i-gotU GT-800 pro

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ko sem v rubriki "moj zadnji nakup" predstavil ta model, sem dobil nekaj sporočil na ZS okoli tega modela, zato bom kar tukaj odprl topic o njem in moje izkušnje.

Ta GPS števec / lokator ima vse, kar imajo veliki bratje, kar se funkcij tiče..ali pa še kaj več. Uporablja se ga za kolesarstvo, pohodništvo, tek, za lociranje fotografij, itd. Mala priročna naprava ima res vse, kar rabi športnik.
Za kolo se uporablja nosilec, če pa se zadeva uporablja za tek, pa pride zraven še priročni gumijasti pas za okoli zapestja. Na zapestju vse skupaj izgleda, kot malo večja ura. Ko zadevo uporabljaš na roki, se v meniju lahko nastavi "screen rotation", kjer se prikaz na zaslonu obrne v vodoravni položaj.
Če napravo uporabljaš v pohodništvu ali za lociranje slik, pa ima zgoraj pritrdilno luknjico, kamor se napelje mali nosilni trak, ki pride pritrjen na večji trak za okoli vratu. Nič novega, kar sodobni mobilniki nimajo.

Napravo je možno prilagoditi glede na potrebe športa in kaj rabiš oz. bi rad spremljal. ( slike v navodilih )

Nastavi se lahko interval lociranja 0 - 60 sek. Pomeni, da si bo zapomnil lokacijo glede na nastavljene sekunde.

Ima tudi kompas, ki deluje neglede ali naprava ima GPS signal ali ne. ( slike v navodilih )

GPS signal lovi zelo dobro in najde tudi 7 - 10 signalov, ki jih ne izgubi niti v najbolj pokritem gozdu.

3G senzor omogoča, da se naprava med pavzo po določenih sekundah izklopi oz. gre v stanje mirovanja. Ko se premakne, se samodejno vključi.

Možno je izbiranje med modro osvetlitvijo ali brez osvetlitve ekrana. Če se voziš po temi, je dobrodošlo.

Na zaslonu prikazuje trenutno hitrost, povprešno hitrost, max hitrost, višino, itd...Kar od tega hočes, da imaš na začetnem zaslonu, se lahko nastavi.

Števec korakov dela nenormalno dobro. Sem 3x naredil po 50 korakov, ki sem jih sam štel, naprava jih je enkrat seštela 51, drugič 54 in še 53 korakov. Kar dober rezultat, glede na to, da nima prenosa preko senzorja v čevlju.

Vse podatke se izvozi v software @trip ali sport analyzer. Program "trip" omogoča kreiranje poti preko POI točk. Ker naprava nima prednaloženih zemljevidov, te vodi od točke do dočke, kot si si prej pripravil. ( slika v navodilih )
Če nimaš naloženih lastnih poti, tega menija za dodenje naprava ne pokaže.
Sports Analyzer pa omogoča izvoz podatkov iz naprave. Ko uvažaš podatke, te najprej vpraša, kakšno ikono želiš dodati na koledar, torej, pač tisto, kar si meril ( tek, kolesarstvo....). Ko tako uvoziš podatke, se odpre pregledna stran, kjer je zgoraj levo koledar z ikono, na desni strani je zemljevid, spodaj levo so podatki ( čas, skupni čas, največja višina, najmanjša višina, max. hitrost, povprečna hitrost in porabljene kalorije ). Spodaj desno pa prikazuje graf, kjer lahko izbiraš praktično čisto vsako stvar, ki jo želiš videti v grafu.

Edino, kar ta zadeva nima, so razni senzorji za srčni utrip, kadenca, itd..., kjer bi podatke lahko videl takoj na napravi ala. Garmin in ostalo sorodstvo. Vse osebne podatke ( višina, teža, starost...) moraš vnesti v program Sport Analyzer na računalniku, kjer ti potem pri uvozu podatkov vse to nekako preračuna, da dobiš porabljene kalorije.


Tak bi bil moj hiter opis naprave, ki je definitivno vredna svojega denarja, če želiš meriti vse podatke pri športu. Da ne bom vsake slike posebej limal, sem dal zgoraj fajl do navodil te naprave, kjer je slikovno tudi vse prikazano.

Navodila o napravi in slike
VIDEO
Slike

g218417.jpg


i-gotU_GT-800(2).jpg
 

srecko76

Pripravnik
27. jun 2011
70
0
6
Slaba kvaliteta ali pa samo napaka,po nekaj priklopih (približno 15) se mi je zlomila vtičnica na napravi.
frown-1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik srecko76 pravi:
Slaba kvaliteta ali pa samo napaka,po nekaj priklopih (približno 15) se mi je zlomila vtičnica na napravi.
frown-1.gif

a ja sem si ga ravnokar naročil preko mimovrste za 91€
bonk.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik srecko76 pravi:
Slaba kvaliteta ali pa samo napaka,po nekaj priklopih (približno 15) se mi je zlomila vtičnica na napravi.
frown-1.gif

Bolj napaka, moj dela brez problema. Pa sem kupil nekaj mesecev starega.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Prevozil sem 43km z osvetlitvijo ekrana, pa ni izginila ena črtica. Vsega skupaj je bil vključen 3ure.
V opisu piše;
Citat:
•Čas delovanja:
◦21 ~ 24 ur z izklopljeno osvetlitvijo ozadja
◦14 ~ 16 ur z vklopljeno osvetlitvijo ozadja

Bo verjetno kar držalo.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
če si jaz tole pravilno predstavljam oz sem pravilno pretolmačil navodila, si lahko gor shraniš .poi točke in pelje od ene do druge? PAč je tanka ærta narisana, pa zastavica, kjer si ti ne? To bi prav prišlo za kakšne kolesarske ture, kjer je nekdo že naredil .gpx file s POI točkami(?)

