i-gotU GT-800 pro

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Pojavil se mi je zanimiv problem in sem mislil, da je meni kaj crknilo, dokler me ni kontaktiral še en uporabnik, ki je imel isti problem. Mogoče je to rešitev tudi za tiste, ki ste mislili, da vam je priključek na napravi mrknil.

Torej, če priključite GPS na PC in vam ga normalno polni, podatkov pa ne morete prenašati, je rešitev v tem, da morate odstraniti gonilnik v device managerju. Ko napravo naslednjič priključite, se novi gonilniki samodejno namestijo.

- priključi GPS na PC
- pojdi na device manager in poišči to napravo, ponavadi je pod port
- klikni desni miškin gumb in odstrani gonilnik.
- odklopi napravo iz PCja in jo resetiraj na tovarniške nastavitve
- ko se naprava ponovno zažene, jo priključi na PC in pusti, da najde nove gonilnike

To je to, sedaj dela vse, tudi prenos podatkov. Izgleda, da je to ena hiba pri win 7, ker je tudi drugi uporabnik imel isti OS.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Nekaj novosti:

Izšel novi PC software za i-gotU naprave . Podpira win 8, popravili so prikazovanje zemljevida, ki pri prejšnji verziji ni delalo, pa še nekaj dodatnih bonbončkov so omogočili.
Izšel je tudi novi FW za i-gotU GT-800 pro. Ko namestite software in priključite napravo, vam samodejno ponudi posodobitev. Popravljeno je prikazovanje podatkov, med polnjenjem kaže stanje baterije in uro...ostalo še nisem pregledal.

Imajo pa tudi novi vsestranski model, ki je nadgradnja modela GT - 800 pro.

i-gotU GT-820
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Tole 820ko gledam že nekaj tednov. Nerodno je, ker je ni nikjer za dobit. Na ebay.de in ebay.co.uk ni nič, sem in tja se pojavi kakšna v Kanadi ali ZDA. Obstajajo le neke leve nizozemske trgovine, pa še tam deluje kot jih še ne bi imeli na zalogi.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Tole 820ko gledam že nekaj tednov. Nerodno je, ker je ni nikjer za dobit. Na ebay.de in ebay.co.uk ni nič, sem in tja se pojavi kakšna v Kanadi ali ZDA. Obstajajo le neke leve nizozemske trgovine, pa še tam deluje kot jih še ne bi imeli na zalogi.

Koliko bi pa rabil tega ?
grims-1.gif
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
imate precej izkušenj s to uro, pa me zanima kaj menite o GPS športna ura z monitorjem srčnega utripa i-gotU GT-900 Pro-HRM cena 119 Eur, sam uporabljam garmin fr305.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
kupil sem i-gotu gt-900 pro-hrm, enak softer kot pri 820.
zaenkrat zelllo zadovojen, na voljo za inf o delovanju.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Da malce obudim temo. Po malo več kot 2 letih je zgleda nekaj narobe z 800tko, saj mi je PC več ne zazna oz. ko jo priklopim na PC se ne zgodi nič - tema. Sem dal factory reset pa ni nič boljše. A je šla ura rakom žvižgat?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik srecko76 pravi:
Slaba kvaliteta ali pa samo napaka,po nekaj priklopih (približno 15) se mi je zlomila vtičnica na napravi.
frown-1.gif

Meni se je kot kaže tudi zgodilo nekaj s vtičnico, saj se mi ura več ne polni. A se da tole popraviti, ali je ura samo še za v smeti? Kdo je sploh uradni serviser v SLO?
Mi je pa zdržala ca. 2 leti in pol
redface-1.gif


Zdaj gledam model 820 oz. 900 in me zanima, a ima ta model isto hibo s polnjenjem (vtičnico) kot 800tka?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
aja, a paše pas od 800tke na 820tko, ker pri tem modelu ne dobiš zraven pasa :/
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
pri meni je bil problem program @trip na računalniku, ponovno istaliral in normalno prenaša.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Če je zlomljen konektor, uro odpreš in nalotaš novega.

