Inkaso City parka

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Včeraj smo bili v BTC city-ju. Kot da bi zastonj delili. Gužva na kvadrat. Pa pravijo, da ljudje nimajo denarja.

Prišlo mi je na misel, koliko denarja pokasirajo v takem "potrošniškem" dnevu v Interšparu?
Je 100.000 evrov dovolj, je malo, veliko?

OraciCityPark-0.jpg
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Uf, sam sem par let nazaj dobil podatke o inkasu Mercator centra v Šiški, samo sem pozabil. Vem, da so bili viiisooookiii. Sem pa prepričan, da je številka vsaj toliko oziroma veliko več. Je pa tukaj še eno vprašanje ali gledaš samo špar ali celoten city park z vsemi trgovinami.



lp
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Sicer nimam pojma o kakšnih številkah se govori glede dnevnega izkupička v Intersparu, ampak gotovo se gre za velik znesek. Včeraj so bili ljudje kot zmešane kure, imel sem občutek, da se pripravljajo na vesoljni potep. Za malico sem si šel kupit sendvič v en tak dokaj "navaden" Tuš (v Murglah, Cesta v Mestni log). Notri sem na kruh čakal vsaj dvakrat toliko časa kot ponavadi (pa se že ob navadnih dneh lahko kar načakaš), pri salamah je folk kupoval po pol kile pršuta, slanino, panceto,... Nisem vedel, da ljudje toliko dajo na dan reformacije in na dan spomina na mrtve ter si naredijo tako požrtijo.
bonk.gif

Glede Cityparka pa naslednje. Pred nekaj leti, kmalu po odprtju prenovljenega nakupovalnega središča, sem govoril z zlatarjem, ki ima tam zlatarno. Rekel je, da je samo v decembru prodal toliko nakita, da lahko za ostalih enajst mesecev zapre trgovino, pa ima še vseeno pokrite stroške za najemnino (ki je mimogrede astronomska, ampak na vrsto za najem ne prideš), prodajalke, ostale stroške, plus dobiček, ki bi ga precej optimistično kalkuliral pred odprtjem.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
ja res je, včerajšen dan v bistvu ni bil nič posebnega, taprav denar se vrti decembra
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Samo Interspar CE...nekaj let nazaj se je govorilo o cca. 20mio SIT dnevno. Na otvoritev pa mislim, da se je obrnilo nekje okoli 50mio SIT.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če je npr. povprečni dnevni inkaso Interšparja v BTC-ju 200.000 evrov, potem to znese mesečno 5 mio €m ali letno 60 mio evrov.
To pa je že denar.

In potem razmišljam, koliko špikanih čevapčičev bi za ta denar dobil v Napoliju. (joke)
zmaga.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Zadnjič so v trenjih (mislim, da) pravili koliko imajo trgovci čistega dobička od 100€ baje da točno 1€. Iz tega se potem da izračunati koliko kasirajo letno/mesečno/dnevno a to je moje laično mišlenje.

Ga Kozarčeva bo sigurno znala na oko povedati iz tega podatka dnevni inkaso ene takšne trgovine
tongue-1.gif



Samo verjamem, da je bistveno višji kot 200.000 €.

Samo za predstavo kjer je kolega mesar( ne vozi BMW-ja) v enem od ljubljanskih interšparov. Vsaki dan prodajo med 60 in 80 tonami mesa pred prazniki tudi preko 100 ton mesa in si izračunaj samo koliko je tukaj denarja.

Recimo, da je kg mesa 5€ je samo znesek od mesa, ki ga pokasirajo 400.000€ a kje je še vse ostalo....
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Ta bozic pomoje potrosnisko rekorden.... Bolj kot se stvari podrazujejo, bolj folk zapravlja.
Tud jaz sem zadje case zapravil prevec..... :S

Hrana, ce gres ven jest:
Nevem kak je prislo do tega da placam za 2 pizzi on 2 pijaci 19€ ??? wtf..... ni mi jasno.

Ce pa gres v evropark kupovat kaj za oblect potem pa ...
Suhi 80€ kavbojke 80€ .... = 160€ wtf ????
Nevem, a majo zaposleni 3000 € place al kaj ??? nekaj sem zgleda mogo neki zamudit.

Ce pa gres v intrespar potem pa tak adijo... folku se mesa, kot da bo jutri vesolni potop...
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Citat:
Uporabnik logistik pravi:

Samo za predstavo kjer je kolega mesar( ne vozi BMW-ja) v enem od ljubljanskih interšparov. Vsaki dan prodajo med 60 in 80 tonami mesa pred prazniki tudi preko 100 ton mesa in si izračunaj samo koliko je tukaj denarja.

Recimo, da je kg mesa 5€ je samo znesek od mesa, ki ga pokasirajo 400.000€ a kje je še vse ostalo....

številke so visoke, toliko pa spet ne

očitno so mesarji podobni ribičem, 1 meter med očmi pa to
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Ja ampak vso to meso ne gre preko pulta. Zalagajo tudi raznorazne menze, gostilne,....pa se hitro nabere.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
A zna kdo razložit zakaj je te dni po trgovinah taka gneča?
Včiraj grem pred službo po mlek pa kruh pa mal jogurta kot ponavadi in gužva za znoret.
Ne vem a ljudje več pojedo ko se shladi?
Jaz že več let ne zaznam povečanja stroškov v zadnjih 2 mesecih leta glede na ostale mesece
confused-1.gif

Je pa res, da je meni vsak dan enak pa naj bo božič, novo leto, rojstni dan...vse te dni normalno delam in počasi se povsem navadiš.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni tudi ne gre gneča v glavo - trgovin je vse več, pa gužva je tudi vse večja. Sej bi razumel, če bi se folk samo sprehajal po trgovini, ampak pred blagajnami je kar gneča.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Torej, včeraj je bil svetovni dan varčevanja, slovenceljni pa smo ga praznovali po svoje - v trgovinah
bonk.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
jest mislim da je inkaso krepko višji od 200000EUR od 500000EUR naprej se pomoje vrti dnevni izplen... seveda je vse skupaj samo ugibanje bi bilo pa zanimivo dobiti približke ker točnega verjento nikoli ne bomo vedeli
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ja včeraj je bla čista štala v trgovinah. Ljudje nimajo druzga za počet, kot it mal zapravljat. In to so vlekli s sabo čist polne vozične !! Sej ne bi reku, da bi to vidu v soboto, ne pa na praznik!
Očitno so plače dobre :D

Za Mercator dnevni dobiček (recimo takrat ko je vse nabit) pa lahko zvem podatek, vam ga povem
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Hec je samo v tem, da so trgovine danes zaprte, kar za ene pomeni nekaj takega kot napoved vesoljnega potopa in je treba vse nabavit, da se prebrodi to krizo.
bonk.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
verjetno so se vsi, ki so bili tisti dan v trgovini spraševali enako, kaj je danes za en dan in ali kaj zastonj talajo
jaz sem bla doma in problemov z gužvo in prazno denarnico nisem imela
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
ksz..

glede da kar naprej odpirajo nove centre inkaso zagotovo ni majhen. Po eni izmed raziskav Je imela Ljubljana največ m2 trgovskih površin na prebivalca med 20 evropskimi glavnimi mesti. tudi drugod po Sloveniji verjamem da ni nič bolje.
se pa odpirajo kar naprej novi najcentri.Glej finance

mene zanima kje je meja???