Tam sem bral, glede vodotesnosti - je primerna za vodne športe, ali je bolje imeti v vodotesni torbici...?

PS: sam tako za primerjavo me zanima, če obstaja še kakšna bolj "fensi" zadeva, da naložiš gor .gpx file, pa te potem dejansko po zemljevidu pelje, ne samo po črtici?
smile-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Lahk naložiš gpx od drugega. Ampak ne direkt. Z programom odpreš gpx, kjer ti prikaže pot, ki jo je nekdo prevozil, potem pa moraš naklikat točke, kolikor pač želiš. Torej, najprej start in nekaj vmesnih točk po želji in na koncu še cilj. Ko to narediš, pa uvoziš na napravo. Tam pa potem kaže puščica, kje je naslednja točka in koliko je še razdalja do tja. In vse tako do cilja.
Glede vodotesnosti ne vem, je nisem preizkušal direkt v vodi. Glede na to, da je za las velika luknjica pri pokrovčku za mikro USB, me to niti ne mika. Če te na kolesu ali kje drugje dobi dež, pa ni panike.
Za bolj fensi naprave, kjer te vodi po zemljevidu, boš pa moral gledat za Garmin napravami. Ki jih boš tudi dobro plačal, v končni fazi pa iz garmina dobiš iste podatke, kot iz te naprave.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
se pravi, je potrebno "na roko" vnesti točke? samo, kako pa on ve, kje pelje cesta/kolovoz/itd..? Ponavadi ni pot nikoli naravnost - ti naredi kar direkt naravnost črto med dvema POI, pa snađi se?
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
aha, sem zdej malo pomislil, kako verjetno naredi - on ti prenese notri pot tako kot je na zemljevidu narisna, z vsemi ovinki itd.. pravilno razmišljam? V bistvu je samo ta razlika, da pač nevdiš zemljevida, ampak imaš pač "sivo" ozadje..?

EDIT: pa lahko več zemljevidov" uvoziš, ali si omenjen na enega..?

PS: sem našel nekaj od Garmina, EDGE 800 - 400€
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
se pravi, je potrebno "na roko" vnesti točke? samo, kako pa on ve, kje pelje cesta/kolovoz/itd..? Ponavadi ni pot nikoli naravnost - ti naredi kar direkt naravnost črto med dvema POI, pa snađi se?
smile-1.gif

Ni črte, samo puščica. Saj si prej pogledaš doma, kje je nekdo vozil. Večina poti je po cesti, to pa tak ni problem.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
hm, kaj pa potem pomeni tale slikca (priloga)? Meni to nekako zgleda, kot da je pot narisana pač brez zemljevida, ti si pa una zastavica (v tem primeru "zastavica" ni zašla s pote, si pa predstavljam, če nisi na pravi poti, da je zastavica pač nekje drugje od poti (črte)

EDIT: spet sem zajebal - zastavica je v bistvu POI, ti si "kvadratek"
smile-1.gif

1487796-Zajetaslika.JPG
 

Priponke

  • 1487796-Zajetaslika.JPG
    1487796-Zajetaslika.JPG
    18,9 KB · Ogledi: 407
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
To ti riše, kje si ti vozil. Zastavica je točka, kjer si je GPS zapomnil lokacijo. Možnost nastavitve je od 1 - 60 sek.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik srecko76 pravi:
Kje pa je servis za tole reč,bi bil počasi čas da ga nesem popravit?

Nisi dobil zraven papirjev ? Če še ima garancijo, nesi kjer si kupil, če nimaš seznama serviserjev.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Čaki, potem je zastavica dejansko POI, ki si jo ti že določil v računalniku? AL sem čisto falil? Ne razumem pa tudi te nastavitve 1 - 60 sek: a to pomeni, da ti pokaže zadnje sekunde tvoje vožnje? Pač od 1 - 60, koliko imaš pač nastavljeno?

Pa ti potem kaj zapiska, ko prevoziš POI in avtomatsko skoči na naslednji POI? Oziroma, sploh veš, da si prevozil POI?
smile-1.gif


Torej je tale napravica predvsem pove KJE SI BIL in ne KAM MORAŠ IT?
smile-1.gif



PS:
Citat:

Ni črte, samo puščica. Saj si prej pogledaš doma, kje je nekdo vozil. Večina poti je po cesti, to pa tak ni problem.

Tukaj se ne bi čisto strinjal, na papirju je vseeno drugače kot na terenu. Res je, da ti malo pomaga, ampak vseeno ni to to. Da bi dal pa 90€ za to, da mogoče za ščepec bolje vem kam moram priti, pa nevem če je vredno. To je bolj za tiste, ki potem analizirajo kje so bili.. ne kam bodo šli
smile-1.gif


PS2: kaj pa višinomer, je vsaj ta vreden tega denarja?
smile-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Vse si narobe predstavljaš. Iz uradne strani si snemi zadnjo verzijo programa in iz garmin izziva si snemi eno random pot, ki je v gpx formatu. To odpri in boš vse videl.
Tudi navodil z sliko si nisi dobro prebral, kjer je vse lepo prikazano, kako deluje vodenje.
Sekundni interval si pa nastaviš, kdaj si naj naprava zapomni koordinate. Ali vsako sekundo ali vsako minuto, to je menda jasno.. Jaz imam nastavljeno na vsakih 20 sek.