Istanbul Turčija

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Že kdo mogoče bil? Zanima me kaj se splačat jt pogledat in kako je dol s hrano pijačo itd...

vsak info bo dobrodošel, hvala
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Bil. Vidt se splača precej stvari. Glede na to da je to 15 milijonsko mesto, ga ne predelaš tako hitro.
Tukaj imaš linka na dve knjigi, pa si lahko malce pogledaš best of.
http://dl.dropbox.com/u/1669592/Istanbul5th%20Edition%20%20April%202008.pdf
http://dl.dropbox.com/u/1669592/Turkey10th%20Edition%20%20April%202007.pdf
Hrana in pijača...zelo dobri.
evil.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kaj pogledat...na hitro:
-Modra mošej
-Hagia Sofia
-podzemne cisterne
-Topkapi
-Eyup Sultan Mosc
-Grand bazar
-Suleymaniye
-Dolmabahce
-Bospor

Glede hrane ni blema. Se dobi za vsakega kaj. Precej "restavracij" in tudi samopostreznih...kjer lahko samo s prstom pokazes kaj bos jedel. Sem pa ravno v eni od teh samopostreznih restavracij videl kako so mu padli na tla nam podobni "cevapcici" in jih je samo pobral in nazaj polozil na kroznik. Ampak to sem dozivel tudi v Kobenhavnu na Danskem
bonk.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Ja v tej sultanovi palači je zakon. Morda boš imel srečo in videl tudi diamante, kateri so redko kdaj možni na ogled.

Sicer pa je fajn jt z ladjico do Bosporja in Dardanel..

Njihove tržnice so zanimive. Če boš kaj kupoval - moraš obvezno barantat. Oni v tem neskončno uživajo in ni govora, da se strinjaš s prvo ceno.

Zna bit zlo zateženo, ker te ljudje ves čas silijo v restavracije in vlečejo :" Hungry??" To je vsake 3 metre. He eh eh eh
Zoprni so tudi "Swatch original", katerih je na miljone in če mu boš reku "NE HVALA", bo hodu za tabo še 2 km - že zarad tega, ker si bil nanj pozoren.

Ne pričakuj čistoče, pričakuj pa nove obraze in nove načine življenja. Če boš imel možnost poskusi prid res med domačine, ker Istanbul je že zelo posut s turisti


Načeloma je za vidt fullllll
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Alfist ti je dobro napisal...kar si je treba pogledat.
Potem še imaš arheološki muzej, moderni, pa dosti galerij ki na polno razstavljajo - prejšnji teden sem ravno bila na Japan media arts festivalu, ogled ti res priporočam, ker je dosti zanimivih stvari...od nastajanja anim vse do norih japonskih zamisli in nintenda wii...Traja pa do 3.10.2010.
Na ulici Istiklal imaš tudi muzej šole Galatasaray in pa eno dobro moderno galerijo, kjer trenutno razstavljajo nekaj s svetlobnimi efekti- mi je blo super všeč
smile-1.gif
sem pa pozabila kako se reče, pa povej če te zanima in bom pogledla.

Res toplo ti priporočam, da greš v azijski del Istanbula, kjer boš takoj opazil kako drugače je, manj turistov, ogromno stvari za videt ter super kraj samo za pijačo s kolegi....

Drugače ti pa nakupov na grand bazaarju ne priporočam, saj dobiš iste stvari v majhih trgovinicah v mestu dosti ceneje. Da, pripravi se na rahel kulturni šok, sploh zdaj v času ramazana. Sicer ga v istanbulu ni tako čutiti kot drugje, pa vseeno...
Če boš imel možnost, je v neposredni bližini modre mošeje restavracija, kjer si zvečer lahko ogledaš znani ples iz Konje. Res je, da moraš nekaj naročiti, se pa splača in ni pretirano drago.

Pa še en nasvet, če hočeš spoznati pravi Istanbul, pozabi na vse vodiče in zemljevide, pohajkuj po ulicah, med hiše, bloke...najdi kakšno majhno kavarnico in spoznavaj domačine in nepozabne izkušnje so ti garantirane
wink-1.gif


Ja, še glede denarja. Naj te ne skrbi, ker lahko povsod dviguješ in plačuješ z našimi karticami.
 
Nazadnje urejeno: