i-gotU GT-800 pro

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Sem naredil eno sliko za primerjavo na hitro. Sem pustil obe napravi za 5.min pri miru, da sta se umirili. Levo je i-gotU, desno pa nuvi 3490. Nuvi ima filmski efekt ekrana, ni bistveno, važno, da se vidi višina. I-gotU je pokazal 275m, Garmin pa 328m...na istem mestu. Pri i-gotU se tudi vidi, koliko satelitov je sprejel, torej 8.

 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
saj me ne moti višina oz. je ne potrebujem, na k... mi gre, ko mi npr. Endomondo za isto pot katero sem prehodil že xxx krat pokaže tudi do 3km razlike (po GPS uri je pot od vzpenjače pa do vrha Pohorja ca. 7.5km (+- kusur), telefon pa zna pokazati tudi 10km (+- 500m), ampak je pa res, da se to ne dogaja vedno....ampak sedaj ko ima moja boljša polovica GPS uro, sam pa si grem danes po tega GTja, me to več ne bo bolelo, ker verjamem, da je ta ročni GPS ipak dosti kvalitetnejši kot pa android, kateri je pač bil izhod v sili dokler še ni bilo uro, od danes dalje pa telefona itak več ne bom uporabljal za to....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
primerjam endomondo, strava, rutastic..kilometri cca usti, višinsko cca isto, kalorije vsak po svoje, razlika 100%, max hitrost tut vsak po svoje, 10% razlike. pri hoji mi pa zaznajo celo 14 na uro..kar pri hoji ni mogoče.

kako to garmin hendla.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kje ima Endmondo prikaz višine ? Imam basic verzijo in ne najdem. Še to preverim na istem mestu, kot sem garmina in GTja.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik softi pravi:
primerjam endomondo, strava, rutastic..kilometri cca usti, višinsko cca isto, kalorije vsak po svoje, razlika 100%, max hitrost tut vsak po svoje, 10% razlike. pri hoji mi pa zaznajo celo 14 na uro..kar pri hoji ni mogoče.

kako to garmin hendla.

Razlika je v algoritmu, ki obvladuje napake. Če točka z max hitrostjo zelo odstopa od okoliških točk, jo nekateri programi porežejo, temu se reče "glajenje". Velike razlike so tudi v mirovanju, ko skoraj vsak gps kaže male premike. Nekateri aparati ali softver gibanja pod neko hitrostjo enostavno porežejo, samo imajo lahko potem težave z napakami pri majhnih hitrostih. Dokler ameriška vojska ne dovoli uporabe vojaške natančnosti, bomo morali biti s tem zadovoljni.

Hendlanje teh problemov je pa celo med samimi modeli istega proizvajalca lahko zelo različno. Več si poišči na spletnih reviewih, jaz nimam nobenega od teh aparatov in ne poznam detajlov.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
za pohode sem si jst pred leti nabavil rabljenga garmin vista.
Ima zemljevid in mislim, da vse ostale možnosti, kot omenjeni i-gotU.
Na pohodih me je že rešil, ko sem parkrat zašel:)
Navigiranje po zemljevidih je pa mukotrpno. Sploh sedaj, ko bi vse po 4"+ touch zaslonih delal:)

Omenjam ga samo kot alternativo, če so komu pomembni zemljevidi in da se rabljenga vrjetno da dobit za vredu ceno.


http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00630-01&cat_id=73

In ravno to je fora, ko ti riše sled za tabo, kot je že nekdo zgoraj prilepil;

1487796-Zajetaslika.JPG


Če že res kje zaideš, se še vedno lahko vrneš nazaj po svoji sledi oz. vidiš, če si že kje blizu svoje prejšnje sledi. Ali pa če hodiš v krogu
grin1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
kaj ta čas pri elapsed non-stop teče in ko ga daš na counter reset že opet začne takoj šteti od nule (sedim že 17 min za mizo, pa sem naredil 300 m)
13.gif


+ kaj pomenijo ti POI (101, 102, 103 etc.), ko stisneš power gumb

+ kaj pomeni tista opcija GPS in POI records

+ kak naj naredim tisto osmico, da bo zginla?

+ v calibration nimam auto pause

+ s katerim programom lahko skinem .gpx file?
hvala na pomoči
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Ali ste kaj testirali uporabo v avtomobilu kot track logger, zanima me če naprava zazna premik vozila (vgrajen G-senzor) ter se potem tudi vklopi in začne zapisovati pot ali pa je pač nonstop vklopljena in dokler dela dela?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ali ste kaj testirali uporabo v avtomobilu kot track logger, zanima me če naprava zazna premik vozila (vgrajen G-senzor) ter se potem tudi vklopi in začne zapisovati pot ali pa je pač nonstop vklopljena in dokler dela dela?

G- senzor dela kadarkoli, tudi če imaš napravo samo na mizi in pustiš pri miru, se bo po nekaj sekundah ugasnila oz. gre v stanje mirovanja. Potem pa jo samo premakneš in se vklopi.

Za kalibracijo kompasa ti naj ta puža pokaže
grin1.gif


Opcija GPS in POI records sem že ničkolikokrat povedal, da ti tukaj šteje tvoje shranjene točka. Tu ti pač pokaže, koliko si jih je že zapomnil.

