INŠTALACIJA Garmin Mobile XT na Sony ERICSSON P1i

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zmrzovanje je pa vedno induvidualni problem in zanj ni kakšne poznane rešitve. Če bi zmrzovalo vsem, potem je to nekaj drugega, če pa samo tebi, ti pa ne zavidam, saj se boš moral dobro namučiti, da boš odkril in odstranil spor, ki se v tvoji napravi izvaja.

Na vsak način pa napiši rešitev, če, ko, boš do nje prišel.
Lahko je temu kriva tudi okvarjena verzija, bog ve koliko sveta je prekrižarila dokler ni prispela do tebe, fajl tu, fajl tam in že ni vse popolno. Mogoče nova, zdrava verzija.

Ne poznam symbiana a na naših WM 5,6 ... lahko tečejo drugi programi v ozadju (niso pravilno izključeni) in tako jejo prosti spomin. Mogoče poglej malo v to smer. Da ti ob navigiranju teče čim manj ostalega.

Lahko je težava tudi premalo prostega mesta na kartici ali telefonu. Npr. imaš 500 MB kartico, mape zasedajo 490 MB, ko Garmin začne preračunavati pot mu zmanjka in ali vrže ven ali pa zamrzne. Sam sem imel podoben primer na Nuviju, ker sem preveč kart in ostalega stuffa stlačil nanj, potem sem pa prerazporedil in je bilo bp.


Upam, da ti bo uspelo.
zmaga.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Citat:
Uporabnik armind pravi:
Prva je, da ko sem prvič gledal karte, je bilo vse v bež barviin še drugih, zdej pa ko sem se peljal, pa je blo vse v črni in zeleni barvi + ceste so bile v vijolčni,rumeni,rdeči.... Ali je tako

Na takšna vprašanja bi jaz odgovoril
RTFM
Read The Facking Manual
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Prijatelj ma P1 in lahko iz prve roke potrdim, da garmin zmrzuje ali ga pa ven vrže z čudnim errorjem(neki KERN-EXEC) klub temu, da v ozadju ne teče ničesar! Zdi se mi, da je problem v SE Firmware, ki se ne razume dobro z garminom!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Leni,

ne bodi hud.
write.gif


So ljudje in so ljudje . Eni prej vse preberejo in razmišljajo in ko mislijo, da znajo v nulo, tedaj se šele lotijo zadeve, drugi pa najprej nekaj začnejo (še prej površno preletijo navodila) in če ne uspe, šele tedaj začno iskati pomoč.

Tudi sam sem med njimi.
redface-1.gif
 

armind

Zelenc'
11. feb 2008
28
0
1
Hvala za odgovor.
Ja mogoče je kartica, ker sedaj imam le priloženo z 512MB in možno da res kaj takega povzroča težave.

Rama ima sicer telefon zadosti, tako da tu ne bi smel biti problem, a bom vseeno poskrbel da jih bo čimmanj teklo v ozadju.

Vsekakor pa bom napisal režitev, če jo najdem
wink-1.gif
(upam da jo)

edit: dele sem se nekaj spomnil: delal sem po navodilih iz te teme in sem tako izpustil tale korak:
Citat:
Iz "GarminMobileXTforSymbianS60_410202\GMobileCard\" na spominsko skoperaš še mapo Garmin (ki sicer tam že obstaja) in potrdiš, da lahko povozi že obstoječe dotateke.
Je tole pomemnbo? Ker jaz sem samo instaliral GarminMobileXTforSymbianUIQ3.0_41020.exe. Naj sedaj naredim copy&replace s temi tremi datotekami: Apps, Font in gpx v mapo Garmin na telefonski kartici? Ali ta korak ni nujen?
 
Nazadnje urejeno:

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Samo na novo zaženeš inštalacijo(tisto na pcju mislim) in program bo sam uredil vse.
 
Nazadnje urejeno:

impala

Zelenc'
10. jan 2008
17
0
1
Lep pozdrav, prosim, da v tem postu pišete samo rešitve oz. izboljšave in vprašanja za inštalacijo na SE P1i.
Moja navodila niso mogoče najboljša ampak sem se tolko potrudil, da bo ostalim malo lažje. Danes rabim cca. 20 minut za inštalacijo.
cheer.gif


Lahko vam zatrdim, da je za to zmrzovanje kriv UIQ3. Malo še počakajmo na novejše upgrade in stvar se bo popravla.
Telefon je občasno zmrzoval še preden sem sploh kaj naložil na njega.
17758-icon_confused.gif
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Ne vem če je ravno UIQ krivec za zmrzovanje. Garmin mi je samo enkrat zamrznil in še to verjetno po moji krivdi. Zmeraj pa mi zadaj lafujao najmanj štiri aplikacije. Uporabljam pa zadnji firmware.
 

impala

Zelenc'
10. jan 2008
17
0
1
Ali si je kdo naložil "http://www.garmin.com/tw/download/GMXT/4.10.60/GarminMobileXT_UIQ.exe" ???
Ker ko sem jaz prvič poskusil, sem moral formatirat kartico. Garmin se je sicer zagnal ampak ni bilo mogoče kaj delat.
Prosim za odgovor, hvala.
 

armind

Zelenc'
11. feb 2008
28
0
1
Zdej pa od takrat tud men še ni zamrznilo niti enkrat. Upam da bo tako tudi ostalo. Nevem pa kaj sem naredil, razen da sem izklopil avtomatsko zaklepanje tipk(kar pomoje nima vpliva nato) in pa še POI sem si naložil.

Je blo pa smešno prejle, sem šel iz bencinske, kjer greš lahko ven le tako, da zaviješ desno, ker je polna črta. 20m stran pa so stali policaji in garmin mi reče, naj zavijem ostro levo :D haha, sam smejat sem se začel...
 

impala

Zelenc'
10. jan 2008
17
0
1
Tudi ko ga v Mapsource odklenem mi na zemljevidu rumeno piše, da je zemljevid zaklenjen
 

armind

Zelenc'
11. feb 2008
28
0
1
Ja zdej si ga komaj v mapsource-u odklenil. Zdej ga moraš pa še na mobitelu. Seprav v GMAPSUPP.unl vstavi key še za topo grafo, eno za drugo in to je to
wink-1.gif
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Verjetno nisi pravilno odklenil zemljevida. Preveri: Mapsource-pripomočki.odkleni zemljevide (Naprej)-prikaži moje nameščene kode za odklepanje-označiš zemljevid-lastnosti. Tam vidiš 25 kodo od vseh nameščenih zemljevidov. Če ni odklenjen ga izbrišeš in ponovno namestiš. Meni je delovalo.

arminD : dokler ti piše v spodnjem levem kotu da je zaklenjen je zaklenjen in ga ne moreš prenest na napravo.
 
Nazadnje urejeno:

armind

Zelenc'
11. feb 2008
28
0
1
Aja, jst sm mislu da ga ma že na napravi, ko je napisal da ga je v mapsource-u odklenil. Ja probaj potem drugo kodo ane.
 

hittman

Zelenc'
20. feb 2008
3
0
1
Inštaliral sem GarminMobileXTforSymbianUIQ3.0_41020.exe.in imam key gen ampak ne najdem SW.unl. Prosim če kdo pomaga?