IGO834, WayteQ X990 in Map changer

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Nikakor ne morem zrihtati Map changerja. Zamenja mi ikono grupe v kateri so mape, same mape pa ne. Popolnoma isti program imam na dlančniku, ki pa deluje brez problema.

Kakšna ideja?
LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Uredi utility.ini kjer so zapisane poti do programov. Ko spreminjaš te poti, obvezno pazi na velike in male črke. Pri tem seveda upoštevaj tudi to, kako program vidi SD oz Fleš. Recimo za WayteQ je SD v teh parametrih kot "SDMMC", interni disk pa kot "ResidentFlash". (brez navednic)
 
Nazadnje urejeno:

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Kompleten program imam na SD kartici, uporabljan GJ skin kjer je čuda dodatnih nastavitev pa vse deluje (kjer je tudi potrebna določena pot) Enak problem sem zasledil tudi na tujem forumu, kjer pa ni bilo rešitve. Datoteke utility.ini pa ne najdem
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Takole je..GJ skin doda to možnost mapchangerja, vendar le ta deluje samo z dodatnima mini aplikacijama, (utility.exe in mapchanger.exe) ki sta potrebna za spreminjanje map providerja. Ponavadi je ta dodatek pripet k skinu, ki si ga prenesel in je zapakiran posebaj v utility.zip. Najprej to odpakiraš in mapo "utility" kopiraš v dir. iGO8. Znotraj te mape utility pa imaš datoteko utility.ini kjer moraš spremenit parametre, da bo program zna hendlat zadevo. Za laika zadeva res ni tako enostavna, seveda pa ne vem, kakšna je tvoja stopnja razumevanja tega sistema..
wink-1.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Vem, da gre vse dodatno preko skina. Zato je v IGO 8 mapi direktorij "Extension" kjer so vse dodatne funkcije skina. (tu je tudi map Changer). Vse iz te mape mi deluje samo Map hanger ne.
Največja ironija pa je, da mi na dlančniku isti program z enakimi nastavitvami deluje brez problema. Zato sem že pomislil, da ima WayteQ svoje finte
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sicer že nekaj časa več ne uporabljam iGO8, je pa zadeva pri Primu in GJ skinom dokaj podobna in mapchanger deluje. Je pa seveda potrebno nekaj dodatnih nastavitev. Kako je pri iGO8 pa dejansko ne morem stresit iz rokava, saj res nisem testiral.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kljub temu da je vse na kartici moraš v .ini datoteki določiti pot do različnih zemljevidov kot ti je napisal Janch. Mi2 sva doktorirala dva dni na tem, ker različne naprave različno poimenujejo kartico.

Preberi še enkrat navodila, ki so vedno zraven v utiliti mapi. Pa ne pozabi pripet v vsako zemljevidi mapo tisto txt datoteko!
wink-1.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Uspelo mi je. Vedel sem, da imam pot in ostale stvari O.K. Potem pa sem spreminjal ime kartice toliko časa da je stvar uspela.

Hvala lepa
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Ne vem kaj rabiš. Meni Map changer teče preko Gurjon skina tako da so nastavitve precej drugačne kot brez skina.