Gume za mojo sršenko

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Pozdravljeni!

Na mojih Hornetki 600 (l.08) je potrebna menjava gum. Trenutno imam gor Bridgestone BT012 kaj pa vem nikoli mi niso dale slabega občutka je pa res da so izrabljene predvsem na sredini (zadnja guma), kjer profila skorajda več ni, medtem ko je na strani še precej profila. Torej sem bolj nedeljski voznik za lepe izlete, dirkališča in kolenčkanja me ne zanimajo, velikokrat vozim sopotnico. Kolikor sem bral je zelo priporočljiva izbira Dunlop roadsmart ali predlagate kaj drugega. Še to, glede na to da je sprednja guma še v precej dobrem stanju ali je priporočljivo vseeno menjati obe ali lahko s sprednjo še počakam?
confused-1.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Še en glas za Metzeler, drži kot pribita in po 3.000 km ni videti sledov obrabe.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Lahko vprašam zakaj obvezno obe? OK razumem da je bolje če misliš izvajat kakšne akrobacije ampak ležerna vožnja...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Moj glas za Dunlop Roadsmart, zdržala mi je preko 12.000km in sem sedaj vzel enake.

Menjal sem seveda obe, čeprav je prva bila še zelo dobra.
Zakaj obe? Ni vse v globini profila, če imaš možnost menjaj obe, saj sprednja je kakšnih 80 eur, pa si bolj miren.

Lahko pa tudi samo zadnjo, ampak jaz na kaj takega raje nisem niti pomislil...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Tudi jaz glasujem za Roadsmart-ko, saj je po sredini trša (manjša obraba), ob strani pa mehkejša (drži v nagibu), zato ti ne bo tako hitro postala kvadratna. Sam sem vedno menjaval obe gumi, prednja bi sicer bila še pogojno dobra, ampak sem vseeno zamenjal. Letos sem prvič menjal samo zadnjo, ki je bila obrabljena že do indikatorjev (=bat ga, veliko navora pa še dobro ovinkasto cesto sem našel, poleg tega pa imam rad trdo vzmetenje zadnjega dela), prednja pa je imela še precej več kot polovico profila, obrabljena pa enakomerno po celi širini. Kupil sem enak model kot imam prednjo in zaenkrat stvar funkcionira dobro.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Ja saj to me zanima, ne vem no res ne vem a naj menjam tudi sprednjo, ki je videti še povsem dobra tudi nikoli nisem imel problemov z njo. Vožnja je ležerno turistična tako da na grobnik ne hodim.... saj najbrž bom zamenjal obe ampak za cca. 80eur je kar nekaj tankov bencina in lepih izletov
cheer.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Potem vzemi enak model, kot imaš prednjo. Prej pa preveri, če je prednja guma enakomerno obrabljena (ne sme biti "kvadratna"), ker boš v nasprotnem primeru deležen čudnega obnašanja pri vstopu v nagib. Pri kvadratnih gumah je zoprno, ker kar naenkrat "padeš" v nagib (takrat, ko greš čez rob), Koliko pa so stare gume? Če so stare in trde je kar neprijetno, ko ti zdrsne prednji konec (ponavadi se pri zdrsu zadnjega kolesa še nekako rešiš, pri prednjem pa imaš precej manj šans-vsaj pri meni je bilo tako).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Hehe, OK mislim da bom menjal kar obe pa mir. Hvala vsem za nasvete. Morda še predlog kje najceneje dobiti roadsmartke ali pa metzelerke, aha pa še koliko računajo menjave gum na motorju?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Mene tukajle še nikoli niso razočarali. Dobra cene, sveži DOT-i, hitra dostava, korekten odnos.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Odvisno kam greš. Iz kje pa si?
Če si malo vešč orodja boš veliko prihranil tako, da sam odšravfaš kolesa oni pa ti zaračunajo samo premontažo in centriranje. Demontaža in montaža sta kar zasoljeni (res pa je kar nekaj dela).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Iz Lj. Mah ne vem če bi se podstopil tega, prvič bi vseeno raje samo opazoval.
.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem gume nabavil drugje, potem pa pri rednem servisu dal zamenjati. Okoli 45 eur je kasiral montažo gum, centriranje pa zdi se mi, da se je še 1km peljal
smile-1.gif

Skratka ključ v roke.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Pri Širniku je mene prišlo vse skupaj 250€, spredja in zadnja Metzeler Z6 220€, montaža 30€.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik bansh28 pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Mene tukajle še nikoli niso razočarali. Dobra cene, sveži DOT-i, hitra dostava, korekten odnos.


malo samoreklame
wink-1.gif

ne-ne-1.gif

Nimam nobene veze z njim. Letos sem kupil gumo pri Španu in dobil starejšo kot je tista, ki je bila že gor.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Žal imam na istem motorju enak 'problem'...ravno obrnil 5.000 km in ob pogledu na gumo že en malček stokam..po moje bo še za 1.000 km pa bo konec (zdaj ne vem..načeloma sem tudi jaz bolj zravnan voznik..samo zgleda da moja razmeroma velika teža tudi zahteva svoj davek na obrabi?).

Jaz bom nabavil kar Roadsmart...ker res nimam namena menjat gumo 2 x letno ob dejstvu da je vožnja turistična (pri meni je skrajni rob gume še devičnik
hysterical-1.gif
).

Zdaj moram le ugotoviti kje jih najugodneje kupiti, ter kdo mi jih bo zamenjal...ker trenutno nimam nikakršne volje, da bi sam jemal gumo dol
(kdo ve..na servisih (tudi uradni) lahko prineseš svoje gume ter pripelješ motor in ti potem oni menjajo?...oz. če kdo ve za koga LJ z okolico ki to počne/naredi za znosen denar...se priporočam za info.).

Bom pa obvezno menjal obe, čeprav je sprednja še zelo zelo dobra..samo bolje imeti isti oprijem na obeh...ne rečem...če bi dal zadnjo spet Bridgestone bi verjetno sprednjo obdržal (je pa tudi ta opcija vredna razmisleka, da zdaj menjaš samo zadnjo z identično kot prej, pa potem ob naslednji menjavi obe novi gumi pa npr. Roadsmart !?..vsaj s cenovnega vidika).

(OFF: si si montiral mogoče sprednjo šipco..če si katero?)