iBlue 747A+ GPS Data Logger - mini test

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Na mojem HTC Kaiserju furam program Run.GPS s katerim beležim moje kolesarske, tekaške in hribolazne poti. Na žalost mu peša baterija in ne zmore beležit več kot par ur.

Malce sem preveril in pogruntal, da bi blo fajn met data logger. Pogoj je bil, da mu baterija zdrži več kot 12 ur.

Na koncu sem prišel do tega:

747a.png


http://www.transystem.com.tw/products/index_detail.php?mcat_no=2&cat_no=33&pno=55&ver=ch

Ima kar zavidljive specifikacije. Meni pomembne so beležnje do 125.000 točk, hudo natančen in odziven sprejemnik in pa 32 urno delovanje.

Od nakupa je minilo nekaj tednov in precej kilometrov pa baterija še kar drži. Original software je bolj tako tako, zato pa je dovolj podprt s 3rd party tools kot recimo BT747, ki omogoča prenos log datoteke in pretvorbe podatkov v vse žive formate.

Recimo HTML z Google Maps podporo:

http://freeweb.siol.net/akralj9/primer.zip

Software podpira tudi geo tagging fotografij kar deluje odlično. Sprejemnik je neprimerljivo bolj precizen kot na HTC-ju. Dejansko se res vidi, da sem vozil po cesti in ne par metrov okrog. 15 sekundni cold start bo kar točen podatke. Čeprav ponavadi najde signal prej kot v tem času in to brez AGPS podatkov (celo znotraj stanovanja). Stestiral sem ga tudi kot samo BT GPS sprejemnik in deluje odlično s Kaiserjem ter fotrovo Nokio. Ter seveda bolj natančno kot interni GPS.

Baterijo se da zamenjat in kot berem po forumih je enako kot je v Nokia telefonih.

Če koga še kaj več zanima naj vpraša. Aja še cena. 45€ preko ebaya (iz anglije, torej brez carine in davka, dostava v treh dneh).

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390073227569

Še primer enega tujega reviewa:

http://pictalk.ashish-pragya.com/2009/01/i-have-clue-of-where-i-am.html
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Je tole možno priključit tudi preko USB kabla na prenosnik?

Edit: sem že našel odgovor.
 
Nazadnje urejeno:

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Ima miniUSB priključek.

Ko je priključen se kreira virtualen com port. S programom kot je gpsVP se ga takoj da povezat preko tega porta. Stestiral sem še GPS povezavo v karti telefonskega imenika ampak zanj sem moral vzpostaviti BT povezavo (dobi druga com vrata).

Imam pa laptop Dell 500 iz SiOL akcije z vgrajenim BT modulom.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tudi sam se ogrevam za tale gps gadget, pa me zanima kako deluej geotagging.
Ni mi jasno ali ima on tudi notri uro, ki se jo da nastavljat, ali samo zažene štoparico, ko ga prižgeš?
Kako to potem poteka usklajevanje s fotkami

pa hvala za tale tvoj mini test!!
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Ura se mu nastavi ob pridobitvi GPS signala, tako kot Garminom ali WinCE GPS napravam.

Usklajevanje poteka preko dodatnega programa. Poveš mu kje so slike ter pokažeš pot do LOG datoteke in sam označi slike. Je pa pomembno, da imaš uro na fotoaparatu točno nastavljeno.

Sam recimo sem imel za par minut narobe in sem potem preko nekega drugega programa popravil timestamp, da mi je uskladil čase.

Poglej si v priponki kako izgleda beleženje Popotovanja od Litije do Čateža. Končno GPS naprava, ki mi brez problema beleži 5 ur še več brez ponovnega polnjenja baterije.
 

Priponke

  • 805965-GPSDATA-20091114.zip
    6 KB · Ogledi: 395

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
full hvala!

obstaja morda kaka stran na kateri bi videl točen čas, ki ga uporablja gps?
Ali je dovolj ura s pc-ja?
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
GPS priklopš na PC (v bližini okna), počakaš da najde signal in zaženeš BT747 program ter se povežeš na GPS. V programu potem vidiš koordinate, koliko imaš še spomina, .. in pa tudi čas, ki je trenutno v napravi. Po tem času sinhroniziraš fotoaparat.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
evo že naročen z ebaya za 35funtov s poštnino vred.
Se folk kr grebe za njih, je težko zmagat v bidanju:)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
dej mi še neki pomagi.

1. Sedaj se mal igram s tole igračko, pa mi ni jasno kako naj dol potegnem samo določene poti? Sedaj mi je vse skup združilo in naredilo eno veliko klobaso.

Probal sem tudi filter glede na čas, pa ne pomaga.



2. a ure se ne da nastavit na naš čas? Sedaj je uro nazaj. Sem spremenil na +1, pa se nič ne spremeni.
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
1. Uporabi program BT747. Naredi download log datoteke in potem časovno določiš obdobje ki ga bo vzel iz log datoteke in skonvertiral v željeni format.

2. Ura deluje brez problema. Izberi +1 za časovni pas v BT747.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1. imam program BT747 V1.68.30
sem probal pa mi ne dela.

2. men še vedno kaže eno uro premal.


bom jutri še testiral snemanje poti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz uporabljam program Geosetter za sinhronizacijo slik in gps sledi.
Odličen program. Klik, klik in rešeno. Za logiranje pa uporabljam Garmin Oregon, baterija drži preko 10ur.

Gps naprave beležijo čas po Greenwichu, če bi pogledali izvirni log file, vendar jih potem programska oprema premakne.
Tako v geosetterju samo klikneš, da uporabi uro in časovni pas, ki je na računalniku in zadeva se sama uskladi.

Pred izletom le točno nastaviš uro.

Probaj Geosetter, je gratis.

Primer:
http://picasaweb.google.com/snecer/TestnoGeotaggingPiramida#
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej sinhronizacija slik gre tudi s tem program od gps-a.

Težave mi dela, ker ne znam vsako turo posebej si izvozit oz. razdelit.

Kak pa v Geosetterju potegneš dol podatke z gps-a?