Grelnik vode - Koliko časa do zavretja vode ??

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ðezva je bakrena, indukcija ne prime. Daj vmes jekleno ploščico, npr. 5 mm debelo. Bo vsaj za silo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja,
17758-icon_confused.gif
, pa Mercedes je punca.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Nekako kolebam med tema dvema modeloma :

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode/gorenje-grelnik-vode-gorenje-k17wh-devine-line?v=629842

in

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode/braun-grelnik-vode-wk-300-rd-multiquick-3-rdec?v=561623


Kakšno mnenje ?

Mogoče kakšen drug preizkušen namig ?


In še eno verjetno malo butasto vprašanje ,a vseeno... Verjetno s kakšnim poskušanjem segrevanja mleka ni za poiskušati ??

Hvala.
lp

jaz mam gorenjevega tistega najbolj navadnega 1,7l zadeva

http://www.gorenje.si/izdelki/mali-gospodinjski-aparati/grelniki-vode/267652

mam ga ene 3,4 leta. razn tega da je na začetku šla fairat mrežica zoper vodni kamen ni pripomb. Rabimo ga za vse, od tega da greje vodo za čaj(e)do tega da greje vodo za kuhanje hrane. Cca 1 x mesečno ga rešim oblog s pomočjo kisa in to je to. Glede na to, da nima mrežice se voda dokaj lepo lahko natoči ven iz njega.

Prej smo ravno imeli debato ,da ti ki imajo tako nizko izliv niso ravno najbolj prijazni do rok. ? Ko natakaš vrelo vodo v skodelico ,naj bi se para dvigovala ravno v roko ?? Ali to drži ?

Glede tiste mrežice, filtra. Kakor jaz razumem ,filter ni namenjem lepšemu izlivanju ,ampak da ujame kakšen morebiten delček vodnega kamna ??

lp
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Z čiščenjem se ne sekiraj. Vliješ pol deci kisa, zavreš, odliješ, splakneš in je to to... nobenega drgnjenja.

Kis preveč smrdi... Dobro premešana citronska kislina v kombinaciji s toplo vodo dela čudeže. Grelnik bo od znotraj kot nov. Najlažje je mešanico pustit not čez noč, pa ne šparat pri citronki, pač odvisno od količine kamna.

edit: Že vidim, da je bila citronka omenjena.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Dajmo sedaj še razčistiti kako je v praksi s temi izlivi ...

Ali res nekako vodoravno ali še malo nižje od pokrova izliv nujno pomeni opečene roke od pare ob nalivanju ?

Tako na prvo žogo sem tudi jaz mnenja da so morda res boljši višji izlivi ?? A ko gledam ponudbo imajo skoraj vsi izliv nekako vodoravno s pokrovom .
Pa verjetno so ti kuhalniki morali preživeti tudi kar nekaj varnostnih testov.

Ali ob nalivanju res gre para direkt v roko ?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
NE!

Član "stardec" je pa venem postu navajal ravno nasprotno:
"Poglavitna in praktično pomembna zadeva pri teh grelnikih je višina iztoka in ročka za katero držiš pri zlivanju.
Glej da bo iztok iz grelnika čim višji! Če je iztočni tulček višji, potem para pri zlivanju ne hlapi tebi v roko.
Če je iztočni tulček nizko, ti gre para pri izlivanju ditrekt čez roko in se lahko kar dobro opečeš s tisto paro."

Uf ,kdo bi si mislil da je tako težko dobiti neka uporabna mnenja...

Pa to s paro je pa ja verjetno zelo očitno ...

Ali gre v roko ali pa ne ..?? Tu neke vmesne poti ni ?

lp
 
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Nekako kolebam med tema dvema modeloma :

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode/gorenje-grelnik-vode-gorenje-k17wh-devine-line?v=629842

in

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode/braun-grelnik-vode-wk-300-rd-multiquick-3-rdec?v=561623


Kakšno mnenje ?

Mogoče kakšen drug preizkušen namig ?


In še eno verjetno malo butasto vprašanje ,a vseeno... Verjetno s kakšnim poskušanjem segrevanja mleka ni za poiskušati ??

Hvala.
lp

jaz mam gorenjevega tistega najbolj navadnega 1,7l zadeva

http://www.gorenje.si/izdelki/mali-gospodinjski-aparati/grelniki-vode/267652

mam ga ene 3,4 leta. razn tega da je na začetku šla fairat mrežica zoper vodni kamen ni pripomb. Rabimo ga za vse, od tega da greje vodo za čaj(e)do tega da greje vodo za kuhanje hrane. Cca 1 x mesečno ga rešim oblog s pomočjo kisa in to je to. Glede na to, da nima mrežice se voda dokaj lepo lahko natoči ven iz njega.

Prej smo ravno imeli debato ,da ti ki imajo tako nizko izliv niso ravno najbolj prijazni do rok. ? Ko natakaš vrelo vodo v skodelico ,naj bi se para dvigovala ravno v roko ?? Ali to drži ?

Glede tiste mrežice, filtra. Kakor jaz razumem ,filter ni namenjem lepšemu izlivanju ,ampak da ujame kakšen morebiten delček vodnega kamna ??

lp

tkole...zadeva je precej široka (na vrhu, spodaj pa sploh), tako da ročaj ter tam kjer gre voda en - tisti trikotnik, kjer voda izteka, sta precej oddaljena. pa tudi pokrov je rahlo izbičen, tako da ti tudi to majčkn pomaga. Pa tud sama oblika grelnika je taka, da tudi če recimo grelnik nagneš za 180 stopinj bo tvoja roka bolj kot ne zaščitena. Trup grelnika je bolj kot ne hruškaste oblike in ima vdrto (na noter izboæčeno) tam kjer je ročaj. Do sedaj se ni nhče opeke ali kakorkolki drugače poškodoval
pa tudi pokrovce dovolj trdno tesni , tako da ti ga (pre)močan curek vode ne more odpreti , tako da do opeklin, opečene kože ne more priti. Ročaj se tudi kaj dosti ne segreje

tsta mrežica je namenjena lovljenju vodnega kamna, težava pa je ker se hitrpo zabaše če maš trdo vodo, to p apomeni odstranjevanj ele te in pogosot čiščenje. Plastika v katero je ta mrežica vpeta je pa zelo boga. pr nam je ta mrežica (v bistvu plastični okvir) v katerega je ta mrežica vgrajena počil po par mesecih, tako da tankamo tud malo vodnega kamna
evil.gif


aja če je mrežica zabašena ti voda ne bo tekla in če kaj preveč tikaš tam spredaj te lahk opeče
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:

Uf ,kdo bi si mislil da je tako težko dobiti neka uporabna mnenja...

Pa to s paro je pa ja verjetno zelo očitno ...

Ali gre v roko ali pa ne ..?? Tu neke vmesne poti ni ?

lp

Si jih dobil ogromno.

Bog ve, kaj je Stardec poln cvička delal. In ja, prebral sem njegov post.

Tudi proizvajalci se trudijo, da bi poškodovali svoje kupce.
10.gif


Kako boš šele kompliciral, ko boš kupoval kaj za več, kot 20 eur.
bonk.gif


Čakaj malo.... pa ja ne spet žajfa, alpine,...
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
strela jasna, kupi Brauna kjer sem ti dal link in nehaj tezit, Stardec je prav povedal, mora biti dolg izliv in visoko. Za pogret eno kurcevo vodo delas celo znanost.
uf-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:

Uf ,kdo bi si mislil da je tako težko dobiti neka uporabna mnenja...

Pa to s paro je pa ja verjetno zelo očitno ...

Ali gre v roko ali pa ne ..?? Tu neke vmesne poti ni ?

lp

Si jih dobil ogromno.

Bog ve, kaj je Stardec poln cvička delal. In ja, prebral sem njegov post.

Tudi proizvajalci se trudijo, da bi poškodovali svoje kupce.
10.gif


Kako boš šele kompliciral, ko boš kupoval kaj za več, kot 20 eur.
bonk.gif


Čakaj malo.... pa ja ne spet žajfa, alpine,...
uf-1.gif

Se zahvaljujem vsem za mnenja ...Ja bilo jih je veliko ,a sem samo zapisal da kako so različna.

Verjemi da tole ni tema samo moja ,in bo še marsikdo prečekiral.

Lahko bi opazil da ni point v temu da iščem nekaj za 20 evrov, ampak nekaj kar bo uporabno.
Sem pa nekako tako kot tudi pri drugih stvareh ugotovil da ni cena ravno nujno merilo za boljšo zadevo.

Žajfa ,alpina....??? Mogoče vrtna kosilnica ? Sem nabavil in sem naredil vsaj po moii izkušnji nakup kot sem si želel..
http://www.al-ko.com/shop/de/benzinrasenmaher-highline-51-5-sp-a.html

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
strela jasna, kupi Brauna kjer sem ti dal link in nehaj tezit, Stardec je prav povedal, mora biti dolg izliv in visoko. Za pogret eno kurcevo vodo delas celo znanost.
uf-1.gif

Ja znanost gor ali pa dol...Imam že teh neuporabnih zadev čez glavo... V reklamah vse super duper ,ko pa doma preizkusiš pa velikokrat pogreb.
Vseeno hvala za pomoč.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:

Uf ,kdo bi si mislil da je tako težko dobiti neka uporabna mnenja...

