Grossglockner

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Ker se približuje pomlad in s tem tudi motorsistična seznona, sem začel pripravljati itinerarij za Grossglockner. Sedaj me pa mučijo naslednje stvari.
Šel bi iz smeri Heiligenbluta. Ko prideš na vrh, se začneš spuščati proti Fusch-u. Da pa se ne bi vračal nazaj po isti poti, me zanima, kje je najboljša pot nazaj. Gledam pot preko Bad Gasteina, vendar kolikor vidim na karti, je tukaj potreben vlak. Je to res?
Prosim vse, ki so že bili na tej poti oz. jo poznajo, da mi svetujejo glede poti.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Če greš čez Bad Gastein, je na koncu avtovlak, ki te zapelje čez do Malnitza. Saj ni tako slaba varianta, 10 minut, pa si skoz, ne vem pa, kako zadeva funkcionira z motorji.
Jaz sem naredil turo v obratni smeri tako, da sem severno ogledal nekaj stvari okrog Berchtesgadna, potem pa sem se vračal čez Grossglockner v smeri Fusch - Heiligenblut. Če ti ni predaleč, greš lahko do tja, si kako stvar ogledaš in spotoma narediš še krog po Rossfeld panoramastrasse. Samo se moraš potem vračati po avtocesti, kar ti pa verjetno ni OK.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Ja, tam vozi avtovlak, sem šel nekajkrat z avtom, ne vem pa kako je z motorji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

http://snecer-poi.blogspot.com/2009/08/veliki-klek-poi-2009-grossglockner.html

Drži. Čez Mallnitz je vlak, nanj pa lahko daš tudi motor, ki ti ga privežejo, tako da to ni noben problem.

Jaz osebno sem se peljal po isti poti nazaj
smile-1.gif
Ker je bila karta naslednji dan čez grossglockner mislim da samo 4 eur.
Nato pa sem se zapeljal lepo proti jugu Tarvisio (Višarje) in čez Predil (na Mangrt) in kasneje po avtocesti Jesenice-Mb domov.

Prvotno sem imel namen nadaljevati še proti Orlovem gnezdu (nemške Alpe), kakšnih 100 km naprej, vendar me je vremenska napoved obrnila, kasneje pa se je izkazalo, da je bil celi vikend lep
smile-1.gif


Obstajajo pa jasno alternative. Že ko plačaš karto za grossglockner dobiš zloženko za motoriste.

Predlagajo 3 krožne ture. Varianta 1 je lepo krožna na easy.

http://www.grossglockner.at/st..._Webversion.pdf

Spal pa sem v Kaprunu, malo pogledaš po netu gasthause in se da ugodno najti. Dve osebi, večerja zajtrk, ena nočitev 46 EUR.
Zvečer pa si malo še pogledaš mestece Zell am See (kjer je bilo tedaj nenormalno musličev).
 
Nazadnje uredil moderator:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tudi ko smo sli mi cez Grossglockner smo se ustavili v Zell am See in je tudi bilo ogromno muslimanov. Sem mislil da smo ravno zadel kak obisk 4 avtobusov muslimanov...pa kot kaze so to priseljenci
smile-1.gif


Jodlarcek kok casa bos namenil tej turi? 1 dan ali bo to vec dnevna tura?
Pod fotoreportaze je moj potopis.

LP
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@ snecer
Enako je bilo ko smo bili mi leta 2007. Vsi zaviti in bradati.

Aha sele sedaj opazil da ni vec potopisa. Drugace pa so slike tudi tukaj brez potopisa...
http://creed.jezakon.com/ pod "Avstrija,Nemcija 2007".

Sli smo pa od Heilegenbluta proti Fusch. V okolici Fusca je tudi ogromno variant za prespat. Sem povsod videval table "Bikers welcome"
LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ksz:
Takšno ruto sem naredil lani.


904km, tako da kaj takega za en dan odpade
smile-1.gif