Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.899
7.143
113
Screenshot_20240722_213039.thumb.jpg.c1fde2aa2aaa7486156c3716a7d6f677.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.924
5.637
113
Ampak je bla pa prijazna...je omejilc popravla na par db več :)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.761
4.904
113
me je zvila nostalgija in sem privlekel moj 30 let star technics gramofon s podstrehe rojstne hiše...
optimistično sem ga priklopil na štrom, pa ni bil preveč navdušen... sem pogledal pod haubo in je jermen dobesedno segnil in razpadel na prafaktorje...

ampak, ok... v treh dneh sem dobil novega iz Danske in zdej dela ko šus.... najprej sem si ene parkrat Dolgcajt zavrtel, ta je še starejši od gramofona...

no, zdej pa vprašanje:

Gramofon sem priklopil na onkyo AV receiver... sicer se sliši fajn, ampak volume gre tja na 50+ da je sploh kaj od njega...
je to treba še kaj kje nastavit al je to to? Ker stene se glih ne tresejo, pa tud če dam na full...

aja, onkyo je tx-nr656...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.556
1.148
113
Celje
me je zvila nostalgija in sem privlekel moj 30 let star technics gramofon s podstrehe rojstne hiše...
optimistično sem ga priklopil na štrom, pa ni bil preveč navdušen... sem pogledal pod haubo in je jermen dobesedno segnil in razpadel na prafaktorje...

ampak, ok... v treh dneh sem dobil novega iz Danske in zdej dela ko šus.... najprej sem si ene parkrat Dolgcajt zavrtel, ta je še starejši od gramofona...

no, zdej pa vprašanje:

Gramofon sem priklopil na onkyo AV receiver... sicer se sliši fajn, ampak volume gre tja na 50+ da je sploh kaj od njega...
je to treba še kaj kje nastavit al je to to? Ker stene se glih ne tresejo, pa tud če dam na full...

aja, onkyo je tx-nr656...

V tistih časih vem, da sem imel vmes še predojačevalec.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.556
1.148
113
Celje
jest nikol

priklopil na phono in in to je blo to
sicer že zelo dolgo nazaj, ampak malce po spominu je bilo več kombinacij. Ali je imel gramofon že vgrajen predojačevalec, lahko si imel na ojačevalcu "phono" vhod, ki je bil dodatno ojačan ali pa si dal vmes zunanji predojačevalec.

Če imaš ti phono vhod je pač to že itak to in bi moralo delovati.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.997
169
63
Vidim, da ta Onkyo ima phono vhod, torej bi gramofon moral delovati. Kakšno pa imaš ozvočenje oz. koliko zvočnikov imaš priklopljenih? Plata Dolgcajt je posneta v stereo tehniki, tako da probaj izklopiti vse druge zvočnike, pusti samo front 1 in 2 - tako boš imel stereo. Poskusi pa poročaj, če je zvok kaj bolj glasen. Mislim pa, da je tudi ta plata posneta bolj potiho.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.761
4.904
113
zvočnikov kar jih češ... ampak sm prtisnu pure audio in špilata samo dva tavelka jamota... :)

sej so vse plate iste, zdej sm glih skoz pankrte... (nimam samo dolgcajta ampak tko nekak vse)

sej je kul... totalne revolucije ne mislm povzročit v bloku, samo ne gre mi v glavo kam moram knof obrnit, da se kej sliši...