Izkušnje z izplačilom po neurju

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Zanima me predvsem za gradbene objekte.
Tisti ki ste imeli v zadnjih neurjih poškodovane objekte in ste zahtevali izplačilo škode (Roberto...)

So vam že izplačali škodo?
Ste s tem izplačilom pokrili vso škodo(materil, delo in škodo na hiši in opremi v njej zaradi zamakanja) ali ga je bilo dovolj samo za nabavo materiala oziroma še tega ne?
Staršem je podrlo eno manjšo smreko na streho, pa ob tem stolklo nekaj ceglov. Me prav zanima koliko evrov bodo dobili za tistih nekaj ceglov in uničen žleb z odtokom. Ali bo 10 evrov za katere dobim samo cegle ali bo 100 evrov, s katerimi si lahko privoščim še krovca ki bo cegle zamenjal in popravil žleb z odtokom.zavarovalnica triglav.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zavarovanje ni igrača in na sklenitev in tudi na izplačilo vpliva cel kup dejavnikov, od višine zavarovalnega kritja in zavarovanih nevarnosti, starosti in vzdrževanja objekta, pa do zavarovanja na novo vrednost ali na zavarovalno vsoto.

Načeloma pri višini odškodnine ne bi smelo biti kakšnih posebnih težav, edino, če je bila kritina stara toliko, da bi jo bilo že itak potrebno zamenjati, tedaj bo odškodnina nekoliko manjša. Poznam primere, ki so dobili ok odškodnino, pa tudi take, ki jo niso a kot sem že napisal, ni kalupa za vse enakega.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sem se zaobljubil, da ne bom stresal gneva po forumih, čeprav sem bil pissed-off.
Torej, kot je cifra rekel: ko zavaruješ nepremičnino, aktivno sodeluj z agentom... Ni tak problem pri zavarovanju notranje opreme (pleskarija, obloge..) ker to pač zapade pod amortizacijo in nimaš kaj.
Vsekakor pa bodi pozoren pri požarnem zavarovanju (na novo vrednost) na:
-kvadraturo zavarovane površine: stanovanjski prostori (stanovanje, vključno z hodniki, lovske sobe...) je faktor površine 1
-pomožni prostori (garaža, klet, kurilnica, drvarnica...) je faktor 0,5
-odprta terasa, balkon, neizdelano podstrešje 0,25
-pazi, da je gradbena vrednost objekta postavljena pravilno, ker drugače hitro pride do podzavarovanja...
Moja škoda je bila (delno) izplačana hitro, ampak kaj ko sem dobil občutek, da zavarovalnica išče 1001 način kako ne izplačati vsega...

Torej na polici požarnega zavarovanja piše enonadstropna hiša 20*8 (kar v resnici je tloris hiše), ampak nikjer v polici ne piše da je dejanske neto površine 240kvadratov (po vseh preračunih). Hiša naj bi bila podzavarovana za 30%. Na odločitev sem se pritožil, prišel je junior cenilec v spremstvu senior cenilca in mojega agenta, še enkrat so si ogledali hišo. Prišli do pravilnega zaključka o površini in potem novo negativno presenečenje: uporabljen znesek za preračun gradbene vrednosti objekta. Ko sem zavaroval objekt je bil upoštevan znesek 620EUR/m2, zavarovalnica sedaj upošteva 700EUR/m2, kar mi zopet nanese podzavarovanje. Kriv sedaj noče biti nihče, agent trdi da je uporabil vrednosti iz kataloga zavarovalnice, cenilci trdijo svoje...
Skratka, milo rečeno nerodna zadeva. Predvsem zato, ker se mi zdi da bom jaz moral biti tisti, ki bom našel pravo vrednost preko zunanjih ocenjevalcev.
Bomo videli kako se bo stvar razpletla... Malo sem prizadet, saj sem živel v dobri veri, da imam zavarovano premoženje "by the book".
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zanimivo,

če je zavarovalno vsoto postavil agent na osnovi njegove literature, ki mu jo je v uporabo izročila zavaarovalnica, potem tebe podzavarovanje ne zanima. Tukaj si lahko močen pri pregovorih. Drugo pa bi bilo, če bi jo postavil sam.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj dela v isti firmi kot ti. Lahko pa mi pomagaš...
Kako se upošteva znesek npr. od 600 do 700EUR/m2 v literaturi? Po moje so pravilni vsi zneski med limitama, glede na druge faktorje tveganja...
Kako potem prideta skupaj cenilec in agent pri likvidaciji škode? Glede na povedano s strani Grosupeljčanov ti imaš izkušnje na terenu...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
S pomočjo ne bo nič, saj pišem tale post na baalkonu, tik ob morju in bom še nekaj časa na dopustu.


Slikano pred minuto.


