Hišni kino da/ne?

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Je še aktualno smiselno nabavit kak hišni kino do 150EUR?
recimo dvd/blueray in 5.1 zvočniki?
Predvsem si želim 5.1 ozvočenja.
Ali naj raje nabavim AV reciever in posebej zvočnike? (samo je cena nabave dosti višja)
Ter še eno vprašanje - so spoh recimo kje kakšni TV programi (imam telemach gold extra shemo ) v zvočnem 5.1 zapisu?

Lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
imam 5.1 pa se mi zdi, da je čisto premalo poudarka na zadjih zvočnikih. Pa gledam vse filme v hd dts in opremo imam za to...
Če bi bil jst zvok mojster bi več stvari spustil še na zadnje zvočnike. Največ pogrešam ambientalne zvoke.

Recimo zadnji film, ki je imel solidno poštiman zvok na vse zvončike je mad max fury road.

Kolk sem bil na začetku zagret za 5.1, sem sedaj ko tako malo pomislim razočaran.
Mogoče pa samo premal gledam oz sploh ne znansvetno fantastiko:)

Kar se tv programov tiče, pa imam nastavljeno neki na avtomatiko, ne vem točno kaj. In tam je govor od spredaj, ko pa se začnejo reklame al pa kaka muzika pa spusti na vse zvočnike. Recimo ko so bli uni znani ko pojejo pr avdiæu, je blo ok, ker je bilo med petjem bolj z vseh zvočnikov, bolj si imel občutek "koncerta" oz "dvorane".
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Pod jurja za receiver + zvočniki, dobiš IMO samo igračke in plastik fantastik.

Je pa potem zadevo potrebno še ustrezno nastavit, da nisi razočaran kljub dobri opremi. Nekateri receiverji imajo v ta namen npr. Audyssey tehnologijo, ki celoten postopek zelo poenostavi.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
za 500€ v tujini dobiš kar spodoben resiver in zvočnike,res da ne bo audifilski ampak odšpilal bo pa zelo solidno.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Čisto vstopni model ti ravno ne bo dal dobre prostorske slike. Na kakšnih cenenih zvočnikih, določene zvoke sploh slišal ne boš.
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
5.1 zvok je zakon. Je pa res da si primoran gledat filme/serije višje kakovosti ki imajo v opisi pri zvoku napisano (6 Chanel audio). Moram reči, da zvočnike uporabljam ob gledanju vsakega filma, dostikrat zvočnike uporabljam tudi za radio in pa občasno jih imam priklopljene namesto standardnih tv zvočnikov, ko je kaj "pametnega " na televiziji.
Imam Onkyo ojačevalec in Harman Kardon zvočnike in sam nad obema zelo zadovoljen. Nimaš pa za 150€, kaj sanjat o nabavi opreme. Ko boš imel vsaj 500-750€ se odloči za nakup. V nasprotnem primeru boš kupljeno opremo, naslednji teden prodajal na bolhi, ker pač to ni to kar si imel v mislih.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
ok, torej priporočate nabavo začetku vsaj en dober reciver v rangu 300-400 eur? Priporočila?
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Mene pa nekaj zanima... Imamo Siol tv in opažam, da samo HBO oddaja zvok v 5.1. Vse ostale pa mi receiver pretvori v 5.1.
Imam kaj narobe nastavljeno? Box imam preko HDMI povezanega na receiver, iz receiverja pa potem na TV. Čudi me, ker programov je sedaj kar nekaj v kao HD, a zvok pa še vedno 2.0 stereo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Pod jurja za receiver + zvočniki, dobiš IMO samo igračke in plastik fantastik.

Je pa potem zadevo potrebno še ustrezno nastavit, da nisi razočaran kljub dobri opremi. Nekateri receiverji imajo v ta namen npr. Audyssey tehnologijo, ki celoten postopek zelo poenostavi.

Za jurja dobi spodoben par zvočnikov in receiver.


Priporočam sicer nakup kvalitetnih stereo zvočnikov in receiverja, kasneje dokupiš SUB in center.... in kasneje še zadnje zvočnike.

Kvalitetni stereo sistem in receiver ti da precej boljši zvok kot cheap 5.1 sistem...

Sedaj imam 3.1 sistem. Zadnjih zvočnikov sploh ne pogrešam, ker je že sedaj zvok odličen. Vse skupaj kar imam pa me je stalo cca 1600 EUR.


Imam pa Denon receiver in Monitor Audio bronze zvočnike.
 
Nazadnje urejeno:

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik dwight pravi:
Mene pa nekaj zanima... Imamo Siol tv in opažam, da samo HBO oddaja zvok v 5.1. Vse ostale pa mi receiver pretvori v 5.1.
Imam kaj narobe nastavljeno? Box imam preko HDMI povezanega na receiver, iz receiverja pa potem na TV. Čudi me, ker programov je sedaj kar nekaj v kao HD, a zvok pa še vedno 2.0 stereo.

