Iščemo izkušene Električarje

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
res ponuja premalo, ampak eni ste pa res hecni ... vi pričakujete da tisti ki vse to organizira, si bo vzel 1 € po glavi, ostalo dobi delavec in je to to ?
grin1.gif
Tisti, kateri organizira delo ne služi po glavi ampak služi po poslu. Če je količkaj sposoben ponudi za nek posel takšno cifro, da bo imel plačan material, zavarovanja, bančne garancije, potne stroške, nastanitev, prehrano in delavce.
Sam precej delam z delavci iz tujine. V pogodbah se zapiše znesek in kaj ta zajema (npr. 3 dni dela in transportne stroške brez prenočišča in brez lokalnega transporta. Ali pa obsega npr. 14. dni dela 5 ljudi vključno z letalskimi prevozi in prenočišči, delovni čas... Poleg je pa še postavka, koliko stane delavec, če dela več kot 10 ur/dan. Koliko stane, če dela preko vikenda. Koliko stane, če dela ponoči...). Ti zneski so vneseno v pogodbo o poslu.
Lahko pa se greš dumping, v in ponudiš takšno ceno, da moraš potem iskati sužnje za delo, da nisi v minusu in se hkrati trkaš po prsih, kakšen manager si, da si zrihtal posel v Ameriki.

PS- drugače pa ne vem, kakšna vesoljska znanost se to prodaja, da bi moral voditi naše električarje v Ameriko. Običajno so na takšno montažo pošlje eden inženir, elektrikarji pa so lokalni pogodbeniki. Je to za naročnika bistveno ceneje in za izvajalca bistveno enostavneje.
 

Ajus

Zelenc'
15. feb 2017
3
0
1
Me veseli za tako obsežen odziv ljudi, ki jih iščem, namesto kupa pametnjakovičev od katerih samo 10% ve kaj govori, ostali pa sedijo doma, berejo forume in se smilijo samim sebi.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Pričakovan odgovor. Pozabil si dodat, da se nobenmu ne da delat, da bi ukinil zavod in podobno. Mogoče te'pa Šešok zaposli.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:PS- drugače pa ne vem, kakšna vesoljska znanost se to prodaja, da bi moral voditi naše električarje v Ameriko. Običajno so na takšno montažo pošlje eden inženir, elektrikarji pa so lokalni pogodbeniki. Je to za naročnika bistveno ceneje in za izvajalca bistveno enostavneje.

Se strinjam, jasno je, da se dela totalni dumping za grozno nizko ceno, zato tudi ni denarja za normalne delavce, pač pa samo za nas reveže z Balkana.

Bi pa opozoril še na tehnični vidik zadeve: vprašanje je, če v ZDA el. dela sploh lahko delajo ljudje, ki niso lokalno certificirani za takšna dela. Povprečen naš štromar ni še nikoli delal napeljave za 110V (okej, okej, v industrijskih obratih bodo menda res imeli 240V) in nikakor ne pozna anglosaksonskih enot (in se mu npr. ne sanja kakšno AWG vrednost mora imeti debelejši kabel: višjo ali nižjo?).

Skratka, če bi v mojo fabriko prišel delat Američan, ki ni še nikoli videl evropske napeljave, bi ga poslal nekam, pa naj bo drag ali poceni...
tongue-1.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Ne vem no... en izkusen elektricar v slo ne zasluzi dosti manj na uro. Ce gre delat v at ali de pa vsaj tu nekje.

Jaz recimo za to cifro nebi sel delat. 60 efektivnih ur tedensko ni malo. Prav tako ne pise ali moras se kaj sam placati. Stanovanje, hrana... pise da je organizirano ne pa da placajo.

10EUR x 180ur = 1.800 EUR - Neto! V Sloveniji?


