Home mini foto-studio

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Namenil sem si narediti nekakšen mini studio. Kar tako - za hišno uporabo. Frend mi je predlagal nekaj v tem stilu. Ideja se mi zdi zelo vredu. Zastavlja se mi le vprašanje, kakšne luči (žarnice) montirat, zaradi barvne svetlobe pač. Neonka po moje ne pride v poštev. Mogoče kakšne halogenke ali pa morda kakšne varčne?
Če že bom delal ta okvir, imam namen naredit osvetlitev iz vseh štirih stranic. Tako da bo možna različna kombinacija prižiganja in ugašanja luči.

Dobrodošel je kakšen nasvet, ideja in izkušnja.
17758-icon_confused.gif



lp
Dolfe
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
To mislis torej lightbox al kako se temu rece? Ne studio za delanje portretov, aktov,....

Tudi jaz sem ze razmisljal o cem podobnem, samo so bile luci precej drage.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Slikal bi manjše okrasne predmete. Fleš naredi preveč odbleska, kljub "pola" filtru.



Hja, saj luči so problem. Rad bi malce improviziral. Sicer pa bodo posnetki tako v RAW, kjer se da to lepo popravit. Ampak vseeno bi se rad čim bolj približal nevtralni svetlobi.



lp
 
Nazadnje urejeno:

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Pozabi na neonke - utripajo in kaj rado se zgodi, da ravno takrat ko fotkaš "ugasne". Primerni bi bili navadni reflektorji itd. - sej povdarek je ravno na razpršeni svetlobi in ne na moči, halogenke pa tudi imajo večinoma ozek snop.
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Poceni in vredu rešitev so navadni gradbeni reflektorji na stojalu. Lepo ga prilagajaš kakor ti pač paše (višina naklon). Sam sem na kabel namestil zatemnilno stikalo in ker močnejšega od 200W nisem našel zamenjal 500W žarnico z 150W.

Za mehkejšo svetlobo sem nesel stekelce k steklarju, ta pa mi je po meri odrezal peskano steklo.

grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Uj, saj ne mislim švasat. Prehudo.
grin1.gif


V sprednji okvir bi namestil več lučk. Te bi po želji prižigal / ugašal, tako da bi lahko dobil tudi željene sence.
Ne vem .......... nekako se mi zdi, da bi montiral kar male halogenske lučke. Precej enostavno za zmontirat in za krmilit. Barva svetlobe bi pa po moje tudi kar ustrezala.
Vse skupaj pa bi bilo nekje 60 cm visoko in 100 cm široko.
a015.gif


lp
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Hm .. za takšno malo zadevo pa znajo bit halogenke ravno prave
smile-1.gif

Sej dobiš tudi halogenske žarnice z 'mlečnim' steklom za mehkejšo svetlobo recimo.
 

bushi

Pripravnik
12. avg 2007
381
0
16
Obišči stran
dajte malo prilepite vase domace studije... da sploh malo vidim, kako se naj lotim postavljanje svojega... kaj je pa najboljse vzeti za okvir? bele deske oz. ploščo pač...?
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Če misliš belo ozadje imeti, potem bo skoraj nujno pobarvati površine z belo mat barvo ali pa obleči s primerno tkanino. Isto seveda velja tudi za črno, samo tam niti ni važno ali je tkanina napeta na površine, oz. je včasih še bolj dinamično, če ni preveč napeto.
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Evo jst sem si zadnč naredu, tko uizi "foto studio", sem par dil skup zbil pa obleku v blago.
grims-1.gif


8310151r.jpg

p8310174r.jpg
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, jaz če rabim slikat nekaj "brez ozadja", vzamem tavelik šeleshamer in ga prilepim tako, da se upogne. Prižgem še 1000W reflektor, ga obrnem v strop in slikam, v photoshopu pa sploh ni panike potem tiste bele stran dat, ker je lepo enakomerna.

lp