Indukcijska plošča odpovedala, pomoč?

janezek1

Pripravnik
3. sep 2007
74
0
6
štajerska
Imam Electroluxovo kuhalno ploščo 2 X ind, 2 X high light. Je izven garancije in v okvari je indukcija. Ko vklopim katerokoli indukcijsko kuhališče povzročim kratek stik in izpad varovalke. Odštevalnik časa še vedno normalno deluje na vseh kuhališčih. Serviser je rekel po telefonu, da se ne izplača popravljati in da je elektronika v kratkem stiku!? Meni diši na močnostni del. Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem in ali bi šlo doma kaj zrihtat?
LP in hvala
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
povprašaj na forumu podsvojostreho.net, tam ti bodo po vsej verjetnosti znali bolj svetovati.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik janezek1 pravi:
Imam Electroluxovo kuhalno ploščo 2 X ind, 2 X high light. Je izven garancije in v okvari je indukcija. Ko vklopim katerokoli indukcijsko kuhališče povzročim kratek stik in izpad varovalke. Odštevalnik časa še vedno normalno deluje na vseh kuhališčih. Serviser je rekel po telefonu, da se ne izplača popravljati in da je elektronika v kratkem stiku!? Meni diši na močnostni del. Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem in ali bi šlo doma kaj zrihtat?
LP in hvala

Crknila indukcija v garanciji. Prišel serviser in menjal pol plošče (se ne popravlja ampak samo menja komplet). Sicer pa se ne bi splačalo popravljati.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Nimam indukcije, sem pa bral da rado odpihne močnostne tranzistorje. Prvo vprašanje - Imaš zavarovano? Lahko bi bila strela vzrok
smile-1.gif


Sicer pa dokler ne odpreš je brez veze ugibati. Ko boš odprl se pa hitro vidi kje je skurjeno.
 

janezek1

Pripravnik
3. sep 2007
74
0
6
štajerska
Zavarovano je, strela pa ni bila. Nisem še odpiral, ker pol ne morem kuhati na delujočem delu. Mi pa ne preostane druga kot da bom pogledal pa da vidim.