Izgubljena prtljaga

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
aja, gre za posredovanje bančnih podatkov in potem nakažejo v 10 dneh.
Isto se mi je že zgodilo za zamujeno prtljago, pa so se držali dogovora.
Sicer bomo pa kmalu videli
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
A mu boš kuj vnaprej prenakazal? :evil:

Saj si sam ugotovil, da vsakega nategujejo ko elestiko, dokler se (mu) ne vtrga.
Probaj kako AirSerbija ali pa Wizz terjat za odškodnino. ;)
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Ne, lahko pa pomagam in svetujem...ker sem res zdaj pol leta vsak teden pošiljal in gnjavil. Verjamem da bo pri madžarih in srbih še mal težje...ampak da se, pravno te ščiti montrealska konvencija in tega se vsi dobro zavedajo...se pa tudi zavedajo, da z ignoranco in mutenjem večino ljudi odvrnejo od terjatev.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Ni logično, ker sam naziv "odškodnina" kaže da nisi nič zaslužil. Dobil si nazaj tisto, kar si izgubil. V drugačni obliki.
Se strinjam. Ampak žal imam pisni odgovor FURSa, kjer navajajo, da ta je ta vrsta odškodnine drug dohodek, ki ni oproščen plačila dohodnine. Lahko pogledaš v zakon in jih demantiraš.
Neobdavčljiva odškodnina je za neupravičen pripor, žrtve vojne in kaznivih dejanj, tiste, ki so se preko transfuzije okužili s HIV ...

Uuu, to pa nisem vedel, Hvala za info.
Kaj pa če tega ne naredim?
Ob napovedi plačaš 25% akontacije, potem pa se ob izračunu doplača ali vrne.
Če ne napoveš dohodka in začnejo inšpekcijski postopek, plačaš davek, obresti in 250-400 € globe.
Ne vem, meni je rekla, da sezname sicer dobivajo, tako da sem prijavil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pocast

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ni prvič, ampak spet so skakalcem (oziroma skakalkam) prevozniki izgubili opremo.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Ni prvič, ampak spet so skakalcem (oziroma skakalkam) prevozniki izgubili opremo.
Sej prtljage se ogromno zgubi, oz založi ali pošlje na druge lokacije...vendar se skoraj vedno najde in dobiš čez par dni...
V redkih primerih pa ne vejo kam z njo in vržejo v generalno skladišče, pol jo pa lahko pozabiš.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Se strinjam. Ampak žal imam pisni odgovor FURSa, kjer navajajo, da ta je ta vrsta odškodnine drug dohodek, ki ni oproščen plačila dohodnine. Lahko pogledaš v zakon in jih demantiraš.
Neobdavčljiva odškodnina je za neupravičen pripor, žrtve vojne in kaznivih dejanj, tiste, ki so se preko transfuzije okužili s HIV ...


Ob napovedi plačaš 25% akontacije, potem pa se ob izračunu doplača ali vrne.
Če ne napoveš dohodka in začnejo inšpekcijski postopek, plačaš davek, obresti in 250-400 € globe.
Ne vem, meni je rekla, da sezname sicer dobivajo, tako da sem prijavil.
Zanimivo. A potem moraš prijavljati tudi odškodnino s strani zavarovalnic? Recimo za razbito steklo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Fyi: odškodnina gre v dohodnino in jo moraš v 15 dneh po prejemu nakazila prijviti FURS.


Been there, done that.

Sicer me ne čudi, ker kekci na FURSu vse prevečkrat zgubijo stik z realnostjo, a je vprašanje kdaj so ti to “povedali”.

Ker glede na: Klikenzi so dobili po prstih in jim je US razložilo kdaj dohodnina ja in kdaj ne.
In za odškodnino za izgubljene osebne stvari, izplačane celo po mednarodni pogodbi - ergo običajni znesek, le-ta ne more biti predmet dohodnine.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Zanimivo. A potem moraš prijavljati tudi odškodnino s strani zavarovalnic? Recimo za razbito steklo.
Ne vem. Odškodnine, ki sem jo letos dobil po poplavah nisem prijavljal. Tukaj naj me pa kar začopatijo, če imajo jajca.
Ostale odškodnine zavarovalnic ki sem jih do sedaj dobil so pa direktno po fakturi.
Sicer me ne čudi, ker kekci na FURSu vse prevečkrat zgubijo stik z realnostjo, a je vprašanje kdaj so ti to “povedali”.

