Izlet na Veliki Klek

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Bi kdo šel zraven, ali boste spet doma pred TVjem?
evil.gif

Če vreme ne bo preslabo gremo v soboto. Štart zjutraj, dobili pa bi se nekje v Tržiču/Radovljici.
http://www.grossglockner.at/en/
LpT
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Če si za, seveda lahko določimo tudi en punkt na drugi strani, nekje pri Beljaku, ker najvrjetneje bomo šli čez čez Korensko sedlo.

Je že za nas veliko, tako da bo tega karseda malo.

Ruta pa bo kar krožna. Sem pramau Gorenjca za to.
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488



700km...
smile-1.gif


Možno je, ker razen GGja so ceste normalne, a skupno povprečje več kot 60 ni. Je pa res, da se lahko od Velikovca do Špitala gre na avtobahn, pa maš na ruti 230km avtobahna... njihova vinjeta za motor je đabe.

Vreme bo v bistvu idealno, ker v taki vročini kot je zdaj ni za motor
smile-1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
ksz...
mene bi kr zanimalo...ampak skoraj raje dvodnevna fura...pa mogoce se Nockalmstrasse, Turracher Hohe...itd. Prvi dan GG, potem pa spodaj nekje prespat, drug dan pa lagano proti domu.
Kaj menite o tej ideji?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Mogoče bodo nekateri naši šli tudi tako. Če bodo šli sporočim podrobnosti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To gre ekipa iz "Korzike"?
smile-1.gif

Jaz bom raje tv gledal oz. kam bližje udarim, je preveč za en dan.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Ekipa iz Korzike je zdesetkana.
smile-1.gif
En se zej voz po Ameriki z motorjem, drug ima pa krajši bolniški dopust.
Tako da nekaj sovaščanov, sodelavcev, pa mogoče še kdo.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Za en dan je kr malo dosti...mas kr prav. Jaz 'moram' po navodilih vd zene do Starigrada-Paklenice cez vikend.
grims-1.gif

@Tusi - uzivajte na GGju...do zdaj mi ga je enkrat ze uspelo prepeljat in je super zadevca ce ni prevec guzve.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tokrat se ne bova "videla".
Kaj se misliš zaplezat v Paklenici al samo malo oddiha za državni praznik.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem bil na Kleku v začetku avgusta med tednom, je bilo kar polno, avtomobile se spuščali občasno, za motorje pa ni problema.
Sicer pa lepo.




Ker gredo Gorenjci. Karta za GG je za motor 19 EUR, vendar pa lahko za 24 EUR kupiš še za druge prelaze, se splača, če imaš namen...

---
TOUR4-Ticket: Vorzugs-Tourenticket beinhaltet je ein Tagesticket Großglockner, Gerlos- und Nockalmstraße und berechtigt zum Bezug einer preisreduzierten Karte um EUR 4,00 für die Villacher Alpenstraße. Erhältlich zum Preis von EUR 24,00 an den Kassenstellen der einzelnen Straßen und im Vorverkauf zum Preis von EUR 21,00 bei den ÖAMTC-, ARBÖ- und ADAC-Geschäftsstellen.
---
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Pri nas je bil velik osip, ker so nekateri preveč vreme gledali, opravičeno ali ne, dva motorja sva vseeno šla.

 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadnja slika je zmagovalna
smile-1.gif

Ni bilo neko močno vreme gori vidim, mi ne bi bilo všeč, hehe. Čeprav spodaj v dolini je zgledalo vse ok.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, to je števec iz Garmin Oregona
smile-1.gif




Za motor ne rabiš posebnega gps oziroma nekateri sploh ne rabijo gpsa.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Ima zvok, ali samo gledaš? Vedno me je zanimalo kako uporabljajo motoristi GPS. Verjetno preko blutooth slušalke!? Je tale tvoj Oregon uredu? Koliko € in kakšne funkcije ima? Všeč so mi tvoje karte v Google Maps Se to prenese iz GPS v Google Maps?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ta nima zvoka. Samo pogledaš ko je treba. Za razliko od stalih Garminov se da tukaj nastaviti meni na zaslonu in si izbereš, da ti pove koliko je do naslednjega odcepa, tako da minimalno pogledaš na napravo.

Sicer moraš pri drugih modelih, če nimaš BT ali kabla gledati bolj. Kako drugi uporabljajo ne vem
smile-1.gif