Hurgada / Sharm

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Zanima me vaše izkušnje. Do sedaj sem vedno hodil v dalmacijo letos bom pa spremenil destinacijo in bi jo mahnil proti Egiptu. Kakor sem si preko interneta malo prebral je Šarm čisto turistični. V Hurgadi so pa tudi domačini in malo začutiš tega življenja. Načeloma grem na dopust lenariti in bolj malo po izletih razen snorklati bi šel. Ostalo pa bol vse štiri od sebe.

Kakšno je vaše mnenje tisti, ki ste že bili v enem od teh dveh letovišč oz. obeh.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Sem bil v obeh in se mi kot kraj za poležavanje in kopanje bolj dopade Hurghada. Lepši je dostop do morja, saj ni skal in pečin.
Je pa zato v Sharmu bistveno več za videt pod vodo.
Če hočeš domačnost, pa moraš iti v staro mesto Hurghada, ne v letovišče. S tem da, če nisi navajen na njihov "stil" zna biti kar hudo
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.500
5.675
113
Jaz sem bil nekaj let nazaj v Hurghadi in občutil "domači duh" mesta. Z žensko sma pač malo vandrala in prišla v malo bolj zakotno ulico. Sicer ne vem kako sma se znašla v tisti trgovini in zakaj sma lezla vanjo, ampak zgodilo se je da smo se notri skoraj stepli. Namreč prodajalec ti kar vsiljuje nekaj za kaj nisi prišel gledat, prvo prfume, potem olja, pa cingle, pa rute. In za vsako stvar ki se mu zdi da ti je vsaj malo všeč ti kar v vrečko baše. Ampak to da jaz povoham parfum in rečem "ma ja saj diši" še ne pomeni da ga bom kupil. In seveda na koncu ded pove ceno za razne kozlarije ki mi jih je skupaj nalil in zbasal v vrečko in reče cena 60 eurov. Pa ga gledam če je normalen
sprasujem se.gif
". No na koncu sem vseeno tam pustil 15 eur in tričetrt njegovih parfumov, ker jih res nisem hotel imet.
V glavnem držite se glavne ulice, tam so cene na izdelkih, handlat pa se da kakih 10 - 20 posto. S tem da ti ne vsiljujejo tistega česar absolutno ne rabiš.
Da ne omenim vožnje s taksijem nazaj v hotel. Zvečer se je že stemnilo, vozil pa je en bradati muđahedin, avto brez luči, na radiju pa stroga pro Alah - kill Americans propaganda... Še zdaj se ob nedeljskih mašah zahvalim Bogu, da sem cel prišel nazaj v hotel.

Zaradi tega grem na te allinclusive počitnice raje v Turčijo. Je manj muslimansko zaglajena dežela.
 
Nazadnje urejeno:

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Sharm mi je bil všeč, vendar prodajalci pa so mi na koncu bili tako tečni, da mi sploh več ni bilo nikamor za it. Najraje bi v hotelu ležal. No, morje je fantastično lepo in toplo. Priporočam snorklanje. Res vidiš svašta v morju. Drugače pa, če si že enkrat tam ti priporočam ogled Caira, mislim, da je iz Hurgade in iz Scharma enako oddaljen. Pripravljen moraš tudi bit na napitnine. Vsak ki gre mimo tebe in ti z hitrim gibanjem prinese malo vetriča od tebe pričakuje napitnino. Je pa zanimiv narod to. Okoli hotela cel dan pucajo, zalivajo travo, čistijo smeti. 5m vstran od hotela takorekoč preko ceste pa kupi smeti. Pa tudi hrana mi ni najbolj dišala. Nekak mi ni pasalo nič prav jest. Je neko doživetje in fajn dopusto. Sam se še bom zagotovo vrnil.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Pa sej ni tako hudo
smile-1.gif
Če greš v hotel potem načeloma ni problema. Greš na zajtrk, plaža, kosilo, plaža, večerja, spanje.
Če pa greš malce na "ogled" pa moraš biti malenkost pripravljen da ti težijo na vsakem koraku. Vožnja je res kriza! Se je moja nazadnje na enega šoferja tako drla, da sem mislil, da naju bo ven vrgel
redface-1.gif
Pa sva bila že 4x v egiptu in poznava zadeve...

