo o stavbni pravici,
  • dokazilo o preužitku,
  • soglasje lastnika, če je lastnikov več, zadostuje soglasje enega solastnika,
  • soglasje stanodajalca.
In vsi ti dokumenti so veljavni brez uverbe. Pa kje ti živiš človek.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
V Slovenij. Jaz sem prinesel podpisano neovirjeno soglasje, yahel ti piše enako (info od tega tedna), ti si pa pametnejši od vseh.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
Vidim da se je spremenilo zgolj to da je dovolj privolitev enega solastnika. Pred tem so morali privoliti vsi.
Torej mimo tvoje vednosti lahko gre samo v primeru, da je drug solastnik privolil prijavi prebivališča.