Izklop polnjenja baterije preko PC-ja

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A zna kdo na hitro povedat kako spremenit (baje v registru) oz. izklopit funcijo polnjenja baterije na PCju. to ko se non stop povezujem sPCjem se baterija samo jebe....Če kaj pomaga imam WM 5, qteka.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Registry Key: HKLM\Drivers\BuiltIn\Usbfndrv\EnableUsbCharging
Value: 0 (to turn off) or 1 (to turn on)

Vir
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ma jaz to nič kaj ne verjamem da se res jebe. Litij ionske tko al tko nimajo spominskega efekta. Jest nimam nobenih težav pa mam tud skoz napol polno, edin kar sem pred nekj tedni kupil dvojno kapaciteto baterije ampak to samo zato ker mi zdaj trikrat dlje zdrži kot nova original.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Sem spremenil value na 0 in še vedno se polne. Ko sem videl na tistem viru/forumu nisem edini, da se mi noče nehati polnit.
Pozna kdo še kakšno rešit...?

@leni
Že zaradi nekega principa, ker včasih tudi po 20x povežem pda in mi gre na živce, da mi ne uspe nikoli izpraznit baterije do konca...Baje je tudi priporočljivo.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Jaz imam na telefonu tudi nonstop polnjenje, enako sem imel prej na dlančniku.

Ko se ne uporablja v roki je na polnjenju.

V avtu stalno polnjenje, doma v Cradlu polnjenje preko PC - USB, torej polnjenje non-stop.

Ponoči je oboje izključeno in se ne polni.



Občasno se (na mesec, dva enkrat) zgodi, da se baterije izpraznijo do konca, ker pač polnilca ni pri roki.



V delovanju baterij ni vidnih nepravilnosti, oboje uporabljam po več let ( 2 dlančnika iPAQ po 2 in 3 leta in dva telefona SE P9X0 po dve in eno leto)



Odkar ni več NiMH in NiCd baterij v omenjenih aparatih ni omejitev pri polnjenju.



LP
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Očitno sem še navajen na stare zadeve ko sem jih polnil le ko je šla baterija h koncu...

Če pa ima kdo rešitev, kar z njo na plano, če ne pa bom pač polnil...
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Ne poznam Qteka, HP je imel opcijo izklopa polnjenja pri USB povezavi. Se ne spomnim ali pri upravljanju povezav ali pri upravljanju baterije.
Je pa imel, enako, kot ima tudi SE P9x0.

LP
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Izgleda da je zadeva pri Li-Ion baterijah precej drugačna in jim večkratno tudi delno polnjenje prav nič ne škodi.
O tej temi se da kaj prebrat na spodnji povezavi:
http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=2289&more=1&c=1&tb=1&pb=1#more2289
smile-1.gif
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Pri HP-ju klikneš na Today zaslonu na baterijo in potem je tam zavihek USB.
Če želiš izklopit polnjenje, pač odkljukaš Use USB Charging.....Mogoče je pri Qteku isto
To je to..
Imajo pa člani prav - polnjenje ni problem...

Borča
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pri HPju...jaz vem kako je tam, sem imel Hpja, zdaj imam qteka z WM 5 pa te funkcije sploh nima...

Ali so pozabili ali vedo da je nepotrebno,ker gre za drugo vrsto baterije...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Litijske baterije bojda ni dobro izprazniti do konca. V ta post) smo že nekaj razpravljali o tem.