Hurgada / Sharm

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
ja, to pa res. Izogibaj se vsemu, kar je kakorkoli povezano z vodo. Sadje, solata. Zobe sem si umival z vodo iz steklenice. Je pa zanimivo tuširanje in še bolj umivanje las
smile-1.gif

Kaj ko bi ti raje ostal doma, ko si tak paničar: pa politika, pa hrana, pa voda, pa ...! Pa še nick POTNIK imaš
confused-1.gif
Pred nedavnim sem se vrnil iz Indije, kjer sem si (kot tudi kjerkoli drugje po svetu) umival zobe, se tuširal in pral lase izključno z vodo iz pipe (seveda pa to ne velja za kraje kjer ni pip, ampak je voda v čebrih ali vodnjakih!), pa nisem imel prav nobenih problemov. Pa alkohola niti poskusim ne.

Vode iz pipe tam res ni pametno piti, vse ostalo pa je varno, vsaj v hotelih. In največ problemov imajo ljudje tam zato, ker se v AI hotelih prenažirajo in ne zaradi okužb. Seveda se zgodi tudi to, ampak zelo redko. In tam imajo zato odlično zdravilo, greš v lekarno (ki je tam na vsakem vogalu in v vsakem hotelu) in zahtevaš Antinal, katerega domačini plačajo okrog 5 funtov, mi turisti pa ponavadi kakih 20. Stvar deluje v pol ure.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
no, no, ne se razburjat.
Kot prvo: nikjer nisem napisal, da je bilo meni to težko prenašat. MI je bilo prav zanimivo videt (in mi je vedno) drugačen svet, kot je naš. Prav to mi je čar dopustov, da grem vedno nekam, kjer me znova in znova presenetijo. Je pa on zapisal, da je bil do sedaj vedno v Dalmaciji in mislim da je fer, da ga "opozorimo" na določene stvari, ki mu bodo vsekakor novost. Boljše da je pripravljen, kot pa da tega ne ve, in si zapravi cel dopust. Je že boljše da paziš, kot pa da sediš cel teden na WC-ju.
Drugič: hrane in politike pa jaz nisem omenjal!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
...Drugič: hrane in politike pa jaz nisem omenjal!

Res je, politike nisi omenjal ti, ampak KarEn, se opravičujem!

Hrano pa si omenjal, ko si napisal, da se je potrebno izogibati vsega, kar je povezano z vodo (sadje, solata).

Glede vročine in trditve, da ni za zdržat, bi dodal, da je poleti tam res precej vroče, ampak ni problem temperatura, problem je sonce, če si mu izpostavljen sredi dneva. Vendar je to sonce skoraj enako močno tudi konec maja, junija in septembra, ko so temperature okolja precej nižje in zaradi tega niti ne opazimo, da pripeka, škoduje pa enako, kot poleti.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Ne razburjaj se
smile-1.gif

In ne, nisem se prenaziral. Kosila ponavadi niti vidim ne, razen ce prespim zajtrk, kar pa je ob otroku malo tezje
smile-1.gif
Torej zajtrk, kaksen prigrizek na plazi in vecerja. Vse v normalnih kolicinah. Je pa res, da kaksni rusi nosijo na mizo enormne kolicine hrane.

Glede vrocine.. sam imam povecano izlocanje znoja (BTW: obstaja za to kaksno zdravilo?, 25 let nazaj dohtarjem ni bilo nic jasno
smile-1.gif
) pa mi je v Egiptu cist fino. Ni vlage in vrocine niti ne obcutim. Res pa se ni pametno praziti na direktnem soncu.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

potrebujem en kratek nasvet...

v kratkem grem prvič v Egipt z agencijo, pa me zanima, kako je kaj z denarjem; se pravi, ali moram menjat v lokalno tarifo, dvignit na bankomatu ipd.
Ali je mogoče lokalni denar menjat nazaj za evre npr. na letališču?
Kaj pa napitnine po hotelih...majo raje € ali $? Koliko npr. dati natakarju ali sobarici?


Hvala in LP, Matjaž
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
V večini hotelov imaš bankomate v katere das evre, ven ti pa vrže njihove funte... isto gre tudi obratno. Samo ti bankomati ne funkcionirajo non-stop, za vikend ponavadi sploh ne.

Za napitnine je pa vseeno... Samo moraš vedeti da v hotelih natakarji zaslužijo cca. 100€ na mesec, tako da se jim načeloma ne daje več kot 1€,$ oz 5 njihovih.

LP
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
V večini hotelov imaš bankomate v katere das evre, ven ti pa vrže njihove funte... isto gre tudi obratno. Samo ti bankomati ne funkcionirajo non-stop, za vikend ponavadi sploh ne.

Za napitnine je pa vseeno... Samo moraš vedeti da v hotelih natakarji zaslužijo cca. 100€ na mesec, tako da se jim načeloma ne daje več kot 1€,$ oz 5 njihovih.