Za "stop" sem poštudiral edini način, da napravo ugasneš. Tako si ji dal vedeti, da je konec poti. To pomeni, da če greš nekam s kolesom, kjer se boš vračal po isti poti in bi rad imel dva podatka, torej en na eno stran in drug na drugo stran, napravo ugasneš, ko prideš na cilj. Ko se vračaš, spet ponastaviš števce in ti začne snemati nove podatke v kontra smeri tvoje poti. Ko boš napravo priklopil na PC, ti bo tudi izvozilo dva treninga.

Kak gpx bi ti rad skinil ? GPX fajle dobiš v proti datoteki na raznih forumih. Za obdelavo tega formata si pa dobil zraven vso programsko opremo. Ampak priporočam, da greš na uradno stran in si snameš novejšo verzijo. Predvidevam, da si namesti program, ki si ga dobil zraven in ta še nima posebej ikone za uvoz gpx fajla.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
aham ok....torej ta GPS in POI records nimajo veze s potjo, to je samo če si želiš narediti nekakšen "načrt" za ponovno isto pot?

ok za "stop" je to to. Kaj pa če greš recimo nekaj, imaš pauzo, a se potem ura zaustavi, al teče dalje? Recimo pri uri al pa Endomondo se ti avtomatsko ustavi, tukaj pa ????

GPX fajl pa bi rabil za uvoz v Endomondo, kjer imam zabeleženih že xxx tur (preko Endomonda in Garmina), ima pa le-ta tudi možnosti uvoza teh datotek. Bom pa si namestil nov program, ker v tem nimam ikone za izvoz fajla.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ

Sem si dva dni nazaj kupil tole napravico. Moram reči, da sem pričakoval več, veliko več. Najbolj na živce mi gre, da ne moreš napravice zalaufat takrat ko hočeš, ampak takoj ko jo prižgeš, že deluje...nima START/STOP, ali pa ga jaz enostavno nisem našel. DA bi tole lansirali 10let nazaj, bi bil bum, zdej se mi pa zdi "drag" kitajski gadget.

ta sports analyzer je pač nek gui, na hitro skupaj narejen, nič ne moraš customizirtati kaj preveč - pa še to - 6km sem prelaufal v recimo 38min.. pod average min/km, mi je naračunal 5:34 sekund? Kako mu je to ratal naračunat, mi ni jasno.

Kakorkoli že, mene stvar ni prepričala in sem jo nesel nazaj. Zdaj vem, zakaj je Garmin najmanj še enkrat dražji, ima svoje prednosti.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ne vem, kakšne probleme imata vidva, ampak moja naprava deluje brez problema. Kakšen start / stop ? Če pustiš gps pri miru, takrat nič ne dela / šteje / zapisuje /... /....Sem pravkar preveril.
Okoli tvojega teka nimam pojma, jaz sem naredil s tem že štiri ture in mi vse zapisuje pravilno, tudi prevožen čas in število km. Predno kam grem si pogledam v Adriaroute koliko bo na turi kilometrov in vedno štima, ko pridem nazaj in uvozim podatke.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
NAVI-boy, sej vse lepo, da hvališ napravo.. samo meni pač enostavno ni všeč, kakorkoli obrneš. In ko ti ena stvar ni všeč, vidiš samo še minuse
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Jaz sem zdaj 10 dni bil na dopustu in za navigacijo + sledenje uporabljal iPhone. Edini problem je bil v tem, da ima google debilne zemljevide. En dan sem namreč kombiniral dva gpxa od dveh različnih uporabnikov tako, da sem v google earthu vsakega pol narisal po njunem tracku z črto, vmes pa kak kilometer zapolnil po "cestah" od google eartha, ki jih potem ni bilo, oz. jih ni bilo v taki obliki.

Da bi se kjerkoli izgubil signal, ali pa risal cikcak se mi ni zgodilo. Uporabljal pa sem GPX Viewer + Sports Tracker.

Edini problem, ki ga imam s tem načinom, in zaradi česa razmišljam o nakupu ravno te naprave, je ta, da sem čisto preveč dal za telefon, da bi si ga na belanco namontiral in ga potem kje razbil. Gor grede sicer ni problem, sem ga imel v žepu in ga hitro preveriš, dol grede, sem ga pa pospravil globoko v nahrbtnik, in to potem traja preden na vsakem razpotju preveriš, kje je prav.

Al pa če si nabaviš armband.Če pri teku ne moti, tut na kolesu nebo
wink-1.gif
Navežeš na sebe, ko tečeš al pa kar na belanco ko se voziš.

Manj kot 10 eur iz amazon.co.uk pred 2 letoma.

BelkinArmband.JPG
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
A ve kdo, kaj bi lahko bilo to narobe. Pridem domov, priklopim I-gotU na PC, zdownloadam današnje route, ga izštekam iz USB kabla in sveti ekran v eno. Držim power button in po par sekundah namesto da bi se ugasnil, le-ta malce "zablinka" in gori dalje, tako da ga ne morem nikakor ugasnit, če pa mi ga že uspe, pa po ponovnem prižigu ekran samo sveti in nikjer nič ne piše
redface-1.gif


A je šla zadeva "rakom žvižgat", al je tukaj še kaj za naredit?
confused-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@ navi_boy
Kaj lahko tale logger prikljucis direkt na racunalnik/tablico preko kabla in potegnes sled iz naprave brez uporabe kakega programa?

Sepravi copy/paste iz pomnilnika naprave na racunalnik/tablico?

LP
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ni dostopa direkt na polnilnik. Moraš imeti ta priložen program nameščen na računalniku, da dobiš ven rezultate.