Izbira providerja za TV

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.715
113
Stvar je sledeča, počasi bom šel iz analogne kabelske na nekega novega ultra super duper full mega HD ponudnika
cheer.gif

Zanima me to, pred 5 leti sem imel Amisov paket, zraven je prišel tisti set top box z najbolj crappy daljincem ever. Tisto sem hitro prekinil, ker je slika kockala, set top box je zmrzoval,... nekaj so reševali ampak na koncu je bila slika crap in sem šel na klasičen Telemachov kabelski priključek. Sedaj pa se mi je zaluštalo novega TVja in seveda HD programov in ostalih bonbončkov. Moje vprašanje pa je sledeče. Če prav razumem imata T-2 in Siol tudi set top boxe, kar pomeni dodaten vmesnik, dodaten daljinec (ok tu ne bi bilo problema, ker uporabljam Harmonyja). Ali je pri teh set top boxih še vedno problem, da med samo menjavo kanala traja kar dolgo, tako da bi to mene, ki sem ''channel surfer'' motilo? Pri starših imajo Telemach kot providerja s tisto CI kartico ali kaj je, ki se vtakne v TV in ni dodatnega set top boxa, samo tudi tam včasih traja malo dolgo da prestavi kanal + vsake tok časa se ji malo zmeša in javlja da kartice ni notri, oz. da ni dostopa do tega kanala, čeprav potem čez pol minute pa dela normalno.
Ali je to tako kot si predstavljam ali se kje motim?

pozdrav.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Prav si napisal, settop boxi so počasne zadeve (če je na optiki kaj hitreje žal ne vem), pri kabelski pa je odvisno od TV-ja, pojdi v trgovino in sprobaj različne znamke/modele. Moj Samsung je precej hiter oz. nekje 2x hitrejši od fotrovega Philipsa. Hitrosti analogne pa ne pričakuj nikjer, žal.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.715
113
No saj se mi je zdelo, ima kdo izkušnje, če je na optiki to kaj hitreje? Mislim res mi ni jasno, da ob vsej novi tehnologiji in ne vem kaj vse, so določene zadeve slabše kot so bile pred 30 leti. To je tako kot da bi kupil nov avto, ki bi bil lep, udoben, varen in ne vem kaj vse ampak bi šel samo 100 km/h
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
to je zato, ker so ekonomisti vtaknili prste v tehnologijo (beri: kodiranje programov, da se lahko ponuja različne naročniške pakete, za višjo ceno seveda)
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.715
113
Samo a mas na tej varianti tudi HD kanale? Pa kaj mislis da je shema zanic, a nimas razlicnih variant?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.715
113
Aha hvala, ne to mi potem ne pride v postev. Zgleda da bo treba skleniti nekaj kompromisov, matr za 50-60€ na mesec bom dobil en blesav stb in pocasno saltanje kanalov
stupid-1.gif
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Novejši STB-ji na IPTV-ju šaltajo hitro, mislim da to velja za vse IPTV operaterje. Amis ima sedaj nov STB (AmisTV 4.0 - lepše pakovanje), tudi sicer pa njihov STB sliko preklopi v cca. 1-2 sekundah, zvok takoj. Enako je pri Telekomu in T-2 (čeprav je že nekaj vode preteklo odkar sem ga uporabljal).

Glavna prednost IPTV-ja so časovne storitve - ogled za nazaj za 3 dni ipd... Mislim, da so Amis, Telekom in T-2 tukaj veliko pred Telemachom in njegovim Ciscotom - morda ne toliko po funkcionalnosti kot po stabilnosti delovanja in hitrosti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Idi na Telemach Samsung TV šalta kr hitro cca 1,5 sek, res so butci ,da je vse razen TV slo kodirano, še vedno ti pa ostane analogna shema, samo mislim da je ne boš gledal.

Aja pa Connax dekoder vzemi tiste škatle pa naj kar imajo za sebe so same pizdarije z njimi.

LP
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.746
113
A ima Siol še vedno idiotsko politiko pri kateri top-box ni del storitve in ga moraš kupit posebej? Od njih seveda.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Mislim da, vsaj ko gre za napredne storitve. Pri AMIS-u je 1 STB vštet v ceno, drugega doplačaš (2 oz. 3 EUR). Se pa (po izteku ugodnosti če podpišeš aneks) doplačuje za napredne storitve (recimo 2 EUR timeshift na 100 programih), verjetno je enako pri T-2.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Eno vprašanje za Amisovce... Vam zadnje čase kaj šteka tv? STB je Albis 8000. Omrežje optika 100/25. Na vsakih par minut zašteka slika, zvok dela normalno. Internet dela normalno.

Po telefonu so mi obljubili menjavo STB-ja. Par dni kasneje so mi pa preko maila sporočili, da gre za splošno napako in da se jo trudijo odpraviti. Zato me pa zanima, če še komu šteka.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.937
113
V primerjavi z digitalno kabelsko preko coax je sedajšnji amis ip tv po kakovosti bolj bogi, ima pa več uporabnih zadev. Tudi s STB ob priklopu je bilo nekaj težav, dva sta namreč po parih urah omagala.

Še največjo težavo vidim v pomanjkanju gledljivih vsebin.. ne predstavljam si, da bi dal nekaj tisoč € in gor priklopil tv signal. Mogoče je s kakšno kombinacijo optike in on-demand ponudniki bolje.
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Nekaj hitrosti glede preklopa med kanali na digitalni kabelski je povezana s TV-jem, nekaj pa z Conax modulom.
Pri Telemachu so uporabljali TechniSat in Cisco module. Razlika v zunanjosti je bila ta, da je imel TechniSat zunanjo kartico. Cisco pa je nima.
Ampak oblika nima veze zdaj. Že od nekdaj je znano, da je TechniSat boljši po kakovosti. Imajo definitivno boljše DVB-C tunerje kot Cisco (šrot). Enako je tudi pri modulih. TechniSatov modul deluje hitreje. Mam oba modula doma. Ciscotov ob vklopu nalaga kanal še 10 sekund, medtem ko na drugi TV že gledam programe.
Sem pa klical na Telemach in so mi rekli, da TechniSat več nimajo v ponudbi, samo še Ciscota. Torej ne morem več zamenjat. Ne vem pa,kako je s karticami, če si kupiš TechniSat npr. na Ebayu.