LP

Marjan, hvala za nasvet!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi: ... v kratkem grem prvič v Egipt

Če letiš 19.oktobra iz Lj se vidimo na letalu?!

Sicer je pa tam tako, da se ti prvi dan predstavi tip, ki ti bo pospravljal sobo in če mu daš na začetku 10 funtov (1,3 EUR) in potem še enkrat ali dvakrat enako vsoto, ti bo v veliko pomoč, če (ko!) boš kaj potreboval. Ne dajaj pa jim EUR kovancev, ker jih ne more uporabiti. Boš pa videl Ruse, ki dajejo napitnino v papirnatih $ (1$ = 6 EGP, 1 EUR=7,8 EGP). Jaz lokalno valuto vedno dvigam na bankomatih, vendar ne s kreditno kartico ampak s kartico Maestro. V principu lahko na koncu, na letališču funte menjaš nazaj v EURe.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi: ... v kratkem grem prvič v Egipt

Če letiš 19.oktobra iz Lj se vidimo na letalu?!

Sicer je pa tam tako, da se ti prvi dan predstavi tip, ki ti bo pospravljal sobo in če mu daš na začetku 10 funtov (1,3 EUR) in potem še enkrat ali dvakrat enako vsoto, ti bo v veliko pomoč, če (ko!) boš kaj potreboval. Ne dajaj pa jim EUR kovancev, ker jih ne more uporabiti. Boš pa videl Ruse, ki dajejo napitnino v papirnatih $ (1$ = 6 EGP, 1 EUR=7,8 EGP). Jaz lokalno valuto vedno dvigam na bankomatih, vendar ne s kreditno kartico ampak s kartico Maestro. V principu lahko na koncu, na letališču funte menjaš nazaj v EURe.

Hm, izgleda, da ne bova na istem letalu...js grem 5.10.
Za tole glede kovancev pa ful hvala, ker sem jih že imel pripravljene. Bom kar dvignil na BA njihov dnar pa mir. Tole z napitninami po teh resortih mi je čist mimo in nimam izkušenj.

Hvala!
 

Glupoteus

Pripravnik
9. avg 2007
138
3
18
Da si sposodim temo, kateri hotel se splača vzet v Sharmu; da ima rif za snorklat in da sta hotel in hrana solidna?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Tudi jaz sem nekako začel razmišljati o Egiptu (Sharm/Hurgada) in me zanima če mi lahko kdo priporoči kakšen TOP hotel. Gledam en kup 5* hotelov in se pri milem bogu ne morem odločiti.
Ženo bi rad presenetil z razvajanjem v kakšnem oh in ah hotelu, pa se najbolj zanesem na izkušnje ljudi, kateri so že bili oz. poznajo zadeve.

Hvala
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
Jaz bom probal zeno tako razvajat, da sem jo konec meseca vpisal v tecaj kajtanja v soma bayu. Ce prav zemljevid berem je to malo naprej od hurgade. Lp!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
egipt pa hotel z 5imi zvezdicami zna bit loterija.ali si jih sploh ne zasluži ali pa si med samimi rusi ki pa se obnašajo vsi vemo kako.mal poglej izbrane hotele ki so ti všeč in prečekiraj slike in mnenja na tripadvisorju.sam osebno priporočam rajši marsa alam kot hurgado ali sharm.manj teženja tusristom,manj hotelov in manj oziroma nič rusov.drugače pa letos planiram it na križarjenje po nilu da spoznam pravi egipt ker ti resorti ob morju so bolj tako tako,vsaj jaz se jih hitro najem
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Sama zloba te je Jason, kajtanje ni ravno preprosto in staro bo izmučilo, da bo zvečer samo padla v posteljo
evil.gif

Ti pa v lov na sveže meso
hysterical-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Poglej
- Royal Savoy hotel*****
- Four Seasons*****
- Savoy*****
- Magic Life je tudi dober ampak servis niti približno tako dober kot v zgornjih hotelih
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Jaz sem bil v Carribean World Resort.
http://www.caribbeanworldresorts.com/
Zelo lep kompleks hotelov, morje z mivko takoj zraven, par bazenov, hrana odlična ...

Ko smo pobirali ljudi iz drugih hotelov zaradi izletov, so se mi vsi na prvi pogled zdeli precej slabše urejeni, čeprav bolj poimensko znani.
Aja, pa zelo ugoden je bil takrat (500€) , čeprav sva imela že samo teraso večjo od mojega stanovanja.
grin1.gif
Pa še pogled na morje.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Ker se verjetno odpravljem v Sharm, me zanima, kako je z opremo za snorklanje? A je potrebno svojo opremo zraven peljati, doli kupiti...
Kakšne so vaše izkušnje?

lp
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
V Egiptu še nisem bila. Povsod drugje, kjer sem bila in je bila možnost snorkljanja, so zraven ponujali tudi izposojo opreme (precej poceni).
lp