Hotel/penzion okolica Kölna marca

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Torej v okolici Kölna bi rabil dve enoposteljni sobi nekje med 10-14 marcom za dve do tri noči. +-50km od sejma v Kölnu. Ima kdo kaj za priporočit al bo treba kar na booking?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
To, da je tam dobit prenočišče po pametni ceni, ti je verjetno že dolgo jasno.
Ko sem pred 4 leti šel na IDS, sem na koncu pristal v Ibis Düsseldorf Hbf. Sobe so pač bolj basic, cena pa je bila kljub plačilu parkiranja v parkirni hiši železniše postaje (imaš popust če si njihov gost), bolj sprejemljiva kot praktično vse kar ostalo kar sem gledal. Če imaš vstopnico za IDS, ti le-ta velja tudi za vlak, ampak ne za celo pot od Düsseldorfa, tako da je treba kupiti še vozovnico za del poti. Mislim da je vstopnica takrat veljala do Langenfelda.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Tudi to je varianta.
Dobro pri Kölner Messe je to, da ima neposredno zraven železniško postajo, tako da če prideš z vlakom izstopiš direkt pred sejmiščem, pa da se ne utrujaš z avtom...
Pa če boš z avtom tam okoli kolovratil, rabiš Umwelt Plakette - mimogrede prideš v center mesta...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Če boš z avtom, se ti mogoče splača pogledat še NL takoj za mejo. Jaz sem šel enkrat zadnji trenutek na Photokino in je bilo nemogoče dobiti karkoli po normalni ceni v radiju 50km. Potem sem našel v NL tik ob meji lep družinski penzion za 50€ na noč z zajtrkom. V eno smer je bilo 90km, slaba ura vožnje. Skupaj z benzom še vedno ceneje od 100+ na noč v DE.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.599
1.385
113
Emona / Carnium
Jaz sem letel na letališče Weeze in tam tudi 2x prespal. Je pa res, da sem vse sestanke na sejmu opravil v enem (dopol)dnevu in nisem niti iskal drage namestitve, ker sem tretji dan že letel nazaj.
Letališče je nekdanja RAF baza, namestitev je skromna a čista. Za eno noč ok, za kaj več pa ne bi priporočal. Do Kölna sem šel z vlakom. Nazaj grede se mi je kar mudilo, ker so na vlak uleteli navijači Mönchengladbach-a, ki so se odpravljali na tekmo z Borussio in je bilo res pestro
smile-1.gif
, tako, da sem, da ne bi zamudil letala, v Weezu vzel taxi za na letališče (5 minut divje vožnje stran).