Hrvaški se gre turizem

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Hočem mu povedat samo, da naj ne fejka nekega domoljubja....bla bla bla domovina narod bla bla......pol pa slovenski dnar iz pufov tujcem nese
uf-1.gif

Naj prizna da je vaginca, ki se mu gre samo lastno rit in užitek, za narod in domovino mu pa dol visi.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.801
5.721
113
Val 202 ‏@Val202
Policija odsvetuje pot proti Bledu (in naprej proti Bohinju, Pokljuki). Parkirišča zasedena. Kilometrski zastoj že na AC pred izvozom Lesce.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
KSZ, ne vem kam nekateri hodite na dopust ampak tlele v Baski (Krk) se mi ob cenah v Konzumu samo smeji. VSE, cisto VSE je ceneje kot pri nas v Mercatorju, Sparu ali TUSu! Od gelov za tusiranje, pijace do mesnin in pralnih praskov! Tudi pivo ampak ga ne pijem, no usteklenicena voda je draga, to je pa tudi vse.

zmaga.gif
<potem je enako kot prejšnja leta.

Hrana je tudi v restavracijah precej poceni, za ljubitelje piva imaš v oštariji na rivi Tuborg po 10kun.

Letos smo menjali destinacijo in šli za 14 dni v Mandre na Pag. Vrhunska izbira za mirne družinske počitnice.
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Zaradi visokega računa skoraj umrla na Hvaru

Citat:
Prva runda je stala 1000 kun, druga 20.000, tretja 60.000, zadnja pa 150.000. Ko sta slišala, za kakšne številke gre, sta se razhudila, plačati pa nista hotela. Kmalu sta pristala v sobi, kjer sta preživljala prave scene iz filmskih kriminalk. Poleg groženj (prednjačil je 27-letni natakar Enis) z elektrošokerjem so enemu od njiju dali tudi nož pod vrat. Mučenje se je končalo, ko sta se poslovila od kreditnih kartic, uslužbencem lokala pa sta povedala tudi PIN-kode.

Navali narode!
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Joj, kakšne bebuloze nekateri tule pišete, pa saj to ni res... Če vas kockice motijo ne hodit tja dol, pa je:) Jaz bom še vedno hodil na moj omiljeni otok, kjer pivo spijem za 12-13 kun, otroci poližejo kepico za 7 kun, štacuna pa ma cene približno iste, s tem, da moja, ki je po narodnosti Gorenjka hudo dobro pozna cene tu in zato na zalogo kupuje ama miljon reči, like zobno pasto paradontax, ki je tam menda vredna ravno tretjino naše:)
Zdaj, če že primerjate cene piva, pol jih primerjajte z našimi turističnimi kraji, npr. Portorož ali pa Bled s Porečom, Umagom ali pa Splitom... po želji. Ne pa neke vukojebine, npr. Spodnjega dupleka z Dubrovnikom.
Paradontax pride okoli 24 kun-dobre 3e, prinas pa je slabih 5
Na hrvaškem petrolu, 10 kg plinska flaša propan butana stane okol 10€ pri nas pa 20€.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Zakaj pa rabiš na dopustu propan flaše? za konzerve gret? pol pa že bolje, če ostaneš doma.
smile-1.gif
Kaj pa vem? Nekako raje jem pečene ribe kot surove. A ti ne?
Pa kakšne škampe na buzaro imam tud raje tople kot mrzle. In zato rabim ogenj, energijo. Propan butan.
A ti uživaš raje surovo hrano?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Zakaj pa rabiš na dopustu propan flaše? za konzerve gret? pol pa že bolje, če ostaneš doma.
smile-1.gif
Kaj pa vem? Nekako raje jem pečene ribe kot surove. A ti ne?
Pa kakšne škampe na buzaro imam tud raje tople kot mrzle. In zato rabim ogenj, energijo. Propan butan.
A ti uživaš raje surovo hrano?
Aja, tako imate pri vas..torej enako kot doma-peæete in kuhate si..pri nas pa gremo na DOPUST, zato nam pečejo in kuhajo v restavracijah in hotelih.
Torej, še enkrat- bolje, da ostaneš doma, če si hodiš na hrvaško konzerve gret, ali kako?
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.443
96
48
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Zakaj pa rabiš na dopustu propan flaše? za konzerve gret? pol pa že bolje, če ostaneš doma.
smile-1.gif
Kaj pa vem? Nekako raje jem pečene ribe kot surove. A ti ne?
Pa kakšne škampe na buzaro imam tud raje tople kot mrzle. In zato rabim ogenj, energijo. Propan butan.
A ti uživaš raje surovo hrano?
Aja, tako imate pri vas..torej enako kot doma-peæete in kuhate si..pri nas pa gremo na DOPUST, zato nam pečejo in kuhajo v restavracijah in hotelih.
Torej, še enkrat- bolje, da ostaneš doma, če si hodiš na hrvaško konzerve gret, ali kako?

