Islandija

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Je ze bil kdo? Kaj pametnega za videt? Ja/ne, koliko casa je optimalno si rezervirat, da obletas to drzavico? Nekako je zadeva aktualna za letosnje poletje v poletni sezoni pac. Menda draga a zaradi slabega razmerja trenutno "ugodna" opcija za dopust malo drugace. No v glavnem, zanimajo me izkusnje tistih, ki ste gor ze bili. Koliko ste potrosili, kje spali, kaksni problemi in pa kako ste potovali naokorog. Sem gledal rent a car-je, ki pa niso ravno drobiz. Se ze splaca skoraj vzet kemper.
tongue-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.020
113
Jaz sem jo hotel napast z avtom. Izvedel sem naslednje:
- avto + 3 osebe trajekt iz Danske čez Ferske Otoke in nazaj: 2.700€ ... 1 teden si na trajektu v obe smeri skupaj, za en dan te odložijo na Ferskih otokih, ker gre trajekt še v Bergen po potnike
- krog okoli skoraj natanko 2.000km od tega približno 1.000km po "gravel-u", torej grobem pesku / kamnu
- vozila na dvokolesni pogon se lahko peljejo samo po obroču
- vožnja v notranjost na lastno odgovornost in samo z vozili 4x4 - redke ceste, bolj brezpotja

Dilema:
- ali iti s svojim avtom, reskirati čas (izguba časa na trajektu) in imeti ogromno pripravne kamp opreme s seboj
- ali iti s poceni avionom in zelo debelo denarnico, ker pristaneš s tistimi 20kg prtljage

nisem se še odločil.
17758-icon_confused.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Trenutno je bolj v igri karta Bologna Rekyavik. Mam sicer obljubljen en "star" plan za dobre tri tedne Islandije pa bomo videl, ce je kaj uporabnega. Najrajsi bi imel rent a car, cena mi ni vsec. Jim je se prelustno!
grin1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Očitno bo Islandija letos oblegana, ker tudi sam delam načrte za tja. 2700€ za trajekt se mi zdi kar visoka cifra, na koncu pa tako in tako rabiš terenca. Je že kdo kaj gledal cene najema vozil? Sam sem naračunal nekaj čez 2 jurja za 14 dni za terenca razreda nissan patrol.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.020
113
No no, saj to je tista dilema. Če si naračunal 2 jurja za 14 dni najema, sedaj pa če pomisleš tako:
- recimo 2 ali trije z avionom tja (koliko krat 100€?)
- najem terenca
- še vedno si brez vse kamp opreme - na Islandiji namreč ne boš kar tako našel apartmaja
grin1.gif

- itd.

V plusu si s časom, v velikem minusu pa z denarjem in opremo, mogoče kaj hrane in nič alkohola
d055.gif


Tudi mene čimveč zanima od tega lepega otočka, tako da prosim...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Huh..., hude cene, je pa vsekakor zanimiva destinacija. Bo treba počakat, da se jim sistem čisto sesuje
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Si računal, da rabiš svojega lastnega terenca? Jaz ga nimam
redface-1.gif
Če ga nimaš je pa najem edina možnost...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.020
113
Ne. Ugotovil sem, da jaz s svojim res nimam kaj počet tam gori, sicer bi se krog vseeno upal odpeljat ampak to ne bi bilo to.

Terenec še vseeno ni pogoj za vožnjo po Islandiji, marsikateri avto je.

Tukaj je nekaj napotkov v zvezi z vožnjo po otočku.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Tudi z Golfom VI se da
smile-1.gif
, sem zadnjič gledal na you tube, so imeli uradno predstavitev na Islandiji. Mislim, da se je eden iz Top Gear ekipe, kar na počez, čez skale odpravil čez otok.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.020
113
Ja, jaz imam že star avto in sem dejansko razmišljal, da bi ga mogoče dvignil za en dopust
rolleyes-1.gif
zaradi takšnih poti.

Največja ovira je še vedno čas. Na poti na Islandijo je vsaj zanimivo en dan preživeti na Ferskih otokih, nazaj se pa več kot dva cela dni samo voziš s tisto kanto po morju. Pa pot do Danske in nazaj...

Na PM (pusti e-mail) pošljem potopis dveh Slovencev, ki sta šla gor.

Sem se pa zmotil pri cenah. Za sezono 2007 sem dobil cene 2.100€ za avto in 3 osebe. Povpraševal pa mi je prijatelj, ki ima v lasti turistično agencijo in je rihtal te karte preko CFC-ja.
 

Dixi

Zelenc'
28. mar 2009
3
0
1
Kaj se splača videti na Islandiji. Definitivno notranjost. Poglej moj program na www.damjankoncnik.com
Jeepi so takšni, da imajo izpošni sistem speljan navzgor. Prečkajo se reke, plačaš nekaj več zavarovanja, če se kaj pokvari na podvozju.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.978
10.388
113
kaj pa ce tam avto enostavno kupis, pa ga potem nazaj prodaš... BTK
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Pozdravljeni,

Islandijo sem si z boljšo polovico ogledal lani.

Tja sva šla z fly & drive varjanto iz Munchna. Vse skupaj je prišlo okoli 1400 eur na osebo (vključno z hrano, dodatno zavarovanje avta, bencin ...).
Trajanje 14 dni, prišla sva okoli Islandije po cesti A1 + zahodne fjorde. Spala sva v kempih, šotor in spalko sva nesla s seboj. Cene kampov so ugodne, nekje zastonj.

Za kaj več pa seveda povprašaj ti z veseljem odgovorim.
 

Dot

Zelenc'
29. apr 2009
4
0
1
Pozdrav,
kateri del Islandije pa je najbolj zanimiv za oglede? Jaz tudi razmišljam o potovanju za 14 dni. Vendar ker so rent-a-carji zelo zelo dragi, si ga ne bi ravno privloščila za cel čas, bi se morda omejila le na kakšno območje. Koliko sta vidva dala za najem?
Kakšno pa je bilo stanje z vremenom, saj spanje v kampih, če veliko dežuje in je mraz, ni najbolj prijetno?

Hvala za info!