Grčija junija

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Konec maja ali začetek junija bi šla v Grčijo na morje. Zanima me, ima kdo izkušnje kakšno vreme je takrat tam in koliko ljudi?

Zaenkrat izbirava med Kreto ali Rodosom, iščem cenovno ugodno varianto hotela (do 600 EUR za 14 dni za enega), ki bi imel v tem času tudi že klimo. Misliva iti za 14 dni in še malo raziskovati otok, kjer bova. Za hotel mi je pomembno, da je ima dobro lokacijo glede povezav naprej, da je blizu kakega kraja, kjer se zvečer vsaj kaj dogaja in lepo plažo s čistim morjem (nisva ljubitelja velikih valov).

Na Rodosu sem se ogrel za hotel Dionyssos v mestu Ixia, ki je kar blizu Rodosa, ne vem pa kakšne so kaj plaže tam in koliko res piha (baje je ta del otoka bolj za srfarje).

Lahko kdo kaj priporoči?
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Glej v ta hotel bi moral jaz iti leta 2003 pa je bil zaseden . Bil sem pa nato v Rodian Beach resort v neposredni bližini. Stvar je taka: Ixia je zvečer zelo, zelo dolgočasna, sicer vozi avtobus v center, vožnja pa traja tam od oka 10-15 min. Rodos maš predelan v treh do štirih dneh. Tako da jaz vsakomur raje priporočam Kreto, Rodos mi je tak bolj družinski otok, za takrat ko maš male otroke. Na Kreti se lažje zgubiš, raziskuješ in tudi ponoči se vedno kaj dogaja bil 2 x nikoli dolgčas. Zvečer čaga z angleži (same dobre iskušnje) zjutraj budnica v avto in raziskovanje otoka.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Konec maja ali začetek junija bi šla v Grčijo na morje. Zanima me, ima kdo izkušnje kakšno vreme je takrat tam in koliko ljudi?

Zaenkrat izbirava med Kreto ali Rodosom, iščem cenovno ugodno varianto hotela (do 600 EUR za 14 dni za enega), ki bi imel v tem času tudi že klimo. Misliva iti za 14 dni in še malo raziskovati otok, kjer bova. Za hotel mi je pomembno, da je ima dobro lokacijo glede povezav naprej, da je blizu kakega kraja, kjer se zvečer vsaj kaj dogaja in lepo plažo s čistim morjem (nisva ljubitelja velikih valov).

Na Rodosu sem se ogrel za hotel Dionyssos v mestu Ixia, ki je kar blizu Rodosa, ne vem pa kakšne so kaj plaže tam in koliko res piha (baje je ta del otoka bolj za srfarje).

Lahko kdo kaj priporoči?

Lani sva bila v predsezoni na Kefaloniji, torej Junija in sva se odločila, da tako več ne greva. Vedno sva namreč hodila avgusta. Saj ni bilo nič groznega, vendar naju je motilo ker je bila voda preveč osvežujoča, do cca 20°C. Namreč od preteklih let, tudi iz Rodosa avgusta, sva bila navajena bolj tople vode, torej vsaj 23°C.
Ljudi je malo manj, za kar me pravzaprav ne briga, če jih je mal manj ali malo več.
SZ je vetroven, tam je mesto za ljubitelje Kajtanja. Tam jih je namreč ogromno. Nebi ti priporočal nastanitve ravno tam. Vzemi si nekaj na vzhodni strani, pljuni še teh 50€, ker jih bi itak porabil potem za bencin.
Upam, da ti nisem pokvaril zagona, na grške otoke je zmeraj lepo iti, napisal pa sem moje finese. go 4 it.
aplauz.gif