3. člen (Razvrstitev in kategorizacija orožja) zakona o orožju:
Kategorija A: 1, 2, 3.....
8.HLADNO OROŽJE ...10.
Kategorija D:1, 2,...
8. električni paralizatorji, 9. razpršilci. – iz kategorije D 6. točka do vključno 9. točke v drugo dovoljeno orožje, za katero ni potrebno posebno dovoljenje.
4. člen. (Opredelitev izrazov):
20. Hladno orožje so boksarji, bodala, buzdovani, gumijevke in drugi predmeti, ki so prirejeni za napad.
28. Razpršilci so naprave, ki s pomočjo stisnjenega plina razpršujejo dražljive snovi, ki človeka začasno onesposobijo ali škodujejo njegovemu zdravju.
48. člen (Drugo orožje iz kategorije D)
Polnoletni posamezniki, pravne osebe in podjetniki lahko brez posebnega dovoljenja nabavljajo in imajo v posesti orožje iz 6. do 9. točke kategorije D.
Staro orožje in možnarji se lahko uporabljajo za kulturne in druge prireditve, prepovedano pa jih je uporabljati kot orožje in za njih nabavljati ali pripravljati strelivo.
Če pristojni organ ali trgovec ne moreta ugotoviti letnice izdelave orožja, ga na stroške stranke pošlje v strokovno mnenje komisiji, ki jo imenuje minister, pristojen za notranje zadeve.
Več na
zakon o rožju
Skratka, hladno orožje je prepovedano! Dovoljena je uporaba in posedovanje plinskega razpršilca (solzivca) in el. paralizatorja. Uporaba seveda kot samoobramba.
Na strani
policije si lahko preberete o preventivi in osebni vranosti.
Izvleček: O odločitvi za odvrnitev napada nase temeljito premislite. Za samoobrambo lahko pri sebi nosite električni paralizator ali plinski razpršilec, mlajše pa se lahko vpišete tudi v tečaj samoobrambe.