Kako pa veš kaj vse delajo s hrano, ki ti jo servirajo kasneje na mizo
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Zakaj pa rabiš na dopustu propan flaše? za konzerve gret? pol pa že bolje, če ostaneš doma.
smile-1.gif
Kaj pa vem? Nekako raje jem pečene ribe kot surove. A ti ne?
Pa kakšne škampe na buzaro imam tud raje tople kot mrzle. In zato rabim ogenj, energijo. Propan butan.
A ti uživaš raje surovo hrano?
Aja, tako imate pri vas..torej enako kot doma-peæete in kuhate si..pri nas pa gremo na DOPUST, zato nam pečejo in kuhajo v restavracijah in hotelih.
Torej, še enkrat- bolje, da ostaneš doma, če si hodiš na hrvaško konzerve gret, ali kako?
Gattič, men roštiljada in kuhanje morskih dobrot na dopustu, predstavlja sprostitev in ritual. Men take stvari niso v breme. Tebi lenuhu in ostalim privilegiranim komunistom, pa je kuhanje in peka rib, napor, ker pač niste navajeni nič delat.

Pa še nekaj ti bo strdec povedal.
Hudičevo srečo moraš imet da na obali trofiš dobro pripravljeno ribo. Hudičevo srečo. Večina restavracij slabo pripravi ribje jedi. Seveda obstajajo tudi izjeme in lahko trofiš dobro klopo. Ampak te so redke in ni za reskirat.
Jaz pripravim ribico kot se šika in takko kot je treba,
To je stardecov ritual, to je uživanjcija. In stardec zna to. In za pripravo te uživancije, potrebujem, med drugim, tudi flašo propan butan plina, ki je na hrvaškem za 50% cenejši kot v sloveniji.
Ti pa, ker ne znaš nič delat niti nič spečt, niti ne veš kaj je sploh dobro, pa hodiš k tisim sezonskim priložnostnim pekom in pocarjem, na ribo in pol misliš, da si nevem kaj požrl. Ostanke..
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Stardec, saj vem, da si še ti iz unih "rdečih" časov, ko ste se šli počitnice prek poceni sindikalnih prikolic in ti je v užitek malo prčkati in kuhati makarone in pripravljati solato v baldahinu pred prikolico. Zvečer pa čakati na pomolu s palico v roki v upanju, da se ti bo obesila kakšna "babica" ali "igla" na trnek..vso to zastopim, posebej pa te zastopim zdaj, ko si v penziji.
Ampak, podobne stvari jaz lahko delam doma-si pečem ribe, da lov na divjad ne omenjam, dopust je pa dopust. tolk na kratko..
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Ampak, podobne stvari jaz lahko delam doma-si pečem ribe, da lov na divjad ne omenjam, dopust je pa dopust. tolk na kratko
Hja, enako potem jaz lahko tebe vprašam.
A v sloveniji pa nimaš gostilen s hrano, da hodiš potem na hrvaško v njihove gostilne jest?
Saj pol, po tvoji teoriji, si lahko skoz doma. Ne rabiš hodit na hrvaško.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Kje sem pa rekel, da hodim na kroaško?
cool-1.gif
Hja, naslov teme je "Hrvaški se gre turizem"
Sem potem logično mislu, da se midva pogovarjava o hrvaškem turizmu in o hrvaški ceni plina, ki je primerjalno cenejši od našega.
O čem pa pol ti pravzaprav govoriš?
O kačah?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
To je res, ampak, najina debata je zavila na dopust kot dopust, kako ga preživeti ipd-ni bila eksplicitno omenjena ravno hrvaška, a veš, stardec...malo ozko ti gledaš, kot v vseh drugih stvareh-odpri se.
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Ok. Saj pol pa v tistem segmentu, ko sem omenil hrvaško, pač pomensko vzemi termin splošno. Tud na splošno, ne samo na hrvaškem, rad jem dobro in rad kaj dobrega spečem.
Tud kadar grem na kakšen dopust ali npr izlet v Avstrijo, rad kaj dobrega spečem. Pred vsem meso. Ker roko na srce, mesne jedi v Avstriji po avstrijskem receptu, so mi pa res zanič. Brez okusa.
Ko sem na zadnje pri Avstrijskem gospodarju na kmečkem turizmu, jaz po svojem receptu na roštilju spekel navaden svinjski šinjek in ga potem v roke ponudil jodlarju, si je hotel Herman prste pojest . Je rekel; stardec, das ist gut, zer zer gut.
Ko pa sem Hermanu nalil še kozarček mojega domačega cvička in potegnu frajtonarco, ga pa potem nisem mogel več spravit od piskra in pletenke. Je kar zraven ostal in jodlal na moje komade. Dokler ni vsega zmanjkalo, ni hotel it spat k svoji Ingrid. Čeprav ga je že s postelje naga klicala.
 
Nazadnje urejeno: