Citat:
Vendar pop kultura priča tudi o realnosti vsakdanjega življenja. Še posebej v Sloveniji. Nuša, mlada deklica, ima na Youtubu objavljeno genialno pesem z naslovom »Jaz hamburger plačam ti«. Videospot ni nič posebnega, je filmska rendicija besedila, pesem pa govori o ekonomski stiski, s katero se srečuje današnja mladina. Videospot se prične z mladim fantom, ki v rdeči majici in belih supergah koraka po ulici, vmes pa preklaplja v Nušino kopalnico, kjer se mlada deklica lišpa. Očitno je še vedno popolnoma sprejemljivo, da se kljub ekonomski stiski denar porablja za ličila in skrbi za zunanjo podobo našega narastka. Nuša je med drugim tudi zalezovalka: »Sedaj sva že stara znanca, samo da on tega še ne ve.«
Toda srž pesmi se skriva drugje: »Pod našim blokom je majhno okno, gospa za njim stoji. Pred oknom vrsta, vsi so lačni. Hamburger vsak želi. Jaz na balkonu okoli enih čakam nanj vsak ljubi dan. V rdeči maj’ci, supergah belih, žele v laseh, da, to je on. Zardim in skrijem se za rože moje mamice. Najraje pa bi k njemu skočila in mu zaklicala: “Hej! Jaz hamburger plačam ti, če le pomežikneš mi, se nasmehneš, kot si storil že enkrat. Jaz hamburger plačam ti, naj denar te ne skrbi, imam žepnino, v srčku pa zaklad.”«
Nuša prebiva v bloku − urbanizacija, stiska delavskega razreda. Spodaj je vrsta, ljudje lačni − ekonomska kriza. Vsi želijo hamburger − že poceni, nekvalitetno hrano si je težko privoščiti. Vendar! Nuša ima rešitev! Diskurzivni obrat je genialen. Nuša mu obljublja preživetje za seksualne usluge, vendar to ni prostitucija, to je prava ljubezen. Tako kot so v antični Grčiji mladi fantje svojo ljubezen izkazovali s tem, da so lovili zajčke, tukaj Nuša svojo ljubezen izkazuje s hrano. Ubogi fant se mora za preživetje zateči k svoji mecenki. Srbi imajo odličen izraz za osebe ženskega spola, ki se znajdejo v tovrstni stiski − sponzoruša. Naš fante ni nič drugega kot moška sponzoruša. Ekonomska kriza je postavila nov okvir dojemanju ljubezni (ki ponovno gre skozi želodec), ta diskurzivni okvir pa je prizadel naše najmlajše − najbolj dojemljive v naši družbi.