Gume za mojo sršenko

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Sem imel že montirano ob nakupu, givijevo. Ja tudi moja zadnja guma je še precej deviška na robovih
nahrung002.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Ali lahko ob priložnosti pripopaš kakšno fotko motorja s šipo ? Imam namreč enakega in nekaj razmišljam v tej smeri. Tam nad 120 vožnja postane precej neudobna...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Žal imam na istem motorju enak 'problem'...ravno obrnil 5.000 km in ob pogledu na gumo že en malček stokam..po moje bo še za 1.000 km pa bo konec (zdaj ne vem..načeloma sem tudi jaz bolj zravnan voznik..samo zgleda da moja razmeroma velika teža tudi zahteva svoj davek na obrabi?).

Jaz bom nabavil kar Roadsmart...ker res nimam namena menjat gumo 2 x letno ob dejstvu da je vožnja turistična (pri meni je skrajni rob gume še devičnik
hysterical-1.gif
).

Zdaj moram le ugotoviti kje jih najugodneje kupiti, ter kdo mi jih bo zamenjal...ker trenutno nimam nikakršne volje, da bi sam jemal gumo dol
(kdo ve..na servisih (tudi uradni) lahko prineseš svoje gume ter pripelješ motor in ti potem oni menjajo?...oz. če kdo ve za koga LJ z okolico ki to počne/naredi za znosen denar...se priporočam za info.).

Bom pa obvezno menjal obe, čeprav je sprednja še zelo zelo dobra..samo bolje imeti isti oprijem na obeh...ne rečem...če bi dal zadnjo spet Bridgestone bi verjetno sprednjo obdržal (je pa tudi ta opcija vredna razmisleka, da zdaj menjaš samo zadnjo z identično kot prej, pa potem ob naslednji menjavi obe novi gumi pa npr. Roadsmart !?..vsaj s cenovnega vidika).

(OFF: si si montiral mogoče sprednjo šipco..če si katero?)

Različne znamke gum niso načeloma ok. Prva guma je zelo pomembna, sploh npr. v dežju, ker odvaja vodo pravilno zadnji gumi. Fajn je da imaš obe iste firme.

Jaz sem gume menjal na servisu, kupil pa drugje, nekaj je sicer serviser mutil, da ne more dat garancije na gumo pa sva se hitro zmenla.

Zdaj jih malo bolj pumpam in sicer zadnja 3.0bara, sprednja pa 2.7-2.8, na ta način se tudi zmanjša poraba.
Po sredini jo pa itak najbolj papca avtocesta.

Tvoja teža pa ne more takšen problem, ker meni je roadsmartka zdržala preko 12.000, od tega več kot polovica v dvoje, kar pomeni da obtežen bolj kot si ti težak (verjetno
smile-1.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Kolikor sem jaz gledal šipice tale od Givija še najboljše zgleda na Hornetki..vse ostalo je tak tak.

Jaz bi se rad znebil malo mušic
smile-1.gif
. Kar se vožnje tiče..osebno tam do 140 km/h (po števcu)..dejansko dobrih 130 km/h ne čutim nekih problemov zaradi vetra.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Kaj pa Michelin Pilot ROAD 2....je sprobal kdo?

Naj bi bila podobna Roadsmartkam...vsaj po daljši prevoženi kilometraži.

(sem pa včeraj montiral Givi šipico...sem gledal paprije - naročil sem jo 9.3.2010 !
crazy1.gif
...grem pogledat v štacuno, pa prijavi 'ja smo dobili', pa ko vprašam zakaj niti poklicali niso (skoraj po treh mesecih in pol) izjavi da so jo dobili šele v petek).


Ja saj v torek, ko sem se vrnil z malo daljše poti (420 km) od tega kakih 180 km po avtocesti me je skoraj kap kako je bila guma znucana.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Jaz sem izredno zadovoljen z roadsmartkami. Gume ki sem jih dal skoz so pa conti sport, pilot power, pilot sport, in serijska bridgestone na fz6 in serijska dunlop something na fz1. Roadsmartka mi je dalec najbolj vsec.

Izredno stabilna pri <5km/h (continental sport skorajda nevozna pri mestnem premikanju v koloni recimo), zelo malo sili motor v dviganje pri zaviranju v zavoju, nic posebno teska za spreminjat smer pri visji hitrosti, kaj je to ogrevanje gum sem pa prakticno pozabu. Feedback koliko blizu zdrsa so je bil boljsi edino pri pilot power, sam tiste so cist nekaj drugega. Adijo po ~7k km in tezje so se ogrele. Trenutno 8000km, pa zgleda da bo ziher se najmanj za 3000km.


Napaka pri mojem razmisljanju pred roadsmartko je bila ta, da za sportn(ejso) voznjo po cesti rabis gumo razreda sport, da 'res drzi'. Ala pilot power. Ampak ce lahko motor nagnem do meje drajsanja auspuha po tleh, in to z touring gumo ki zdrzi 10+k km... Kaj bi se lahko vec rabil. Zal mi je tudi da nikoli nisem probal Z6 ker se nisem slisal ali prebral niti enega samega komentarja da bi kdo s cemerkoli bil nezadovoljen.

Mimogrede, poleg roadsmart je nova guma od dunlopa za 2010 in sicer SportSmart. Kasna pa je pa nevem. Jaz nebom vec experimentiral in iskal "the" gume, ker sem s tem prek in prek zadovoljen - koncno!

lp,
Sasa
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.187
881
113
Priporočam Dunlopke
cheer.gif


Mislim (in na več forumih bi se strinjali z mano v veliki večini), da je to trenutno najboljša guma na trgu. Lahko probavate druge, so tudi dobre, na koncu bodo izvisele po kilometrini in pri vožnji v dežju!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.187
881
113
Model gume MORA biti nujno isti spredaj in zadaj, ker prednja guma odvodnjava zadnjo!!!!

Tako, da če že kupujete samo zadnjo, mora biti isti model kot prednja ali pa se menja obe. Pomojem je nekje v zakonih tudi napisano, da morata biti gumi isti, čeprav smrkci tega pomojem ne preverijo.

Jaz, če bi imel različni gumi, se ne bi peljal v dež, tako kot ne z obrabljeno gumo - isti šmorn. Me pa prevečkrat ujame dež...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.187
881
113
Aja, pozabil sem vam povedat. Zasledil sem, da Topolino dobro nastavi cene za Roadsmartke. Preverite svoje dimenzije tam. Ceneje jih zaenkrat še nisem našel.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Samo ne kakšnih nemških testov gledati, tam vedno zmagajo zračno hlajeni bmwji, continental gume itd.
smile-1.gif