Amapk tudi v takšno gostilno sva se brez težav vsedla
nahrung002.gif

1492503-soma.jpg
 

Priponke

  • 1492503-soma.jpg
    1492503-soma.jpg
    46,4 KB · Ogledi: 188

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.500
5.675
113
Saj ne rečem, Hoteli so top, če greš v 5* , to ni kaj. Vsi prijazni, čistijo, zalivajo. Ampak tile vedo, kaj je turist, in tudi v službo so bili sprejeti čez grozno selekcijo. Če pa greš v mesto, pa me mine do vsega. Da pa si v zgornji "gostilni" sedel, pa tudi ne vem kaj ti je blo..
smile-1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Še to sem pozabil napisat. Če greš v Egipt, nikar ne hodi julija in avgusta. Je hudo, hudo vroče. Ko sva bila v Hurghadi je bilo še kar ok, ker je pihal konkreten veter, v Sharmu pa je bilo brezveterje in zjutraj ob 8.00 že blizu 40. Ni za zdržat
smile-1.gif

Sicer je pa morje lepo in se bom še sigurno vrnil - ne vem pa, če bom več šel v Cairo ali kamorkoli, kjer je pridih domačnosti - velika večina jih je res tečnih.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Odsvetujem Egipt, bil predlani decembra 2010, katastrofa, vsiljivost prodajalcev na višku, pred tedni Tuniziji čisto drugi svet.....
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
He he, moja je bila novembra, pa je jamrala, da je vroče za pop*zdit.
Za plažo je OK, za kake oglede ali potovanja pa katastrofa.

Je pa to čisti "texas", imaš en kvadratni kilometer urejenih hotelov in plaže, izven pa isto, kot če za časa Julija Cezara bil...

Pa še ta urejenost tak "niha".

Govorim za Hurghado.

Plaže so tudi odmerjene po 20 metrov na hotel.

Če je kdo navajen na "neskončne razsežnosti" jadranskih plaž, mu bo malo čudno.

Voda pa je res lepa. Pa plaža načeloma tudi (povečini je mivka).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Lepo, da si se odločil poizkusiti še kaj drugega, pa še ceneje in prijetneje je, kot pri naših sosedih. Vse, kar so napisali ostali je po malem res. In če v Egiptu pričakuješ od 5* hotela enako kot v Evropi, boš tam res nesrečen.

Od leta 2004 sem bil tam že 10x (prej kot v mesecu dni bom spet tam) in nikoli nisem bil razočaran, ker sem se prej pozanimal, kaj tam lahko pričakujem in česa tam ne bom deležen. Zelo pomembno je, kaj bi tam rad počel in na osnovi tega izbereš kraj in nato še hotel.

Tistim, ki gredo tja prvič svetujem, da gredo v Hurgado ali okolico, sa je od tam prilično blizu do Luxorja in doline kraljev ter kraljic, pa še česa iz zgodovine Egipta. Ta je enodnevni izlet, nato priporočam še en dan snorklanja z ladjico in eno popoldne in večer v puščavi, ostalo pa razvajanje v hotelu in na plaži. Če si omisliš hotel v bližini Hurgade/Daharja, si zato lahko peš "v prostem času" ogledejuš mesto in nakupuješ in v kakšnih bolj zakotnih predelih Daharja spoznaš čisto prave domačine (v Sharmu ji ni), če pa si v hotelu v kakšnem "zalivu" južneje, proti mestu Safaga ali Marsa Alam, pa imaš tam boljše hotele in možnost snorklanja direktno iz hotelske plaže.

Če te zgodovina Egipta ne zanima in ti je najpomembneje uživanje v hotelu, bazenih in snorklanje, pa si omisli Sharm in obvezno hotel ob morju in to takega, da ima lep koralni greben kot podaljšek hotelske plaže.

Enodnevni izleti v Kairo in ogled piramid, ter muzeja so bili organizirani iz obeh destinacij, vendar pa v teh časih odsvetujem tak izlet.

