Grčija, Lefkada

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Tako,ker sta mulca že malo zrasla in smo se naveličali sosedov je za letošnji dopust padla odločitev za Lefkado.
Sedaj smo že v končni fazi načrtovanja, a ostaja še nekaj neznank.
V glavnem gremo po kopnem do Ancone, na trajekt (iz Ancone gremo, da se znebimo absolventov, po informacijah so trajekti novejši in pot je šest ur krajša)
tu pa imam prva vprašanja;
-kje kupiti karte za trajekt Anek pri Cruise and ferry centru, direktno pri ANEK-u ali ANEK Italia(pri rezervaciji v Italiji ne moreš označiti države Slovenije, ker jo ni v seznamu
sprasujem se.gif
) cene so iste
-vem, da pri vseh dobiš voucher, ki ga nato zamenjaš za karto, ali kdo ve točno kje v pristanišču, da ne bom bezljal kot kura za muho

No to naj bi bil prvi del vprašanj, odgovarjajo pa naj prosim tisti z lastnimi izkušnjami.
Aja zakaj ne gremo z avionom? Ker imam preveč igrač s seboj
crazy1.gif


Hvala
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Direktno pri ANEK-u kupi karto. www.anek.gr - plačaš karto z Eurocardom ali Viso, na e-mail dobiš referenčno številko ter številke kart, vsebino e-maila sprintaš in izvod oddaš v pristanišču.

Pristanišče moraš samo zadet, tam te potem oni usmerijo do pravilnega trajekta, se postaviš v vrsto in greš po karte. V pristanišču moraš biti 2 uri pred odhodom trajekta.

Absolventi se po mojih informacijah tudi porazdelijo med Ancono in Benetke.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
O kartah ti je vse že povedal Valhalla, kar se absolventov tiče, sva jih pa lani fasala ravno na liniji Igoumenitsa-Ancona. Trajekt se namreč vmes ustavi tudi na Krfu. Samo ni bilo hudega, kar brez skrbi.
Greste v hotel/apartma ali kampirat?
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Hvala obema za razjasnitev o vkrcanju na trajekt.
Čeprav pa dvomim, da ANEK iz Ancone to leto pluje tudi na Krf.Če daš začetno luko Ancono, ti izpiše samo Igoumenitso in Patras.
Ker gremo zadnje dni avgusta in prvo polovico septembra, smo se raje odločili za apartma, pošten hladilnik za pivo in lasten WC sta mi pa tudi pomembna
nahrung002.gif

Pa tudi cena za dvosobni apartma blizu morja( 40 €) na dan se mi zdi zelo uredu.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
No bilo je kar nekaj brskanja po netu in nato mejlanja, ampak vsi so bili kar prijazni.
Pa da prilepim še nekaj linkov:

-http://www.greekviews.com/hotels/HotelsList.cfm?9A8820FB9D34DB211E91F121BB4E4C14B9DF61B2E1F066835473D7855E3CF8C5

-http://www.greeka.com/ionian/lefkada/hotels/

_http://www.e-lefkas.gr/modules.php?name=WebBusinessDirectory&l_op=viewlink&cid=172

-http://www.greekhotels.gr/greek_island_hotels/ionian_islands_hotels/lefkada_hotels.asp?show=Both
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Zopet nekaj o Lefkadi
Ker bomo stacionirani na vzhodni obali otoka, točneje Nikiana me zanima če ima kdo kakšne insiderske fore o teh krajih.
No v glavnem kje je dobra papa, pa seveda ne predraga.
Ja vem, da so lepše plaže na zahodni obali otoka, a je tudi več valov. Ali kdo pozna na zahodni obali kašen skrit kotiček, relativno dostopen z avtom? Aja je že kdo imel kakšne probleme z nudlnom v Grčiji, ker je kao prepovedan? No nekej let nazaj na Kefaloniji ni nihče težil samo en Čeh z 200 kilsko babo je nekaj piskal, pa ga je Švabo utišal z izjavo če moramo mi to gledat, bo pa še on potrpel.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Mi smo jo prevozili po dolgem in počez, najlepše plaže so bile (vsaj meni) na jugozahodu (Egremni, Porto Katsiki). Te so seveda tudi najbolj polne, a je vsaj Egremni tako ogromna, da se enostavno ne napolni. Nekih skritih biserov žal nismo našli. Če je dostop relativno preprost z avtomobilom (se pravi, da je cesta OK), je tam polno ljudi.
 

bombica

Zelenc'
9. sep 2010
1
0
1
Tahudfirbc, a ste se že vrnili z dopusta? Ali priporočas apartma in mesto v katerem ste bili? A ste Lefkado tudi kaj prepotovali - se vam je kakšna druga plaža bolj dopadla?
Mi gremo ta ponedeljek z dvema majhnima otrokoma na trajekt za 14 dni, pa še nimamo rezerviran apartma. Se še odločam na kateri strani otoka bi rezervirali. Želje so pa apartma ob kakšni prijetni peščeni plaži.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Absolventi se po mojih informacijah tudi porazdelijo med Ancono in Benetke.

ABS:

Benetke - Kreta
Ancona - Zakintos

Maturanci:
Benetke - Krf
Ancona - Krf

Če se bo še kdo hotel komu izogibati...
smirk-1.gif