Gradnja enostavnega objekta

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Torej
smile-1.gif
. Na eni parceli nameravam postaviti kozolček/nadstrešnico v tlorisnih dimenzijah 4x6 m. Berem Uredbo o razvrščanju objektov glede na zahtevnost gradnje in mi ni jasno, katero dokumentacijo potrebujem.

Iz priloge ,ki opredeljuje nezahtevne in enostavne objekte vidim, da spada kozolček mojih dimenzij med ENOSTAVEN pomožni kmetijsko-gozdarski objekt.

Tukaj berem:
Citat:
Brez gradbenega dovoljenja pri enostavnih objektih
Pri objektih, ki jih uredba uvršča med enostavne, razen zgoraj navedenih soglasij ni potrebna pridobitev nobenih drugih posebnih dovoljenj. Ob tem velja pripomniti, da pri gradnji enostavnih objektov tudi po stari uredbi, ob upoštevanju veljavnega zakona o graditvi objektov, ni bilo treba pridobiti gradbenega dovoljenja.

V vsakem primeru pa mora vsak, ki želi posegati v prostor, vedeti, kaj določa prostorski akt, in to tudi upoštevati.

Torej. Katera dovoljenja potrebujem? Meni se zdi, da nobenega. Je pravi naslov za poizvedbe občina ali upravna enota?

hvala in lpm
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
ksz
smile-1.gif
.

Evo. Za enostavni objekt na občini, pri referentu za prostor oz. urbanizem preverite, ali parcela na kateri gradite ni v kakšnem posebnem režimu (varstvo kulturne dediščine, Natura 2000, hidrografsko območje......)

Enako lahko preverite tudi na strani http://www.geoprostor.net/PisoPortal/Default.aspx

Jaz sem po telefonu povedal številko parcele in takoj dobil info, da ni problema.

Paziti je potrebno pri odmiku objekta od meje. V uredbi je min. odmik definiran kot 1/2 višine objekta. Problem je, ker ta odmik definira občina. Pri meni je 4 m od meje, 7m od ceste. Če je od meje manj kot 4 m, rabiš soglasje soseda. Kot rečeno, odmik je od občine do občine različen.

Torej. V idealnih pogojih ne rabiš nobene dokumentacije.

Toliko. Če bo še kaj, posodobim ta post.


LPM


.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Uff, je kar precej razlik med gradnjo enostavnega in nezahtevnega objekta, mogoče pa lahko dobite kakšen info v zgoraj napisani temi...