Hurghada - Egipt

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
Mogoče že kdo bil tam.
Slikce ?? Kaj je in ni IN
smile-1.gif

Berem samo o Sharm-u, ampak to je malce nižje ..

Hvala.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Tudi jaz planiram iti letos tja. Pred dvema letoma sem bil v Sharmu, ki mi je bil precej simpatičen, slišal pa sem, da je Hurgada precej bolj 'žurerska', pa tudi alkohol je precej bolj dostopen kot v Sharmu (brez skrbi, smo se tudi tam znašli). Morda kdo ve, kakšno vreme je tam jeseni; med oktobrom in novembrom?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.019
113
Celje
Obišči stran
Z uporabnikom "Vrsho" imava očitno skupno kolegico:)

No z ženo sva bila pred 14 dnevi dol... mi je bilo načeloma bolj všeč kot v šarmu! Sploh ta kao novi del, kjer Anita trži nepremičnine! Smo se dol dobili, nama je mal razkazala kaj in kako! Je ful prijazna, tako da brez skrbi jo kontaktiraj!

Vreme je bilo odlično, domačini kot v celem Egiptu (niso mi všeč), hotel je bil precej OK. Pri stvareh ki jih plačuješ bodi IZREDNO previden. Na vsakem koraku te hoče nekdo okrog prinesti, denar menjaj v uradni menjalnici (hotel je še najslabša izbira)

Če te zanima kaj konkretno pa le na dan z besedo...
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
jz ti hurgado odsvetujem! nimas absolutno nic za videt... plaze nic posebnega, je pa res, da je bilo takrat slabo vreme...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Res je, plaže, morje in nasploh podmorje (zlasti za snorklarje) je v Sharmu boljše in lepše, vendar pa vsakemu, ki gre prvič v Egipt svetujem Hurgado, ker si od tam lahko hitro in poceni ogleda Luxor, Dolino kraljev (kraljic), Asuan in AbuSimbl. Za vse naslednje obiske Egipta pa bi bolj priporočal Sharm ali MarsaAlam. Cairo pa je skoraj enako oddaljen (v urah vožnje) od Hurgade in Sharma.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.019
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik decva pravi:
jz ti hurgado odsvetujem! nimas absolutno nic za videt... plaze nic posebnega, je pa res, da je bilo takrat slabo vreme...

Odvisno s kakšnim namenom greš dol... Midva sva recimo šla izrecno na počitek (izležavat) in malce spremembe vremena! Za oglede bodo pa druge priložnosti...
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Cairo pa je skoraj enako oddaljen (v urah vožnje) od Hurgade in Sharma.

Iz Šarma se voziš do Kaira pribljižno 7 ur (z avtobusom). Od Hurgade pa mislim, da je okoli 4 ure do Kaira, tako da je kar nekaj razlik
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.448
17
38
Hurghada - Kairo je 6 ur.
Sam sem sicer letel trčetrt ure iz Kaira v Hurghado.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
Ok hvala za odgovore po pričakovanju.
Jutri zjutraj odletim, vi pa lepo kidajte sneg - mrzel pir pa itaq paše v vročini
smile-1.gif