Cifra, otok Pašman, Hrvatska
tongue-1.gif

415959-CIMG2175.JPG
 

Priponke

  • 415959-CIMG2175.JPG
    415959-CIMG2175.JPG
    133,4 KB · Ogledi: 227

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Zanimivo koliko pasti se skriva v zavarovanju. Sem mislil da je pomebna samo površina in vrednost stanovanja-hiše (katero oceniš ti oziroma agent in naj bi bila recimo čim bolj realna 100% škodi-zemljišče ti seveda ostane razen v priemeru Loga pod mangartom (če bi imel hišo na plazu)). Bo treba ob naslednjem zavarovanju prebrat tole temo in poprašat agenta po detajlih. Glede na to da je že precej dolgo let agent pri gori in naši hiši bi moral vedeti odgovore....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ksz


Včeraj bil na triglavu in so ocenili da bo stalo popravilo strehe avtomobila cca 60€ max vrednost popravil pa ne sme presegati 300€

Moram it do kleparja da pove kako in kaj, drugače pa v boj proti zavarovalnici...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.965
3.256
113
hm, meni so pa popravilo strehe na zavarovalnici obračunali v urah dela ne v vrednosti popravila.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Pokrov motorja
Streha poškodbe od toče
Vrata prtljažnika
Priprava na ličarsko delo

Novi deli skupaj: 0€
Potrošni material 0.95€
Ličarski material: 0€
Delo F 2.0 ur 30.05€
Ličarsko delo 1.9 ur 32.35€

To je z DDV!


Skupaj 63.35€



Opombe:
Poškodovano od toče - hladno ravnanje
Limit popravila 300€
Barva na pokrovu motorju, strehi in zad. vratih - matirana !!


Kaj sploh pomeni matirana ?
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Čudno, meni so na Triglavu priznali 20 lukenj (10 na strehi, 10 na haubi), brez kaksnih omejitev zneska. Seveda hladno popravilo toče.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni je priznal cenilec:
na strehi manj kot 50 udrtin
na haubi manj kot 10
2 na vsakem boku
po 2 na vsakih vratih
priporoča hladen postopek, 2 dni nadomestno vozilo, brez limite...

ZT...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.416
6.558
113
Ker se bom ravno jutri srečal z enko nalogo, torej "prepričati" zavarovalnico glede povračila stroška toče - šlo je prednje steklo, sicer ni razbito je pa razpoka kar fajna, potem streha - 4 udrtine, med vrati in streho - ne vem kako se temu reče, tisti zaobljen del, 1 udrtina, hauba ene 2 udrtini...

kaj priporočate, kako se lotiti zadeve? Šla pa bo polica od hiše, avto namreč nima kaska, zavarovalnica je pa Generali, bajta pa zavarovana "na polno"...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če jih boš uspel prepričati, da bo bodo krili poškodbo od toče na avtomobilu, boš zmagal... Šanse bi imel, če bi bil avto poškodovan zaradi odnešenih strešnikov, ledenih sveč... potem ja, pa še to pod pogojem da ni tvoj avto...
Poročaj, kako boš kril udrtine od toče na vozilu iz požarnega zavarovanja hiše...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ker se bom ravno jutri srečal z enko nalogo, torej "prepričati" zavarovalnico glede povračila stroška toče - šlo je prednje steklo, sicer ni razbito je pa razpoka kar fajna, potem streha - 4 udrtine, med vrati in streho - ne vem kako se temu reče, tisti zaobljen del, 1 udrtina, hauba ene 2 udrtini...

kaj priporočate, kako se lotiti zadeve? Šla pa bo polica od hiše, avto namreč nima kaska, zavarovalnica je pa Generali, bajta pa zavarovana "na polno"...
In na katero točko iz "vrste kritja" se boš skliceval?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.416
6.558
113
Ah nič ne bo...ravnokar govoril z "agnetom"...zavarovanje je samo za poškodbe tretje osebe in ne stvari.

Škoda.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Poznam nekoga, ki so mu ocenili škodo na 100 000 evrov, vendar zavarovalnica trdi, da mu lahko izplača samo polovico
13.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ocenjena škoda ni nujno tudi izplačilna. Je potrebno poznati še kaj več. Zavarovalno vsoto hiše, dejansko vrednost objekta, starost itd.itd, in šele tedaj lahko kvalificirano uporabljamo
10.gif
, do tedaj je pa nepošteno do tistih, ki so plačali pravilno premijo in dobili pravo odškodnino.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
Poznam nekoga, ki so mu ocenili škodo na 100 000 evrov, vendar zavarovalnica trdi, da mu lahko izplača samo polovico
13.gif

Žlahtnik ima na firmi (streha hale) za 88.000 EUR škode. Zavarovalnica priznava samo 8.000 EUR. Mislim da bo agenta za jajce obesil
evil.gif

Mene so pa ravno danes obvestili, da dobimo zaenkrat akontacijo (5k€) za zamenjavo strehe na hiši, preostalo pa plačajo ko dostavim račun. Dober mesec so potrebovali
uf-1.gif