Hostel, kaj in kako, mnenja

mr_

Guru
20. sep 2007
9.289
2.675
113
Dragi alterjevci, povprasal bi vas za mnenja, nasvete, kaj je pomembno pri Hostlu. Ok, cena, pol pa vse ostalo, kako naj izgleda recepcija, kaj je 'must have', vse kar vam pride na pamet... tnx
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Dobra lokacija, skupni prostor za druženje z npr. biljard mizo in barom, terasa, prijazno osebje, možnost kuhanja (vsaj kakšen toast in kava,čaj) ali pa možnost naročila obrokov (vsaj zajtrk). Čiste sobe, lično opremljene. Brisače, posteljnina vključeno v ceno, pralni stroj... Brezplačen wif i:)
Eto, tko na hitro
lp
 

Kadet

Pripravnik
3. feb 2014
53
0
6
Se odpira kaj novega ali samo nekdo potrebuje ideje za kako seminarsko nalogo?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.289
2.675
113
Kolega rabi ideje kako izboljsat obstojece stanje.
smile-1.gif
Tko da nic novega, samo zelja po izboljsanju.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.602
113
meni ful pomembno. Vrata ki ne treskajo :D Torej da se povsod vrata mehko zapirajo, da lahko spiš in ne poslušaš celo noč nabijanja
smile-1.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
OK, zdej greste že v detajle. Jaz bi najprej opredelil za kakšen hostel gre, torej ali je to budget hostel za folk ki kupuje v Hoferju in Lidlu (
evil.gif
), ali gre za nek malce bolj spedenan hostel kjer so cene primerljive motelom/hotelom.

Vsekakor pa če posplošim bi v vsakem hostlu (študentskega tipa) morale biti:
- neke športne zadeve ala fuzbal mize, pinkponk mize,
- kaka mini prodajalna hrane (čipsi, ustekleničena voda, sokovi itd.),
- omarica s spominki za dodatne €.

Potem pa itak; nek vsaj minimalen standard čistoče, čiste brisače (marsikater hostel zaračunava brisače kar se mi zdi malo mimo, ni pa neumna ideja, da se vzame depozit recimo 10€ za dve brisači v izogib kakim židom ki ti bodo v dveh tednih pokradli...). Bolj kot netreskajoča vrata bi bilo pomembno investirat v neškripajoče pograde in ene poceni jogije iz katerih ti ven ne bo sredi noči pogledala 'šprikla'. Ponudba shrambe prtljage po check outu, fleksibilnost osebja za zgodnje check ine ipd. pa naj bi bila itak logična, če si v tem biznisu. Če ni skrivnost, za kateri hostel gre, bomo lahko malce bolj natančno svetovali..

Aja, tripadvisor in drugi reviewi so izrednega pomena. Marsikaj zveš, kar ti gostje v faco sicer ne bi povedali.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
prvo to da si na bookingu,drugo da imaš na tripadvisorju možnost komentiranja nastanitve,če tet am ni odpade 90% gostov.
hostel je fino če ima prostor 8pozimi zaprt,poleti odprt)kjer se lahko stanovalci družijo,pogledajo kako tekmo,spijejo pivo.kot je nekdo omenil neko osnovno zalogo čipsa ipd ter pijače,čistoča in še enkrat čistoča,sploh sanitarij ki so v hostlu ponavadi skupne.kar je najoblj pomembno pri meni ko letam naokoli-prvi stik z zaposlenimi-lastnikom.velikokrat naletim na ljudi ki so zelo prijateljski in ti delijo nasvete kaj pogledat,kam jest,kam v šoping...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.289
2.675
113
Gre se za dijaski/studentski dom/hostel in pol je mal zbrkano vse skupaj.