HA in Grafana?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
V HA bi rad imel malo lepše grafe po meri. Npr da vidim history graf za cel mesec za par entitet.

V history tabu lahko vidiš samo vse ali pa samo eno entiteto. Če pa narediš card pa vidiš samo za 96 ur...
Rešitev naj bi bila Grafana ampak ne vem kako jo dodati pravilno.
HA sem inštaliran na PI tak da sem naložil gor uradni image.

Rad bi dodal plugin Grafana ampak ga med plugini ni in tudi github repository ne morem dodat...
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
V HA bi rad imel malo lepše grafe po meri. Npr da vidim history graf za cel mesec za par entitet.

V history tabu lahko vidiš samo vse ali pa samo eno entiteto. Če pa narediš card pa vidiš samo za 96 ur...
Rešitev naj bi bila Grafana ampak ne vem kako jo dodati pravilno.
HA sem inštaliran na PI tak da sem naložil gor uradni image.

Rad bi dodal plugin Grafana ampak ga med plugini ni in tudi github repository ne morem dodat...
A si na RPI ali na NUC oz. virtualki?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
A si na RPI ali na NUC oz. virtualki?
RPI... Sem dodal še InfluxDB da HA še tja noter fila podatke pa mi ne rata...
Naj bi bilo dovolj da v InfluxDB dodaš bazo home_assistant in v configuration.yaml vrstico influxdb: ampak pri meni se ne zgodi nič...
Sem že kar malo pozabil koliko ur je treba žrtvovat, da kakšno novo stvar usposobiš v HA...
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Rpi in sd ali rpi in ssd ce prvo dont do it ne bos docakal enega meseca podatkov. Prvo moras intergrirat influxdb v ha Frenck maintainer raznih teh dockerjev zdej je dev pri nabucasi polno zaposlen ima dober video ce ga bos pogledal ti bo takoj jasno kako naredis bazo in kako dolocis uzerje in vse skupaj povezes nato se sele povezes grafano z influxom.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Imam ssd ampak bom pomoje raje na synologiju maria db povezal s HA in tja pumpal podatke.
Mi je bolj domač teren, ker dnevno delam s SMSS in MS Sql serverjem, ki je podobna zadeva...
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Ok odlicno potem si se poglej video in tudi primer imas pripet kasneje za grafana dash example.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kako pa je najbolj elegantno rešiti daljšo zgodovino? Če recorder nastavim na 100 dni bo baza takoj par giga, ker je pač ogromno entryjev (vsako minuto).

Je kakšna opcija da se zadeve za daljšo hrambo agregirajo in potem izbrišejo iz recorderja? Ker ne potrebujem podatkov o temperaturi in vlagi na 5 minut natančno, ampak je že na 1 uro povsem dovolj.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mislim, da lahko v HA za vsak entity določiš recorder in kako dolgo (ter kako pogosto) naj shranjuje podatke. Poglej pod HA recorder nastavitve
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Tudi exclude lahko nastavljaš po skupinah ali posamezno na entiteto. Lahko tudi nastaviš interval hranjenja ali brisanja dropanja baze.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz uporabljam grafano z HA in imam tako narejeno:

V HA:
Influx.jpg


V Grafani Influxdb database source:
grafana.jpg
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Kako pa kličeš influxdb iz ha v docker instance ali lovalhost + port?
Influxdb in Grafana sta oba docker containera, HA samo zapisuje podatke v Influxdb, berem pa jih potem preko Grafane.

EDIT: Pozabil povedati, da Influxdb docker je verzija 1.8, ker na 2+ meni zadeva ni delovala.
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
No z MariaDB na synologiju je bilo dosti manj boleče...
S PHPMyadmin sem naredil novo bazo, dodal novega userja ki ima pravice pisat v njo in dodal eno vrstico v configuration.yaml pod sekcijo recorder:
Koda:
db_url: mysql://user:pass@192.168.1.7:3307/imebaze?charset=utf8
In je HA naredil tabelce in podatki že letijo: :cheer:
1638879770350.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Maiden

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Pa samo opozorilo... Ko to narediš izgubiš vso zgodovino ki je shranjena na HA...:jok:
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Očitno sem naredil preusmeritev... Pa sej mi je itak boljš tako, ker ssd je velik 120GB, synology pa 3TB, pa še raid imam...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
HA uporablja SQLite tako da po moje ni ravno trivialno narest transfer vsega v mariadb... lahko pa da se motim...