Insignia senzor tlaka

starck123

Zelenc'
6. nov 2013
16
0
1
Pozdrav,

Opel Insignia 2016, na avto dal platisca z zimskimi gumami. Naslednji dan javlja nizek tlak v zadnji desni gumi. Po par km se tlak izenači z drugo zadnjo gumo.. senzor se vedno javlja napako. Na 1. bencinski napumpal na malo višji tlak.. se vedno javlja napako in oranžna lucka na armaturki kljub temu da je v gumii višji tlak kot preostalih 3.


Kaksne ideje?
 

starck123

Zelenc'
6. nov 2013
16
0
1
Verjetno boš malce užaljen, ampak … V navodila poglej. Zato so namenjena.

Verjetno boš malce užaljen, ampak … V navodila poglej. Zato so namenjena.
To sem…
Verjetno boš malce užaljen, ampak … V navodila poglej. Zato so namenjena.
Prebral. Funkcija samoučenjq.. čista avtomatika. Zato pa sprašujem tu ali je se kakšen drug način resetiranja…
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Če si prevozil več kot 15 kilometrov, boš moral najprej izbrisati napako, ker ponovno učenje pred brisanjem napake ne bo možno. Nato potrebuješ "igračko" iz videa, če si kje z gorenjskega konca jo imam jaz.

BTW ti v armaturki kaže tlake ali črtice --
 

starck123

Zelenc'
6. nov 2013
16
0
1
Če si prevozil več kot 15 kilometrov, boš moral najprej izbrisati napako, ker ponovno učenje pred brisanjem napake ne bo možno. Nato potrebuješ "igračko" iz videa, če si kje z gorenjskega konca jo imam jaz.

BTW ti v armaturki kaže tlake ali črtice --
Saj tu je keč:
- tudi na servisu potrdili da je v ozadju čista avtomatika
- pobrisat napako verjetno samo s priklopom RAČ na avto??? Ker v navodilih ni Nic omenjeno
-senzor javlja tlak… variira glede na temp.gum.. po tej logiki deluje. Res panje da so senzorji stari 10 let…(kupil rabljena platisca z novimi gumami tako da verjamem da prejšnji lastnik ni menjal senzorjev)
- po navodilih sodeč mora biti tlak v pnevmatikah nastavljen glede na nastavljene obremenitve avtomobila.. to preverim se sam danes.. sicer imam jutri termin pri vulkanizerju.