V vsakem primeru pa je zelo pomembno kje hotel leži in da ni slabši od 4*. Na spletu najdeš veliko podatkov o prav vseh hotelih. Nekateri so prijazni družinam, drugi parom, nekateri imajo odlično zabavo, drugi spet prelepe koralne grebene, itd. Nikakor pa ne pričakuj odlične hrane in u nulo čistih sob. Takoj ko se vseliš, se ti predstavi čistilec in če mu dvakrat ali trikrat v enem tednu v roke stisneš 10 ali 20 funtov (1.5 ali 3 EUR), bo poskrbel, da ti bo udobno in prijetno.

Tunizija, tam sem preživel precej tednov in tam je res kaj videti (El Džem, Matmata, puščava, slana puščava, Tozeur, oaze, Kairoan, Souse, Tunis, Džerba, ...) in vse skupaj je sorazmerno blizu. Vse to pa lahko vidiš v enem ali dveh obiskih Tunizije, potem pa si "obsojen" na hotel, medtem ko so v Egiptu koralni grebeni in če se potapljaš ali snorklaš, imaš tam kaj početi 10 in več let (kot jaz, ki se bom letos lahko phvalil, da sem v Sharmu obiskal in presnorklal ter se prosto potapljal v prav vseh zalivih od Ras Mohameda, do Nabqa - zračne linije cca 40 km)

In če greš snorklat poskrbi, da boš lahko pod vodo fotografiral in snemal!
Poglej, kaj sem v Egiptu pod vodo videl jaz (vse je bilo posneto med snorklanjem in prostim potapljanjem)
http://public.fotki.com/Primoz/
https://www.youtube.com/user/PrimozP/videos?view=1
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Razmisli še o Tuniziji. Kaka El Mouradi veriga hotelov recimo ne moreš zgrešit, nujno vsaj 4 zvezdice, še raje 5. Se da last-minute julija dobit za enih 400eur na osebo all inclusive, 100 eur mimo tega ne boš zapravil, nimaš za kaj. Enih 50 za napitnino računaj, pa si zmagal. Zunaj vroče, voda topla, plaže lepe. Egipt ni tako miren kot misliš ta trenutek, samo nič se ne poroča o tem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
. Egipt ni tako miren kot misliš ta trenutek, samo nič se ne poroča o tem.

Vendar če si v hotelu oziroma turističnih delih mesta tega ne boš čutil...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem bil v decembru, pa ni bilo nič za "čutit".
(Hurghada, kot že omenjeno)
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Ne vem, ce je kdo ze omenil. Ne pij vode, razen usteklenicene. Niti ne uporabljal ledu (ce je le mozno), pa ceprav trdijo, da je narejen iz usteklenicene vode. Izogibaj se sadja, ki se "pere". Sicer pa v potovalko pol litra domacega snopca, pa bo
smile-1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
ja, to pa res. Izogibaj se vsemu, kar je kakorkoli povezano z vodo. Sadje, solata. Zobe sem si umival z vodo iz steklenice. Je pa zanimivo tuširanje in še bolj umivanje las
smile-1.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Po tusiranju in umivanju zob (tudi z vodo iz steklenice) sem obvezno spil pozirek snopcka. Prvic, ko sem bil dol, je bilo prevec ur prezivetih na wc-ju
hysterical-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Teh problemov jaz začuda nisem imel.
Pil sicer nisem te vode, ampak tuširal in zobe pa sem umival.

(pred Tunizijo sem neke praške prej jemal, da se kao želodec pripravi... sem nedavno stran vrgel, tako da ne vem kak se mu pravi)
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Moje izkušnje glede vode v Hurgadi so zgolj pozitivne, tuširau, prau zobe, jedel sadje, pil led... BP.... Res pa da sem izdatno splakoval z alkoholom =)....

Če ne pa vozniki so za odstrel, sploh taksisti... kolegica je dobila skor živčnega enkrat od mesta do hotela... vozniki hotelskih kombijev so bolj umirjeni.

Nekdo je pisal o nekem "duhu mesta", mene ni prepričal... pač eno izmed arabskih turističnih središč, kjer poskušajo za vsako ceno izbezati kak funt iz tebe... Ampak sem šel s tem zavedanjem tja, tako da se nisem preveč s tem obremenjeval...