In ZDA postavka za McDonalds je tisto, kar bi se pri nas reklo bruto-bruto.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Koliko pa misliš, da zasluži z 20 nadurami na teden vred? Fantje, počas bo treba ljudi plačat, če boste hotel, da delajo za vas. Kriza bo mim počas in milenijci z izobrazbo in dvemi levimi trkajo na vrata.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Koliko pa misliš, da zasluži z 20 nadurami na teden vred? Fantje, počas bo treba ljudi plačat, če boste hotel, da delajo za vas. Kriza bo mim počas in milenijci z izobrazbo in dvemi levimi trkajo na vrata.

Ni problem ljudi plačat, če ti naročnik naroči delo po sodobni ceni.

Vedno sta tu dva limita. Zgornji in spodnji.

Drugače si pa seveda vsak lahko sam odpre firmo s.p. ali d.o.o. in si poizkusi svojo srečo skovati sam.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:

Ni problem ljudi plačat, če ti naročnik naroči delo po sodobni ceni.

Vedno sta tu dva limita. Zgornji in spodnji.

Drugače si pa seveda vsak lahko sam odpre firmo s.p. ali d.o.o. in si poizkusi svojo srečo skovati sam.
Imam ravno sedaj primer:
projektant predvidel za neko delo 15.000€
prvi ponudnik: 16.900€
drugi ponudnik: 7000€
(sem poslal vprašanje, če se ni morebiti zmotil pripisati 1 na začetku, pa je dejal, da je cena takšna)

Naj podpišem pogodbo z drugim ponudnikom, da bo potem on iskal sposobne delavce za 2€/uro, pa bo še delal v lastno zgubo
stupid-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:

Ni problem ljudi plačat, če ti naročnik naroči delo po sodobni ceni.

Vedno sta tu dva limita. Zgornji in spodnji.

Drugače si pa seveda vsak lahko sam odpre firmo s.p. ali d.o.o. in si poizkusi svojo srečo skovati sam.
Imam ravno sedaj primer:
projektant predvidel za neko delo 15.000€
prvi ponudnik: 16.900€
drugi ponudnik: 7000€
(sem poslal vprašanje, če se ni morebiti zmotil pripisati 1 na začetku, pa je dejal, da je cena takšna)

Naj podpišem pogodbo z drugim ponudnikom, da bo potem on iskal sposobne delavce za 2€/uro, pa bo še delal v lastno zgubo
stupid-1.gif

NO ja to sploh ni veliko odstopnje
evil.gif


Pri meni prejšnji teden en sprašuje za magnetni ventil....

ali je cena 1000€ ali 10.000€ (ta druga je kar prava), glede na velikost tlak in NO zahtevo.

Potem mi pa bere tekst is javnega razpisa (vprašanja odgovori), pa mu rečem, da un, ki so mu na portalu zastavili vprašanje sploh pojma nima kaj odgovarja.

Takle mamo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Koliko pa misliš, da zasluži z 20 nadurami na teden vred? Fantje, počas bo treba ljudi plačat, če boste hotel, da delajo za vas. Kriza bo mim počas in milenijci z izobrazbo in dvemi levimi trkajo na vrata.

Ni problem ljudi plačat, če ti naročnik naroči delo po sodobni ceni.

Vedno sta tu dva limita. Zgornji in spodnji.

Drugače si pa seveda vsak lahko sam odpre firmo s.p. ali d.o.o. in si poizkusi svojo srečo skovati sam.

Sam počas se ti bo zgodil, da ljudi ne boš dobil in ne boš imel opcije ponudit nižje cene, torej boš pač delal sam, če nisi sposoben spodobno plačat svojih ljudi.
Tole mate delodajalci stalno na jeziku, pozabljate pa, da brez ljudi pač vaš s.p. ali doo ne obstaja. Po mojih izkušnjah pa poskrbi za svoje ljudi najbolje ravno tisti, ki mu zase še najmanj ostane.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:

Ni problem ljudi plačat, če ti naročnik naroči delo po sodobni ceni.

Vedno sta tu dva limita. Zgornji in spodnji.

