Internet na hrvaškem

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-900
83
Ponudba za A1 Hr. internet , ponudba velja - koristiš 3 mesece od vklopa vse do 30.9.2022 vključeno 120 GB , daš v tel, laptop z sim, tablico z sim, modem, router z sim, po 3 meseceih se deaktivira, nakup - kdor hoče, del v vseh omrežjih, gsm, 3g, lte, 5g , je pa samo za podatke - internet

 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
334
214
43
Z NETOM NA HR se že dolgo ne ukvarjam več. Uporabljam slo količine in mi še nikoli ni zmanjkalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
V praksi marsikdo, ki potrebuje prenos podatkov, kupi lokalno sim.
Ker v roamingu si na najnižji prioriteti, posledično je hitrost nikakva. Ko v napravo vtakneš lokalno kartico operaterja istega omrežja, se stvari čudežno popravijo
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Odvisno od obremenitve na tvoji lokaciji. Jaz sem imel 4 leta vip, letos je ob večerih postal neuporaben. Niti YT na 360p ni tekoče predvajal.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ker je letos boljsi hr telekom ali vip. Rabim neomejeno za youtube
Noben mobilni paket ni dejansko neomejen. Po določeni količini (X) podatkov se ti hitrost zniža na (Y).

Paketi se potem samo razlikujejo pri X in Y ;)

Znižana hitrost je velikokrat 64 Kbps, kar je neuporabno za streamanje.
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Jaz uporabljam VIp Ljetni internet Sim. 120 GB za 120 Hrk, če naročiš po pošti. V VIP centrih pa je 150 Hrk. Velja 90 dni od aktivacije.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.109
2.463
113
Noben mobilni paket ni dejansko neomejen. Po določeni količini (X) podatkov se ti hitrost zniža na (Y).

Paketi se potem samo razlikujejo pri X in Y ;)

Znižana hitrost je velikokrat 64 Kbps, kar je neuporabno za streamanje.
HT doslej ni nič omejeval. Lani sem prenesel čez 60 GB pa je delalo BP. Otroci gledali risanke.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
271
83
Kaj pa uporabljate tisti k mate vikend na HR (da ni gostovanje)? Potreba: za vikend se gre dol, recimo včasih 3x na mesec, včasih 2x, včasih 10 dni dol, skratka mešano, količina ni problem, bolj da je omejitev hitrosti ko dosežeš limit v mesecu in ne dodatno zaračunavanje, fino je da lahko recimo videonadzorno kamero pogledaš če je treba, pa da prenaša alarm signal recimo. Seveda da potunkaš v 4g wifi modem pa je mir. Se pravi verjetno nekaj kar ni prepaid ali pa da lahko daš na trajnik - a obstaja kaj v stilu HOT giga mini internet? Torej imeli bi stalno dol, ne samo takrat ko pridemo (takrat imamo gostovanje če je treba)?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Jaz sem imel a1 homebox, mesečno 1000gb. Ampak kot sem omenil je v zadnjem času postal neuporaben v našem koncu. Ker so nam ravno napeljali optiko, sem šel na ht, 190 kn na mesec, hitrost 200/100, realno trenutno še nekaj višja.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj pa uporabljate tisti k mate vikend na HR (da ni gostovanje)? Potreba: za vikend se gre dol, recimo včasih 3x na mesec, včasih 2x, včasih 10 dni dol, skratka mešano, količina ni problem, bolj da je omejitev hitrosti ko dosežeš limit v mesecu in ne dodatno zaračunavanje, fino je da lahko recimo videonadzorno kamero pogledaš če je treba, pa da prenaša alarm signal recimo. Seveda da potunkaš v 4g wifi modem pa je mir. Se pravi verjetno nekaj kar ni prepaid ali pa da lahko daš na trajnik - a obstaja kaj v stilu HOT giga mini internet? Torej imeli bi stalno dol, ne samo takrat ko pridemo (takrat imamo gostovanje če je treba)?
če ima sosed wifi dovolj blizu pa se z njim zmeniš?
 

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Kaj pa uporabljate tisti k mate vikend na HR (da ni gostovanje)? Potreba: za vikend se gre dol, recimo včasih 3x na mesec, včasih 2x, včasih 10 dni dol, skratka mešano, količina ni problem, bolj da je omejitev hitrosti ko dosežeš limit v mesecu in ne dodatno zaračunavanje, fino je da lahko recimo videonadzorno kamero pogledaš če je treba, pa da prenaša alarm signal recimo. Seveda da potunkaš v 4g wifi modem pa je mir. Se pravi verjetno nekaj kar ni prepaid ali pa da lahko daš na trajnik - a obstaja kaj v stilu HOT giga mini internet? Torej imeli bi stalno dol, ne samo takrat ko pridemo (takrat imamo gostovanje če je treba)?
bon bon ?
1657790591861.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Noben mobilni paket ni dejansko neomejen. Po določeni količini (X) podatkov se ti hitrost zniža na (Y).

Paketi se potem samo razlikujejo pri X in Y ;)

Znižana hitrost je velikokrat 64 Kbps, kar je neuporabno za streamanje.
Seveda je. V splošnem za večino paketov res obstaja cap, so pa (sicer redki) tudi takšni, kjer kapice ni. In kolikor vem je tista ponudba od HT ravno ena takšnih (pa tudi Bonbon na HT omrežju ponuja nekaj podobnega, sem nazadnje vzel, ker nisem dobil SIMke direktno od HT). A1 ima na drugi strani "unlimited" paket s kapico 20GB na teden oz 5GB na dan, ter nek drug paket s kapico pri 1TB.

Tudi v Grčiji sem letos dobil prepaid SIMko z unlimited paketom pri največjem ponudniku (kjer prenos podatkov vsaj deluje normalno za razliko od ostalih dveh), kjer (še) nisem uspel najt drobnega tiska okoli kapice. Zaenkrat po cca. 200GB prenosa (remote delo, upload videov na gdrive, EON, YT, Netflix, IG, ...) še vedno vse špila s polno hitrostjo (odvisno od lokacije in zasedenosti, občasno okrog 10Mb/s down v včernih urah, večinoma tam 20-60Mb/s, sicer pa celo do 260Mb/s dopoldne v mestu).