Hidžab v šolah

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
"Hidžab je jedna od osnovnih vjerskih obaveza svake punoljetne žene muslimanke. Kada je u pitanju hidžab tj. pokrivanje kose, naredba u vezi s tim eksplicitno je sadržana u kur'anskom tekstu (An-Nur 24:31). Dakle, hidžab je sastavni dio vjerskog obreda, a ne samo znak koji upućuje na privrženost islamu. Škole islama daju hidžabu širu simboliku i značenje predstavljajući ga kao simbol skromnosti, privatnosti i morala."

Če bi bil hidžab verski simbol (primerjaj s križem) bi ga nosili tudi dedci, visel bi z minaretov,... v resnici je pa samo tradicionalno pokrivalo. Preberi omenjeni del korana pa boš videl
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

luka51

Guru
16. avg 2007
13.897
5.171
113
Vsi, ki se jim to ne zdi nič takega si jih lahko domov peljete in jih mate doma.
Zaenkrat pa prosim, če ostane svinjina na jedilniku. Torej otroci naj dobijo štručko s sirom in šunko za malco
In vse ostalo kaj spada zraven. Ampak žal smo že tam, ko se prilagaja manjšini in se da večini sirovo štručko, da jih tistih par bogih ne bo rablo šunke ven praskat.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
Še enkrat 41.člen ustave. Ta določa versko svobodo - za vse vere.

Zato kdor misli,da to ni prav, postopek je jasen, najprej pritožba na US.

bong
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Dej še enkrat počasi preberi za seboj
Tip je najverjetneje hotel povedati, da s skritimi verkimi simboli ne bi bilo težav in ne da bi simboli ene vere bili dovoljeni, drugi pa ne. Se je pa res malce nerodno izrazil.

Edit: sem repliciral preden sem prebral vse poste do konca, dejansko je catch v (ne)vidnosti verskih simbolov.
 
Njenih sošolcev ne moti njena ruta, kot smo lahko slišali, v čem je zdaj problem? En desničarski prfoks?

problem je da ruta na javnem prostoru nima kaj iskati, oz drugače povedamo ko bomo kristjani meli tiste križe ki visijo doma po stenah na šolskih klopeh lahk ona pride s cedilom na glavi do takrat pa naj se ravna po predpisih
 
ker ima lahko pod ruto slušalke v ušesih in tako goljufa pri ocenjevanju...
tule se debatira o šoli, imaš pa potem stručnjake ki recimo takih hodijo tudi po uradnih inštitucijah, tam mora biti vse nevtralno..doma maš lahk sliko od janše, dolfeta, goloba, tam pa nema boga.

tudi to kar si napisal drži, ampak bolj bode v oči omejneni konflikt. Kako se da take zadeve izkoriščat pa ne bi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jonny77

javr

Guru
6. dec 2011
1.624
1.073
113
v ne vem kateri državi so sikhom prepovedali vstop v šolo ker so nosili nož. Po pritožbi so jim vstop morali dovoliti, ker za sikhe je nošnja obrednega noža verski simbol, ali nekaj v tem smislu.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.955
2.428
113
Lublana
Obišči stran
Ne vem kako je danes po šolah ampak kolikor se jaz spomnim v mojih cajtih v razredu nismo smeli nositi nobenih pokrival. Nobene kape ali rute....
Sem pa osebno proti vsem religijam, jaz bi vse prepovedal. Hebo vas mambo jumbo... Na srečo smo komaj nekako zdresirali krščanarje in Vatikan, da nas ne terorizirajo in so nasplošno še kar zmerni... Zdaj pa si uvažamo blesave Islamiste, da bodo znova teroror zganjali, kot cerkev v srednejm veku...
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.954
-1.447
63
problem je da ruta na javnem prostoru nima kaj iskati, oz drugače povedamo ko bomo kristjani meli tiste križe ki visijo doma po stenah na šolskih klopeh lahk ona pride s cedilom na glavi do takrat pa naj se ravna po predpisih
To je tvoje razmišljanje in razmišljanje desničarskega prfoksa, v ustavi je pa zapisano drugače.
Ajde, zdaj pa navalite name. Pa nisem jst ustave pisal, obrnite se na pristojne inštitucije oz. boste čakali, da se nekdo drug namesto vas in boste še naprej pizdakali, kako je krivično.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.029
113
Čez en mesec bodo pa na kontrolne v burkah hodile, pa v tišini, da se ne bo vedelo ali je sploh ta pravqa spodaj.
Če do sedaj ni nosila rute je tudi tu ni bilo treba. Provokacija in nič drugega.