HDMI Android TV box

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ima že kdo izkušnje s temi zadevami? Glede na to, da je že nešteto ponudnikov, predvidevam da bi nekateri morali delovati brezhibno.
Zahteve so pa sledeče:
- DELUJOČ wifi dostop (kolikor sem gledal ga itak imajo vsi)
- obvezen dostop do original Google Play trgovine: namreč gor bi si namestil program za gledanje TV-ja od mojega ponudnika
- daljinec, po možnosti s tipkanjem, saj bi morda tudi kaj na hitro odgovoril preko TV-ja (ali sem preveč optimističen
grin1.gif
)
Gledanje filmov z USB ključka zaenkrat ne potrebujem, ker imam to direkt na TV-ju. Velikost (estetika) mi ni prioriteta (čeprav če lahko izbiram seveda raje vzamem kaj bolj estetskega), važno je, da se zadeva ne pregreva, crkuje, itd. Večinoma bi se namreč gledal TV, ki (predvidevam) zna biti obremenjujoč za procesor.
Kaj svetujete in kakšno okvirno vsoto bom moral odšteti? Še enkrat: nočem crkovanja, pregrevanja, itd. Hočem, da enkrat nastavim zadevo in potem deluje. Pa če ima še kdo kakšen nasvet na kaj moram pazit se toplo priporočam.

Recimo, če malo pogledam, bi na hitro izbral nekaj takega:
http://www.ebay.com/itm/Androi...=item1c39c3fb3b

Čeprav bi raje kaj manjšega, ampak ne vem, kako bi se to obneslo v praksi:
http://www.ebay.com/itm/Androi...=item2ecca9b106
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Izgleda odlično po specifikacijah, ampak cena je izven pričakovanega budgeta.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
ALLWINNER A20

Bolj švoh zadeva.

Priporočam, da povprašaš in prebereš malo o teh zadevah na forumu freaktab.com

Načeloma je tisti minix neo OK, čeprav 1080p tisti Rockchip AFAIK ne predvaja povsem gladko.

Če boš kupoval kake čudne Kitajce potem pričakuj, da bo WIFI v qrcu. Problem je tudi stabilnost Androida, verjetno boš moral kake custom ROMe nameščati tako, da bodi pozoren, da ima naprava, ki jo boš kupil dovolj podpore iz strani razvijalcev custom romov (glej freaktab).

Osebno bi pa na tvojem mestu pogledal za OUYA konzolo:
https://www.ouya.tv/

Na ebayu poglej, lahko dobiš kak dober deal. Play Store se lahko namesti gor.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik sad pravi:
namreč gor bi si namestil program za gledanje TV-ja od mojega ponudnika
pa si to že probal kako deluje?

Jst sem probal sioltvin na 50" tv-ju. Za mene ne uporabno, ker je tko slaba slika.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
ksz

a v xbmcju na teh android napravah dela hw pospeševanje? rabim za gledanje tv iz mediaportal tv serverja. sem probal na tabu, pa so diapozitivu pri predvajanju videa in tv, ker vse dela softversko.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
lahko mi pa daš boljšo rešitev, ki ne bo delala napol
smile-1.gif


zdaj imam raspberry pi, pa bi rade volje kaj boljšega. mi je vseeno kaj je zadaj.
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Hm, dobra opomba. Lahko daš mogoče kakšno sliko?

Jaz imam TEGA in zgoraj je slika iz siol tvina, hitri prehodi so problematični in seveda slika je kot na slaben sd signalu, za kaj resnega neuporabno.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Raspbmc imam gor

Problem je, da je pi prešvoh. Za filme je ok, ko pa predvaja živo tv pa čisto počepne in vmesnik postane neodziven.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
problem je hw itak, ker je prešvoh. pi je komaj sposoben normalno prikazovat menije v xbmcju, pa še za to morajo zmanjšat resolucijo. ko pa zraven še kaj dela je pa konec.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Raspbmc naj bi bil najbolj laggiš izmed trojice možnosti. Probaj openelec ali ono tretjo zadevo.