Istanbul - Sabiha Gokcen letališče

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Zanima me, kako se da najlaže (najceneje) priti iz Sabiha Gokcen letališča do Istanbula? Sem že malo po netu gledal, pa so omenjeni eni busi, vendar kaj podrobnega nisem našel.
Prosim za informacije

lp
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Mi smo šli iz Kadikoya (Azijska stran) na letališče z E10 busom. 3 lire je bil, torej 1,5€. To je najcenejš.
Za kak € več in skoraj nič razmišljanja pa so uporabni tudi Havasi.
http://www.havas.net/en/shuttle-parking/istanbul-sabiha-gokcen-airport/
Spet odvisno kam v Istanbulu greš.
cool-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz bi šel potem z busom do Kadikoya, od tam pa na trajekt na evropsko stran in prideš direkt kamor si napisal.
Lani bi te to stalo 4,5 lire.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Jaz bi šel potem z busom do Kadikoya, od tam pa na trajekt na evropsko stran in prideš direkt kamor si napisal.
Lani bi te to stalo 4,5 lire.
Ja to sem gledal tudi jaz. Vendar kako naj vem, kje v Kadikoyu stoji bus? A stoji točno pri ferryjih?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Od busa hodiš 5 minut proti jugu, kjer boš videl dve postaji za trajekte. Vprašaj katera je prava. Rabiš povezavo Kadiköy - Emınönü.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Hvala
A obstaja kakšna karta, kje bus pelje? Sploh ne vem na katerega naj grem
confused-1.gif
.
Pa če sem odkrit, mi večji problem predstavlja iz Istanbula do letališča. v mesto bom že nekako prišel. Rad bi pa vedel, kje so postaje teh busov. Kje se karte kupijo
Hvala
To naj bi bila stran podjetja, ki ima čez buse, ampak meni trenutno ne dela:
http://www.iett.gov.tr/en/index.php
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Torej nekaj linkov.
http://wikitravel.org/en/Istanbul#b
Bus je E10.
Copy paste iz tega linka:
A cheaper option is to take public bus line #E10 which brings you to Kadıköy, the main centre of the city in Asian Side, in 70 min (3 TL) and which operates 24 hours a day (once every hour between midnight and 6AM, more frequent in the rest of the day; see timetables [5]). From Kadıköy, you can take a ferry to Eminönü or Karaköy.
Vozni red.
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=Saatler&hatcode=E-10
Prevedi z googlom za boljše razumevanje
smile-1.gif

E10 vozi v obe smeri, torej tudi nazaj na letališče.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Avtobusna v Kadikoyu je praktično na obali, kjer so trajekti! Če še nimaš rezerviranega hotela, je Sirkeci veliko boljša lokacija kot SultanAhmet!
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Avtobusna v Kadikoyu je praktično na obali, kjer so trajekti! Če še nimaš rezerviranega hotela, je Sirkeci veliko boljša lokacija kot SultanAhmet!
Sirkeci je pa kje?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Ko prideš s trajektom iz azijskega dela Kadikoy v evropski del ( pristanišče Eminonu ), je naslednja postaja ( tramvaj ) Sirkeci! Tam imaš tudi železniško postajo, kjer je vozil Orient Express...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ko prideš s trajektom iz azijskega dela Kadikoy v evropski del ( pristanišče Eminonu ), je naslednja postaja ( tramvaj ) Sirkeci! Tam imaš tudi železniško postajo, kjer je vozil Orient Express...
Sem gledal kje imam hotel, in je točno tukaj
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Zdravo

Ker vidim, da nekateri poznate Istanbul, bi vas prosil če poveste, kaj se da delati/videti na azijski strani?
V bistvu bi prosil za čimveč informacij glede Istanbula (hrana, prevoz, varnost...., kje se splača....)

Hvala
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Živjo!

Na Azijski strani je za začetek manj zanimivih stvari. Meni osebno je najbolj ostala v spominu tekma Fenerbahce-Paok in pa Iskender kebab v eni restavraciji, je pa definitivno za turista bolj zanimiv evropski del.

Hrana - prva liga, samo sem pa res imel srečo, da sem hodil okol z lokalci
Prevoz - javni prevoz je zakon
Varnost - kjer so turisti je za varnost poskrbljeno, so pa kakšni konzervativni deli, kjer pa ni ravno prijetno

Je pa res to tolk veliko mesto, da še po dveh mesecih odkrivaš nove in nove zadeve.

LpT
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Istanbul - noro mesto in odlična hrana. Pa šoping itak! Maš kaj počet tam...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Hrana - prva liga, samo sem pa res imel srečo, da sem hodil okol z lokalci
Kje je po tvojem mnenju najboljše jesti lokalno (street) hrano? Je to na azijski strani, Taksim...?
Rad bi sprobal čim več lokalne avtohtone hrane