HDMI Android TV box

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
na Rpi za torrente klient uporabi transmission . torrente potem lahko preko drugega računalnika nalagaš z uporabo Transmission remote programa. Simpl ko pasulj.
za IPTV pa ne bi vedel. glede na to, da obstajajo dodatki za DVB v XBMC, bi mogoče obstajalo kaj podobnega.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
PI je prešvoh za xbmc in torrente hkrati. Meni je štekal, xbmc predvajanje, ko je bil transmission aktiven v ozadju. Res pa da sem to testiral na rasbian, kjer ni xbmc toliko optimiziran.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ni res, meni na distribucijah openelec in raspbian brez problema predvaja večino 720p in 1080p filmov s transmission klientom v ozadju. edino pri kakem "bogatem" 1080p filmu se pri kakem dinamičnem prizoru začne zatikati, tako da sem si za take primere naredil python skripto, s katero s pritiskom gumba na daljincu ugasnem transmisssion.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Če je človek pripravljen na kompromise, je vse možno. Meni je rpi že v osnovi tako počasen (navigiranje po menijih, čakanje da določene stvari odpre, itd), da ga res ne želim imeti za redno uporabo. Marsikomu je pa to več kot dovolj in je bolj zadovoljen z nizko porabo in odsotnostjo ventilatorjev... in če je že v osnovi počasen, si ne predstavljam, kako je s torrenti v ozadju (sploh v primeru, da kaj downloada z recimo 10+ Mbit/s).

Ne vem no... meni se je rpi vedno zdel kot nek nezaslužen hype. Sem imel v rokah mnogo android ključkov in boxov, ki so za nižjo ceno ponudili podoben ali celo manjši form factor in boljšo zmogljivost. RPI ima samo to prednost, da ima (kupljeno) podporo XBMC razvijalcev in relativno velik fan base v drugih opensource projektih. Ampak hw je pa bolj ko ne žalost.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
se strinjam, hw je dejansko bolj kot ne žalost. zato pa je ključno se vprašati, čemu bo namenjen. če se bo uporabljal le za predvajanje filmov (in pogojno torrent klient), je to optimalna izbira, predvsem zaradi nizke cene, majhne porabe in velikosti, podpore CEC in prilagodljivosti XBMC. če pa želiš kaj več, pa RPI zmanjka moči. brskanje po mapah z vklopljenim fan-artom je zelo počasno, zato video klnjižnice ne uporabljam. kopiranje na priklopljen disk je ravno tako zelo počasno, nekje vmes med 2-5MB/s. zaradi zasnove procesorja in okleščenih distribucij linuxa manjka podpora nekaterim spletnim storitvam.
zato tudi sam razmišljam, da bi si sestavil korekten HTPC z dvojedrnim celeronom ali čim podobnim, ki bo uspel prebaviti tudi moje igračkanje.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja, za XBMC je dobra izbira, ker je AMLogic SoC, ki je dobro podprt - hardware pospeševanje deluje brez problema. Računaj samo, da je Wifi skoraj zagotovo (odvisno seveda kje imaš router) slab in boš moral priključiti zadevo preko ethernet kabla.