Internetni testi TV-jev : modelno leto 2012

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Raje imam utripanje na cisto belem zaslonu (ki ga vidim like 2x v vsej dobi TV-ja), kakor pa plasticno, oversaturirano LCD sliko
cheer.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
kakšna plazma? Plazma je zastarela!
..............................................................


Resnici na ljubo so tehnologijo plazem zelo dodelali v zadnjih nekaj letih in vsaj pomoje prekosili LED.

O utripanju sem nekaj verjetno na tem forumu že kdaj napisal. VT30 se je po nekaj 100 urah povsem unesel tudi pri 50Hz. Le ob specifični kombinaciji sive in bele in kake svetlo modre se še kdaj opazi.

Trenutno pa se ubadam z drugim problemom. Iščem ekran z vgrajenim browserjem. Staršem bi zamenjal CRT. Omara ni več nepremostljiva ovira! A bi bilo zelo dobrodošlo, da se da pogledat video z internetnih strani. A kot vidim flasha v "panah" letos ne bo v nobeni seriji. brrrr
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Flash je redko kje. Tudi pri namenskih playerjih je probljem.

Zdaj, ce bi se gledalo samo youtube, pol ni panike. Ce bi se pa gledalo flash streame, ipd, je pa bolj svoh vse skupaj. Ravno zaradi tega sem kupil boxee box in sem dokaj zadovoljen.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Potrebno je čimveč različnih artiklov prodati...

Dejstvo je, da flash podpira le določene procesorje. Sem pa upal, da bo Panasonic to rešil. Na to temo praktično ni bilo do pred nekaj dnevi na netu nič konkretnega za vse modele serije "50". Procesorji so različni glede na serijo zato se je nekaj šušljalo da GT in VT bosta flash podpirali. A kot na trenutne znane mi informacije kaže iz tega ni nič.

Ravno v tem je catch, da se želi gledat nekaj lokalnih portalov, ki imajo video v flashu.

Vsaka dodatna škatla je problem. Zadeva ni več enostavna za uporabo. Ni mi problem dati prenosnik, tablo ali karkoli drugega. A pri naših to ne bo šlo.

Nenazadnje so Microsoft in Google ter še kdo uspeli že dodobra povozit Adobe glede Flash-a kot standarda... Flash stagnira, a vsebin vezanih nanj je trenutni dokaj veliko.
Da bodo strani prepesnjene v html5 in polna podpora v brskalnikih na raznih platformah bo pa še trajalo...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Flash je redko kje. Tudi pri namenskih playerjih je probljem.

Zdaj, ce bi se gledalo samo youtube, pol ni panike. Ce bi se pa gledalo flash streame, ipd, je pa bolj svoh vse skupaj. Ravno zaradi tega sem kupil boxee box in sem dokaj zadovoljen.
LGejevi televizorji imajo inštaliran Flash Player 11 in AIR 3.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Mogoce kaj ves, kdaj zacnejo pri nas prodajat (ali ze?) serije 50 Pannyja?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Flash je redko kje. Tudi pri namenskih playerjih je probljem.

Zdaj, ce bi se gledalo samo youtube, pol ni panike. Ce bi se pa gledalo flash streame, ipd, je pa bolj svoh vse skupaj. Ravno zaradi tega sem kupil boxee box in sem dokaj zadovoljen.
LGejevi televizorji imajo inštaliran Flash Player 11 in AIR 3.

Tudi Samsungi če že nimajo Flash Playeja 11 in AIR 3, pa zagotovo imajo Flash Player 10.
Če si navdušenec plazem, potem boš pa verjetno prikrajšan za marsikatero novost, ker je njihov razvoj zastal
in plazme se bodo začele počasi poslavljati.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
40PFL5007K : HDTelevizija

ps: Res sem upal, da bodo novi Philipsi top tv-ji ( ker imam namen kupiti 6-serijo zaradi ambilighta in pasivnega 3D ) - ampak ...
Pokretna rezolucija (max. 1080) : 250 linija uz isključen Motion Plus, 600 uz Clear LCD (HD Natural Motion ne popravlja rezultat)
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
predstavljaj si hiter prizor v filmu, fuzbal tekmo ko se kamera hitro premika, . . .! Pri tvjih ki imajo nisko vrednost "pokretne resolucije " se tedaj slika zamegli in lahko tudi trza/skace. Plazme imajo v vecini primerov vse linije tekoce, led pa do max 800 linij.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kako točno to merijo? Je kje opisano?

(ne mislim natančnosti rezultata, ampak nasploh, kak je postopek)
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja hotel sem kupiti novo 37 colarco ( večja mi ne gre v omaro) in sem se zagledal v : Philips 37PFL6007K http://www.philips.si/c/televi...007k_12/prd/sl/ no jasno malo prečekiraš pred nakupom, ker iščem TOP TV ,pa da bi DLNA tudi delala in cela ta serija 6000 naj bi bilo največ, kar bo Philips imel od novih modelov v 37 colah , torej za 37 col bo to najvišja serija..... potem pa berem teste LG ja z istim panelom, ki ga ne morejo prehvaliti in tega Philipsa, kjer oblike in slike ne morejo prehvaliti uporabniki, ob enem pa ne morejo dovolj skritizirati firmwera oziroma programske opreme, ki ima menda toliko težav, skratka polizdelek. Res je TV na trgu šele dober mesec ..in v tem času so FW že 3 x popravili menda sedaj za silo že dela ............... samo pa kaj je to banana filips ali kaj, kaj takega od renomiranega proizvajalca ne bi pričakoval, če bi pa kupil chinajama potem pa že. Ima kdo kake izkušnje z novo serijo 6 letnik 2012 tudi v kateri drugi velikosti. Saj Philips bo verjetno to uredil, samo sedaj razmišljam, da ni pametno prehitro kupovati, ker verjetno se lahko tudi HW spremeni malenkostno ali navadno res rešijo vse z SW oziroma z FW nadgradnjami. Mišljenja nasveti ........