iOS 18 beta

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Danes je za ravzijace izsla beta razlicica iOS, iPadOS, watchOS, MAC OS ... in koncno smo docakali tudi slovenski jezik :)

Morda je slika naslednjega: avtomobil in besedilo
Morda je slika naslednjega: besedilo




1718054860467.png


1718054867463.png


1718054872934.png


1718054879263.png


1718054884653.png
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
515
174
43
Kakšen slovenski jezik, prebral sem da bo v IOS 18 končno funkcija T9 Dialer-ja. Se že 7 let odkar sem na IOS pritožujem na to temo.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.315
144
63
Kakšen slovenski jezik, prebral sem da bo v IOS 18 končno funkcija T9 Dialer-ja. Se že 7 let odkar sem na IOS pritožujem na to temo.
Pa saj ga ne rabiš. Jaz sem pred davnimi leti celo na iphone 3GS našel en takšen dialer, ki pa je deloval zelo počasi, ampak je šlo. Ko sem po dolgih letih BB (blackberry), windows lumij in androidov spet prišel na iphone za kakšno leto, sem pa odkril "universal search" To je tisto, ko potegneš po sredini ekrana in se takoj prikaže tipkovnica in zgoraj v search polju že čaka na tipkanje. Če je notri že iskanje od prej, je že označeno z modro in ko začneš tipkati, ga zbriše in napiše samo to kar tipkaš. In mislim, da lahko omejiš iskanje tudi samo na imenik. To deluje vsaj tako dobro kot T9 če ni še boljše. Anrdoid ima podobno iskanje ampak kaj ko ne znajo narediti tako kot je na iphonu. Tukaj moraš pa najprej potegniti po zaslonu, da se prikaže search in potem še klikniti v tisto polje, da se prikaže še tipkovnica ;).

Jernej
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
515
174
43
Pa saj ga ne rabiš. Jaz sem pred davnimi leti celo na iphone 3GS našel en takšen dialer, ki pa je deloval zelo počasi, ampak je šlo. Ko sem po dolgih letih BB (blackberry), windows lumij in androidov spet prišel na iphone za kakšno leto, sem pa odkril "universal search" To je tisto, ko potegneš po sredini ekrana in se takoj prikaže tipkovnica in zgoraj v search polju že čaka na tipkanje. Če je notri že iskanje od prej, je že označeno z modro in ko začneš tipkati, ga zbriše in napiše samo to kar tipkaš. In mislim, da lahko omejiš iskanje tudi samo na imenik. To deluje vsaj tako dobro kot T9 če ni še boljše. Anrdoid ima podobno iskanje ampak kaj ko ne znajo narediti tako kot je na iphonu. Tukaj moraš pa najprej potegniti po zaslonu, da se prikaže search in potem še klikniti v tisto polje, da se prikaže še tipkovnica ;).

Jernej
Kaj pa na carplay?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Pa saj ga ne rabiš. Jaz sem pred davnimi leti celo na iphone 3GS našel en takšen dialer, ki pa je deloval zelo počasi, ampak je šlo. Ko sem po dolgih letih BB (blackberry), windows lumij in androidov spet prišel na iphone za kakšno leto, sem pa odkril "universal search" To je tisto, ko potegneš po sredini ekrana in se takoj prikaže tipkovnica in zgoraj v search polju že čaka na tipkanje. Če je notri že iskanje od prej, je že označeno z modro in ko začneš tipkati, ga zbriše in napiše samo to kar tipkaš. In mislim, da lahko omejiš iskanje tudi samo na imenik. To deluje vsaj tako dobro kot T9 če ni še boljše. Anrdoid ima podobno iskanje ampak kaj ko ne znajo narediti tako kot je na iphonu. Tukaj moraš pa najprej potegniti po zaslonu, da se prikaže search in potem še klikniti v tisto polje, da se prikaže še tipkovnica ;).

Jernej

Tole ma Android tudi že ne vem, po mojem od vedno, ni treba nikamor prej kliknit, samo pišeš... Mogoče pa tudi, da nimajo vsi tako in deluje tako kot ti opisuješ.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
16tko? Ne …

Mi pa zdaj 18tka na 13 pro nekam fejst baterijo žre - v zadnjih 2 urah preko 20%, pa drugega ne delam kot običajno jutranje prebiranje. In to seveda ne celi čas.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.407
957
113
To, da je meni v Slovenščini je dobro edino za Asto Vrečko, da se ima s čim hvalit. Dejansko ko slovenski jezik funkcionalen, ko bo delal tudi translator, Siti, diktafon, prevajanje govora v tekst, ipd. Do takrat je ta to brez veze.

Ker če je nekomu slovenščina dovolj sedaj in bo to razlog za nakup iPhona, potem ga ne potrebuje zaradi uporabnosti ampak za show off.

Je pa to en navaden dokaz nesposobnosti slovenskih vlad in brezzobe EU, ker se to reši točno v petih minutah. Kako? Enostavno EU sprejme zakon, da se v EU ne sme prodajati nobene naprava, ki nima polne podpore v vseh jezikih EU. Verjemite mi, da bi se vse čez noč rešilo. Siri bi znala slovensko, Apple TV, HBO, Netlix, ipd. bi imeli slovenske podnapise, ipd.

Pa še nekaj. Na kur*c mi gre, da nihče ne poseže v cene telefona. Ne korektno do potrošnika, da stane iPhone pri nas isto kot v Nemčiji, ki ima polno podporo jezika in pri nas, ko smo leta 2024 dobili preveden vmesnik. Da ne govorim o drugem, kaj vse dela v drugih državah: SOS preko satelita, prenos denarja s tap-om, Apple IA, Apple Maps funkcionalnosti, ipd.

Skrakta, pod črto; Ivan Cankar, Hlapec.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Je pa to en navaden dokaz nesposobnosti slovenskih vlad in brezzobe EU, ker se to reši točno v petih minutah. Kako? Enostavno EU sprejme zakon, da se v EU ne sme prodajati nobene naprava, ki nima polne podpore v vseh jezikih EU. Verjemite mi, da bi se vse čez noč rešilo. Siri bi znala slovensko, Apple TV, HBO, Netlix, ipd. bi imeli slovenske podnapise, ipd.
Nič se ne bi čez noč rešilo, to niso enostavne zadeve. Še podnapisi, ki so "najlažja" stvar za rešit bi trajali, ker enostavno ne bi bilo dovolj prevajalcev :zavijazocmi:
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.407
957
113
Nič se ne bi čez noč rešilo, to niso enostavne zadeve. Še podnapisi, ki so "najlažja" stvar za rešit bi trajali, ker enostavno ne bi bilo dovolj prevajalcev :zavijazocmi:
Kot sem rekel, če bi bila to zahteva EU in ne bi bili hlapci, bi bilo to rešeno v enem mesecu. EU trg je za Apple zelo pomemben, Slovenija pač ne. Pa ni samo Apple, so še ostali ponudniki, kot sem jih navedel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in Bakki33

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Po nadgradnji je to normalno... saj se v ozadju se nanovo indeksirajo zadeve ...

Sem predpostavljal - so pa jabučarji naredili kot se zagre. Telefon se je po updatu postavil in omogočil osnovno uporabo, ko sem pa takoj iskal CarPlay v meniju ga ni bilo - nekaj minut / 10 minut kasneje se je potem pojavil.
Kasneje pogledal kaj je z baterijo - in imajo tam lepo napisano, da še niso fertik in da je zato poraba baterije visoka.