Ker glede na: Klikenzi so dobili po prstih in jim je US razložilo kdaj dohodnina ja in kdaj ne.
In za odškodnino za izgubljene osebne stvari, izplačane celo po mednarodni pogodbi - ergo običajni znesek, le-ta ne more biti predmet dohodnine.
Približno tam tam.
Ne vem, lahko jim še ti pošlješ vprašanje in potem če boš dobil enak odgovor napoveš z opravičilom za oprostitev obresti, ker si vprašanje postavil v roku, samo na odgovor si čakal predolgo.
Me zanima kako bi ti odgovorili.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Tudi jaz sem imel z Lufthanso tezave, dokler mi ni en znanec dal zelo dobre ideje kako resevati te zadeve. Ignorirajo dokler jih ne udaris tam kjer dobijo negativno publiciteto.

V trgovini se ne kregamo s studentko, ki zgolj polni regale, ampak bom sel do vodje poslovalnice, ce mi je trgovina povzročila škodo, če mi je npr luč iz stropa padla na avto in mi ga razbila. Uporabi isto logiko pri letalski druzbi.

Kupi “imensko” delnico te firme in potem jim sporoci, da bos sodeloval na skupscini delnicarjev (sedaj so te skupscine tako ali tako online In zastonk) in jim na naslov za pripravo skupscine (vabilo bos prejel kot imetnik de4lnice) v naprej sporoci vprasnanje, za katerega zelis, da ti uprava odgovori - da naj ti uprava razlozi kaksni so postopki v primeru izgube prtljage… ker poznas konkreten primer v katerem to in to ni pripeljalo do uspeha … in jih vprasaj koliko takih primerov je poznanih upravi…

Druzba je dolzna javno odgovoriti na vsa taka uprasanja in jih ne more ignorirati - ce imas ti prav, ti bodo se pred skupscino povrnili stroske in … bodo naredili vse, da bi bilo tvoje vprasanje razreseno
 
Nazadnje urejeno:

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Glede Fursa: Ni potrebno prijaviti odškodnine:

Spoštovani.

Poslali ste nam pisno vprašanje, kjer vas zanima, ali morate prijaviti odškodnino, ki vam jo je nakazala letalska družba zaradi izgubljene prtljage. V nadaljevanju vam pojasnjujemo in odgovarjamo:

Kot ste že sami omenili Zakon o dohodnini - ZDoh-2, je v 5. točki 27. člena določeno, da se dohodnine ne plača od odškodnine na podlagi sodbe sodišča zaradi osebnih poškodb (telesnih poškodb, bolezni ali smrti) ali škode na osebnem premoženju, vključno z zamudnimi obrestmi, razen odškodnine, ki predstavlja nadomestilo za izgubljeni dohodek. Med navedene odškodnine je mogoče šteti tudi odškodnine zaradi osebnih poškodb ali poškodovanja osebnega premoženja, izplačane na podlagi sodne ali izven sodne poravnave, ki ni sklenjena zaradi prikritja pravega namena strank, in če odškodnina ne presega utemeljenega in razumnega zneska, ki je običajen za odškodnine, izplačane na podlagi sodb sodišča v podobnih primerih.
V vašem primeru izplačila odškodnine, ki vam jo je nakazala letalska družba zaradi izgubljene prtljage, je to odškodnino mogoče šteti kot odškodnino zaradi škode na osebnem premoženju, ki je v skladu s 5. točko 27. člena ZDoh-2 oproščena plačila dohodnine in je davčnemu organu ni potrebno napovedati.
Več o odškodninah lahko preberete na FURS spletnih straneh Odskodnine_po_5._tocki._27._clena_ZDoh-2.docx(live.com).
Lep pozdrav.
 

aceofs

Zelenc'
31. jan 2023
23
-12
3
Sicer bi mogoče tole šlo bolj pod pravniško temo, vendar vseeno:


4.9. Sem potoval z Lufthanso v Atlanto. Iz Dunaja, v Frankfurt, nato Atlanta. Kot kaže je kovček ostal v Frankfurtu in se tam izgubil.
V Atlanti sem prijavil zadevo.
Čez 7 dni sem online dal zahtevek za povračilo stroškov nabave osebnih stvari (poslal račune spletno oglaševanje) in so mi nakazali 93€.

Ampak, kovčka po mesecu in pol še vedno ni. Online tracker pravi, da ga iščejo...
Vmes so mi po telefonu rekli, da so ga že našli, danes, da ga spet ni. Online sem izpolnil tudi obrazec in opise kaj je notri, ter kako kovček zgleda...
https://sajeposlovnadarila.si/collections/oblacila
Kaki predlogi, kako stvar speljati naprej, ali pa vsaj kak denar izterjati, raje bi sicer kovček nazaj...
joj to je res grozno zmeraj, upam da ti rata