Za priklop pa poskusi z USBDeview. Poiščeš in pobrišeš obstoječo informacijo o napravi, potem jo priklopiš in računalnik jo najverjetneje najde. Vsaj za nekaj časa.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Priklopit sem jo probal na 2 PCjih in na enem sveže naloženim WIN 7 sistemu, pa je nikjer ne spozna. Konektor pa ne zgleda zlomlje, vsaj videt ni ko odpreš uro, pa tudi če fizično probaš konektor ta ni videti zlomljen :/
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Imam i-gotU GT-820 PRO HRM, z napravo sem zadovoljen, v 80 % mi pravilno beleži prehojeno ali prekolesarjeno ruto, zadnje čase pa opažam, da mi na zemljevidu kar skrajša pot in nariše kar vodoravno črto, beleženje imam nastavljeno na sekundo in ko sem gledal sekundni zapis sem videl, da je včasih v eni minuti samo en zapis, v eni minuti pa prekolesariš kar nekaj metrov, ali se komu sanja zakaj mi izpušča zapise in jih ne beleži dosledno vsako sekundo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst bi rekel, da izgubi gps signal in ko ga najde potegne črto od zadnje do nove točke, ker pač ne ve kje si se vmes premikal.

si začel uporabljat še kake druge el. gadgete pa ti tega motijo? Al pa si telefon prestavil kam drugam kot včasih... ?
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Jasno mi je, da izgubi signal, to sem ugotovil včeraj, ko sem šel preverjati sekundni zapis, ampak med hojo ne gledam na napravo, ponavadi ga zataknem na nahrbtnik, poti pa so vedno take, da se nikakor ne bi smel signal izgubiti, v glavnem pa so vsak dan več ali manj iste, ali je možno, da ga zmoti mobitel, ki je v nahrbtniku ali pa kakšen daljnovod mimo katerega grem, danes imamo bolj svinjsko vreme in rosi iz megle, tako, da ne morem iti preverit kaj ga zmoti, si ga pa bom nastavil tako, da bom lahko stalno spremljal kaj se dogaja z njim.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Da malce obudim temo v upanju, da pozna kdo rešitev.....

Torej....Imam I-gotU GT-900Pro, pri kateri pa so mi še znotraj garancije nehali delovati gumbi. Vse lepo in prav, saj mi je prodajalec brez problema poslal novo uro, isti model.
Zdaj pa imam težavo, da mi po vsaki turi, ko hočem naložit pot v Sports Analyzerja napiše, "No new data is found in device", tako da vsakič istanem brez podatka. Ko grem na pot, ure normalno dela, kaže prehojene kilometre in čas, ampak ko pa to želim naložit v program pa tema. Probal sem že vse živo, pa vedno isto:
- ponovna namestitev programa (tistega, katerega sem dobil zraven pri 1 uri na CDju in zadnjega z njihove strani) in driverjev za uro
- firmware sem posodobil
- factory reset
PC uro normalno najde, v device managerju jo vidim, ampak program pa mi nikakor ne pokaže nobene nove route
frown-1.gif


A ima še kdo kakšno idejo kaj naj naredim, predem kontaktiram prodajalca in mu napišem da je ure defect?

hvala
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Nabavil sem (rečeno je nov) I-gotU GT-900Pro športno uro. Malo kolesarim , sem imel željo, da se malo beleži kje vozim, kako. Navodila v slo ni, jezika v uri tudi ne, rahlo izgubljam potrpljenje, ni mi uspelo nastaviti niti ure, da bi vsaj imel ročno uro na roki. Software sem sicer instaliral, žal da bi preko povezave računalnika in ure lahko kaj nastavil tudi ne gre. Nastavitev ure pogojuje z GPS signalom, vendar če bi uro nastavljal zunaj tudi ne gre (kakšno vezo ima čas in GPS ?). Lepo prosim za pomoč !