Ja to je normalno,čeprav sem zadnjič opazil da ima tud HB comedy 5.1
Kinoteka in ostali filmi na izbiro tega nimajo nito ekstra program Kino !
uf-1.gif

Preostane še download ali plačevanje original
cool-1.gif

Drugače so pa v osnovi vsi filmi že več kot 20 let posneti v DD tehniki.
Problem kino sistema je to,da moraš imet orenh zadevo,da ti potem dovolj dobro dela tudi stereo,ker je zvok brez nizkih tonov.
Za spodoben kino je treba dat vsaj 500 evrov samo za resiver,toliko tudi za sprednje fronte in isto za sub ali nekaj manj za center in sourounde zadaj
smile-1.gif

Vse kar vidiš na ekranu gre skozi center,pstali delajo takrat ko prihaja zvok iz dogajanja izven kadra,zato je važno spet kakšen je film.
Recimo ko pade bomba mora užgat da se strese dnevna potem pa lahko uživaš
grims-1.gif
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Citat:
Uporabnik dwight pravi:
Mene pa nekaj zanima... Imamo Siol tv in opažam, da samo HBO oddaja zvok v 5.1. Vse ostale pa mi receiver pretvori v 5.1.
Imam kaj narobe nastavljeno? Box imam preko HDMI povezanega na receiver, iz receiverja pa potem na TV. Čudi me, ker programov je sedaj kar nekaj v kao HD, a zvok pa še vedno 2.0 stereo.

Naj me nekdo popravi če se motim. Mislim pa da Siol box predvaja 5.1 zvok samo z optičnim kablom.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ne pozabite na akustiko prostora. Če imate zanič akustiko ne bo nič špilalo tako kot je treba. Res da se bo razlika med zvočniki poznala a ne bodo zaživeli zaradi akustike prostora.
Pa vedno je dobro pogledati kateri ojačevalec/reciever in zvočniki skup pašejo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa na prave kable si še pozabil;)
No to se že detajli, katerih 99% ljudi itak ne sliši;)

Glede receiverja, obvezno more podpirat čim več audio standardov, pa imet internetni priklop. Ker slej ko prej se boš sprdnil, da bi al upravljal preko telefona, al poslušal musko, ko jo imaš na nekem pc-ju al pa na telefonu, internetni radio...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Tisti kompleti za dobrega stotaka so res stran vrzen denar. Splaca se dat malo vec in imas precej let mir. Jaz sem za svoj komplet dal 800 in mi ze 7 let sluzi odlicno. Je pa tudi res, da ce mislis samo tv gledat, zadeva nekak nima smisla. Ker to raztegovanje zvoka na vse zvocnike je kozlarija, 99% programov ne oddaja v 5.1.
Jaz rad dosti gledam filme, tako da je zadeva nepogresljiva. Kasneje sem se kupil projektor in 3m diagonalno platno.
Tudi dvd in blueray je bedarija. Dvd je mrtev, blueraye pa dvomim da kdo kupuje oz si izposoja v casih torrentov.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Tisti kompleti za dobrega stotaka so res stran vrzen denar. Splaca se dat malo vec in imas precej let mir. Jaz sem za svoj komplet dal 800 in mi ze 7 let sluzi odlicno. Je pa tudi res, da ce mislis samo tv gledat, zadeva nekak nima smisla. Ker to raztegovanje zvoka na vse zvocnike je kozlarija, 99% programov ne oddaja v 5.1.
Jaz rad dosti gledam filme, tako da je zadeva nepogresljiva. Kasneje sem se kupil projektor in 3m diagonalno platno.
Tudi dvd in blueray je bedarija. Dvd je mrtev, blueraye pa dvomim da kdo kupuje oz si izposoja v casih torrentov.

Imam Marantza in Monitor Audio Bronze zvočnike. T2 ne oddaja 5.1 zvoka, vsaj preko HDMI kabla ne. Je pa pri večini filmov kar uporabna Dolby Movie nastavitev, ki iz analognega stereo zvoka "naredi" surround zvok. Kolikor se spomnim je osnovni Dolby izhajal iz dvokanalnega stereo zapisa, niso bile ločene zvočne sledi.

Je pa seveda nekaj čisto drugega če gledaš kakšen iz BluRay-a konvertiran film
smile-1.gif
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
ve kdo kje se občuti razlika med 2.1 in 4.1 soundbarom? 2.1 je stereo z subom ok. Kaj pa 4.1, kdaj slišiš 4 kanale? ali 4.1 soundbar razdeli stereo zvok na 4 kanale?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
ve kdo kje se občuti razlika med 2.1 in 4.1 soundbarom? 2.1 je stereo z subom ok. Kaj pa 4.1, kdaj slišiš 4 kanale? ali 4.1 soundbar razdeli stereo zvok na 4 kanale?

O katerem soundbaru je govora? Yamahini soundprojektorji (pa mogoče še kateri) recimo poberejo dejanski surround zvok in ga predvajajo na takšen način, da se zvok surround kanalov odbija od stranskih in zadnjih sten do poslušalca. Rezultat je v primernem prostoru presenetljivo dober.