Gradbeno dovoljenje je poteklo - kaj sedaj?

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Ti povem da ne placajo zaenkrat nic, razen predhodnih raziskav (za svojo nepremicnino), placajo samo za objekt in kar je za njega nujno potrebno, se pravi ce hoces skarpo zanjo placas ti ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče k osnovnemu vprašanju:
- kot začetek gradnje se lahko v izjemnih primerih šteje tudi izvedba vodovodnega priključka ali gradbenega elektro priklopa.
- prijava začetka gradnje je najenostavnejša in praviloma te potem niti ne kontrolirajo, mogoče še zakoličba in to je to.
- lokacijska informacija je INFORMACIJA in ni zavezujoč dokument za nikogar! Je le napotek projektantu na kaj vse mora bit pozoren.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ko imaš zapisnik o zakoličbi bi bilo najbrž dovolj da bi dokazal začetek gradnje.

Ni tako. V bistvu mora bit gradnja dejansko začeta. Smo mel precej let nazaj težave in je blo mnenje MOPa tako. Tudi v novem predlogu zakona je to v oblakih mal.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Pri nas hiša stoji že leto in pol. El. gradbenega priključka nimamo, ker sem kupil sosedovo parcelo, vodo prav tako šibam na hišo preko daljšega šlaufa. Bom nadzornega še za vsak slučaj vprašal, če je kaj treba storiti do junija, da ne bom podaljševal GD-ja, sam namreč po izdaji GD nisem nikogar nič obvestil in je to preveč v oblaku.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Prijavi gradbišče. En obrazec izpolniš. Mogoče ti bo pa vedel kdo tu povedati kje ga dobiš in kam ga neses, meni je to zidar raznosil. Mi smo celo bajto sezidal na gospodinjski tok, ki smo ga imeli še od stare bajte ki smo jo podrli. Ampak smo potem mogli iti na gradbenega za dva dni, preden so nam zamenjali enotarifni za dvotarifni način. Elektro bo kasiral v vsakem primeru, tako da tega se ne boj. Ta čas pa seveda še vedno lahko trošiš elektriko od soseda po gospodinjski ceni.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Hvala za nasvet! Sem kar nadzornemu spustil e-mail in bom tudi tukaj sporočil potem, kako smo uredili zadevo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
No daj javi.. Mi smo tudi ze "dolgo" v gradnji, pa me isto zanima. zdaj je ravno 2 leto od GDja. Bo očitno tudi potrebno prijavit al neki ...
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
V predhodnih sem imel: sondiranje 40x40x40 plus strojni izkopi

je pa ze mimo sedaj to
wink-1.gif


Je pa tako da na koncu raje sam placas kot da cakas drzavni denar (komplikacija na komplikacijo)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Dobil sem odgovor:

Citat:
Nič ni potrebno storiti, saj gre za stanovanjsko hišo, manjšo od 250m2, ki se jo gradi v lastni režiji. Lahko pa pristopite k vrisu objekta v kataster stavb. Ta elaborat izdelajo geodeti.

tako, da v bistvu sploh ni omejitve dovoljenja. Kar nekaj. Bom pa verjetno dal vrisati hišo v kataster, če ne bo kakšne omejitve zaradi debele fasade.