Drugače si pa seveda vsak lahko sam odpre firmo s.p. ali d.o.o. in si poizkusi svojo srečo skovati sam.
Imam ravno sedaj primer:
projektant predvidel za neko delo 15.000€
prvi ponudnik: 16.900€
drugi ponudnik: 7000€
(sem poslal vprašanje, če se ni morebiti zmotil pripisati 1 na začetku, pa je dejal, da je cena takšna)

Naj podpišem pogodbo z drugim ponudnikom, da bo potem on iskal sposobne delavce za 2€/uro, pa bo še delal v lastno zgubo
stupid-1.gif

NO ja to sploh ni veliko odstopnje
evil.gif


Pri meni prejšnji teden en sprašuje za magnetni ventil....

ali je cena 1000€ ali 10.000€ (ta druga je kar prava), glede na velikost tlak in NO zahtevo.

Potem mi pa bere tekst is javnega razpisa (vprašanja odgovori), pa mu rečem, da un, ki so mu na portalu zastavili vprašanje sploh pojma nima kaj odgovarja.

Takle mamo.

Tistale 7 jurjev je očitna dumping cena in ponavadi so s takimi ponudniki samo težave. Sicer so imel tud pri nas fetiš na tele, samo jih je hvalabogu pamet srečala.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Koliko pa misliš, da zasluži z 20 nadurami na teden vred? Fantje, počas bo treba ljudi plačat, če boste hotel, da delajo za vas. Kriza bo mim počas in milenijci z izobrazbo in dvemi levimi trkajo na vrata.

Ni problem ljudi plačat, če ti naročnik naroči delo po sodobni ceni.

Vedno sta tu dva limita. Zgornji in spodnji.

Drugače si pa seveda vsak lahko sam odpre firmo s.p. ali d.o.o. in si poizkusi svojo srečo skovati sam.

Sam počas se ti bo zgodil, da ljudi ne boš dobil in ne boš imel opcije ponudit nižje cene, torej boš pač delal sam, če nisi sposoben spodobno plačat svojih ljudi.
Tole mate delodajalci stalno na jeziku, pozabljate pa, da brez ljudi pač vaš s.p. ali doo ne obstaja. Po mojih izkušnjah pa poskrbi za svoje ljudi najbolje ravno tisti, ki mu zase še najmanj ostane.

Sem že parkrat vzel svoje delavce s sabo na pogajanja za sklenitev posla.
Enako tudi lastnika naše (sedaj tudi delno moje) firme.

Tako, da se spoznajo z realnostjo pridobivanja posla.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ja, in? So oni tebe povabili na kvalitetno opravljeno delo, ki ga potem daš v reference?
 
Nazadnje urejeno:

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Citat:
Uporabnik Ajus pravi:
Me veseli za tako obsežen odziv ljudi, ki jih iščem, namesto kupa pametnjakovičev od katerih samo 10% ve kaj govori, ostali pa sedijo doma, berejo forume in se smilijo samim sebi.

Kaj pa si pričakoval, da se bo res kak [cenzura] našel za to urno postavko? V Sloveniji ima izkušen električar (inženir) s temi pogoji urno postavko faktor 2. Osebno poznam primer, ko je podizvajalec poleg urne postavke dobil še kombi, s kritimi vsemi stroški.

Če pa iščeš študente, potem pa razumem. Ampak tudi ti so v moji firmi, v Sloveniji zaslužili malenkost več na uro, za pošteno delo.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Ni enostavno, samo zato imaš ti 10k na mesec, delavec pa 1k.
Če bi delavec pridobil posel, bi mu seveda dal 30% ?
wink-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Ni enostavno, samo zato imaš ti 10k na mesec, delavec pa 1k.
Če bi delavec pridobil posel, bi mu seveda dal 30% ?
wink-1.gif

Eni ste pa čist zgubil občutek za realnost.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mogoče ga boš pa ti moral pridobit. Stvari se obračajo in dober kader beži k boljšim pogojem.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Mogoče ga boš pa ti moral pridobit. Stvari se obračajo in dober kader beži k boljšim pogojem.

A res.

Kader je vedno svoboden. Lahko gre kadar hoče. Vsak si zasluži najboljše pogoje.

BDW Res ne vem zakaj se potem kar naenkrat hočejo eni vrnit?