Pa to s paro je pa ja verjetno zelo očitno ...

Ali gre v roko ali pa ne ..?? Tu neke vmesne poti ni ?

lp

Si jih dobil ogromno.

Bog ve, kaj je Stardec poln cvička delal. In ja, prebral sem njegov post.

Tudi proizvajalci se trudijo, da bi poškodovali svoje kupce.
10.gif


Kako boš šele kompliciral, ko boš kupoval kaj za več, kot 20 eur.
bonk.gif


Čakaj malo.... pa ja ne spet žajfa, alpine,...
uf-1.gif

Se zahvaljujem vsem za mnenja ...Ja bilo jih je veliko ,a sem samo zapisal da kako so različna.

Verjemi da tole ni tema samo moja ,in bo še marsikdo prečekiral.

Lahko bi opazil da ni point v temu da iščem nekaj za 20 evrov, ampak nekaj kar bo uporabno.
Sem pa nekako tako kot tudi pri drugih stvareh ugotovil da ni cena ravno nujno merilo za boljšo zadevo.

Žajfa ,alpina....??? Mogoče vrtna kosilnica ? Sem nabavil in sem naredil vsaj po moii izkušnji nakup kot sem si želel..
http://www.al-ko.com/shop/de/benzinrasenmaher-highline-51-5-sp-a.html

lp

Ne, napisal si, da je težko dobiti uporabno mnenje.

Pa niti enega neuporabnega nisem zasledil.

Preglej še enkrat.
Samo ko ti pa 20 ljudi svetuje, pove vse cake, pa napišeš, da je težko dobiti uporabno mnenje, je pa malo žaljivo do upoabnikov, ki smo si vzeli čas zate.

Para te ne bo poparila v nobenem modelu.

Vso srečo pri izbiri (gre samo za ime proizvajalca) ti želim in veliko dobrih kavic in čajčkov.
grin1.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Žajfa, alpine ni freza, ampak nek uporabnik alterja, ki komplicira, kot si ti. Zato sem mislil, da si to ti pod drugim imenom.
wink-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:

Uf ,kdo bi si mislil da je tako težko dobiti neka uporabna mnenja...

Pa to s paro je pa ja verjetno zelo očitno ...

Ali gre v roko ali pa ne ..?? Tu neke vmesne poti ni ?

lp

Si jih dobil ogromno.

Bog ve, kaj je Stardec poln cvička delal. In ja, prebral sem njegov post.

Tudi proizvajalci se trudijo, da bi poškodovali svoje kupce.
10.gif


Kako boš šele kompliciral, ko boš kupoval kaj za več, kot 20 eur.
bonk.gif


Čakaj malo.... pa ja ne spet žajfa, alpine,...
uf-1.gif

Se zahvaljujem vsem za mnenja ...Ja bilo jih je veliko ,a sem samo zapisal da kako so različna.

Verjemi da tole ni tema samo moja ,in bo še marsikdo prečekiral.

Lahko bi opazil da ni point v temu da iščem nekaj za 20 evrov, ampak nekaj kar bo uporabno.
Sem pa nekako tako kot tudi pri drugih stvareh ugotovil da ni cena ravno nujno merilo za boljšo zadevo.

Žajfa ,alpina....??? Mogoče vrtna kosilnica ? Sem nabavil in sem naredil vsaj po moii izkušnji nakup kot sem si želel..
http://www.al-ko.com/shop/de/benzinrasenmaher-highline-51-5-sp-a.html

lp

Ne, napisal si, da je težko dobiti uporabno mnenje.

Pa niti enega neuporabnega nisem zasledil.

Preglej še enkrat.
Samo ko ti pa 20 ljudi svetuje, pove vse cake, pa napišeš, da je težko dobiti uporabno mnenje, je pa malo žaljivo do upoabnikov, ki smo si vzeli čas zate.

Para te ne bo poparila v nobenem modelu.

Vso srečo pri izbiri (gre samo za ime proizvajalca) ti želim in veliko dobrih kavic in čajčkov.
grin1.gif

Mogoče sem se narobe izrazil, ti si malo pikolovski , a verjemi da ni bilo tako mišljeno..

Bolj je bilo mišljeno v smislu da že okoli tega grelnika nekako ne najdemo skupnega jezika.

Drugače pa še enkrat vsem uporabnikom hvala za mnenja, in še so dobrodošla....

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Žajfa, alpine ni freza, ampak nek uporabnik alterja, ki komplicira, kot si ti. Zato sem mislil, da si to ti pod drugim imenom.
wink-1.gif

Sploh ne kapiram zakaj bi se šel takšne igrice ???
confused-1.gif


lp